Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Puchýř a vytéká tekutina po operaci prsa

Mirka456228
Mirka456228
2. 2. 2017 · Poslední odpověď: 16. 2. 2017

Dobrý den, měla bych dotaz, který se tady již několikrát probíral... ale já bych ráda věděla názor, zda je možné, že to dopadne dobře :) Jsem měsíc a půl po augmentaci prsů... 350 ml podprsní rýhou... vše bylo v pořádku, ale asi před 3 týdny se mi udělala ze strany taková tvrdá červená podkožní sraženina... vypadalo to jen flek na kůži, spíše otlačený, ale na pohmat to bylo tvrdé a bolestivé.. dostala jsem preventivně antibiotika, a vše trochu odeznělo. Před 5 dny se mi zničeho nic udělal puchýř na jizvě, ten po 4 hodinách praskl a vytékala žlutá tekutina... byla jsem na kontrole a jizva je zatím bez poškození... Tekutina ale občas stále vytéká, teď je tedy druhý den klid... jde mi o to, že tu čtu, že se doporučuje reoperece, vyčištění případně vyjmutí implantátu,... ale chtěla bych vědět, zda jsou i případy, že se to vstřebá a dopadne i někdy dobře ... protože zatím otvor v jizvě není, je to 5. den od vytvoření puchýře... přikládám fotku toho fleku na kůži.... moc děkuji za odpovědi :-)

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 16. 2. 2017
Dobry večer, červený flek znamená zánět ! zánět znamená to, ze se v prsu něco děje, rozhodne situaci nedoporučuji podceňovat.zdravi dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 2. 2017
Já to vidím jako nepříjemnou komplikaci po zvětšení prsů. Nevím zda to nebude jen nějaký přechodný problém, ale já to znám jako tu nejhorší variantu, kdy se implantát může klubat ven. Je nutná rychlá diagnostika UZ v místě puchýře, zda zde není stěna ztenčená, nebo implantát "zalomený", Tu nejhorší verzi uvádím hlavně proto, abyste si situaci nechala rychle zdiagnostikovat a předejít tak velkým problémům. Snad to bude jen něco nevýznamného, ale rozhodně bych to nepodceňoval.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Bottoming out - vzdálení jizvy od podprsní rýhy

Element5
Element5
31. 3. 2020 · Poslední odpověď: 3. 4. 2020

Dobrý den, jsem 2 měsíce po augmentaci. Použity byly implantáty Motiva ergonomix..vypadalo vše bez potíží, žádné velké bolesti..ještě před dvěma týdny při kontrole se zdálo vše ok, ale od té doby sse vzdálila jizva od podprsní rýhy na jedné straně o 2,5cm a na druhé 1,7cm. S operatérem jsem v kontaktu a přístup má perfektní, ale vzhledem tomu, že je ode mě přes 400km, tak bych ráda věděla i názor jiných profesionálů. Bojím se, že by se mohlo jednat o bottoming out a nevím, jak to přesně poznat. Můj lékař navrhoval ať se stavím, ale díky vzdálenosti to budeme zatím konzultovat přes fotky. Je názoru, že se to srovná, ale 100% v klidu také nebyl. Nic mě nebolí, ale je fakt, že mírný tlak u gumy( kompresní podprsenka)zespodu cítím, stejně tak i u jiné podprsenky. Je ještě brzy hodnotit? Implantát si nenahmatám zatím, ale posunutí jizvy a tvar prsu odpovídá této komplikaci. Zvětšení bylo z 1,5 na velikost 3 zhruba. Asymetrie byla před(pravé prso bylo níže, bradavka ještě více a bylo větší o cca 30ml). Velikost jsme neupravovali, ani výšku bradavek...jen u levého snižovali podprsní rýhu. Děkuji moc za názor.

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 1. 4. 2020
Nejlepší odpověď
Váš stav ještě není tak špatný. Snažte se masírovat, ale to Vás musí poučit operater jak - tlačit hranou ruky implantát nahoru. Noste podprsenku (volnější než jsou prsa tak o číslo větší v košíku a zkracujte si ramínka - takzvaně si prsa nahánějte nahoru. Je to jen takový malý obezlíčekj k tomu, aby to dále neklesalo. Holt jste si nechala dát větší implantáty než je přirozenost. Stává se to, ale jak jsem řekl, Vaše situace zase není tak vážná a když to "nerozkousnete" pak se to musí operovat z původního řezu. Šikovný chirurg by top měl zvládnout. Uvolnit nahoře pouzdro a spodinu vyšít.
Držím palce. Hlavně ted v době pandemie nedoporučuji nic jen ty masáže a tu podprsenku.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 3. 2017
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 3. 2017
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 11. 2014
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 3. 2007
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 6. 2015
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 10. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 1. 2024
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 5. 2022
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 11. 2021
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 8. 2014

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi