Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

SEBBIN vs. ostatní implantáty

Eva07
14. 12. 2011 · Poslední odpověď: 26. 2. 2012

Dobrý den, zajímalo by mě jaký je rozdíl mezi zn. SEBBIN a McGhan, jestli je lepší implantát vyrobený manualně či strojově. Jaký vliv na kvalitu finalního výrobku ma vyběr silikonu, ze kterého se implantát zpracovává? Četla jsem odborný článek, že jsou POUZE dvě firmy, které dadavají silikon ke zpracování, všechny splňují stejné normy, tudíž veškeré implantáty na našem trhu jsou bez rozdílu?. Kde hledat rozdíl?...ve zpracovaní nebo v ceně? Nebo záleží co má zrovna lékař "skldem"? předem děkuji za odpověď

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
MUDr. Robert Remeš
Chrudim . 14. 12. 2011
Nejlepší odpověď
Dobrý den. Jaký vliv na kvalitu výrobku má výběr silikonu, to by měli asi odpovědět výrobci. Jednoznačný rozdíl je v ceně. Když jsem se já ptal prodejců, proč jejich implantáty jsou třeba i 2x dražší než u konkurence, dozvěděl jsem se mnoho obecných informací, např.že je firma dlouho na trhu, má nejvíce studií, atd. A toto brali jako argumenty k tomu, že "logicky" jsou jejich výrobky nejlepší. Nepřesvědčili mne, a tak dál vedle Natrelle a Mentoru nabízím i Eurosilicon, Arion či Nagor. Každá firma má patentovaný povrch implantátu, který bráni kapsulaci. Nevím, do jaké míry se použitý materiál, úprava povrchu, nebo výzkum objektivně promítá do ceny. Nepozoroval jsem procentuálně nějaký výrazný rozdíl v počtu komplikací, mezi jednotlivými firmami. Nechávám tedy rozhodnutí o výběru značky mezi výše zmíněnými na pacientkách s klidným svědomím. Nashledanou, dr. Remeš
MUDr. David Tomášek
Praha . 26. 2. 2012
Upřímně řečeno přesný čas používání implantátů značky Polytech Vám přesně neřeknu. Může to být tak 5-7 let. Rozhodně to není krátký čas. Výroba implantátů této firmy je rozhodně delší než uvádíte. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 2. 2012
Nepochopila....
Implantáty Polytech Silimed jsou výrobci úplně jiných implantátů než je PIP. Firma Polytech - Silimen má kořeny v Německu(Polytech) a v Brazílii(Silimed). V německu, kupříkladu, patří k prodejcům č.1, tedy nejvíce používané v Německu. Po "dočasném" splynutí těchto firem, se v současnosti snad firmy opět osamostatněly a já nadále používám Německé Polytech.
Polytech Silimed není tedy stejný výrobek jak materiálem tak původem.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 7. 2. 2012
Dobrý den, jenom předem pro upřesnění...osobně užívám implantáty firmy McGhan, nyní označované Natrelle.
Myslím, že Vy jste nepochopila vůbec nic. Implantáty Polytech Sillimed jsou celkem hojně používané implantáty německé výroby. Z Vaší strany je to bohužel naprosto špatná ironická poznámka, navíc anonymní bez podpisu, dehonestující jiné typy implantátů. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 15. 12. 2011
V této problematice si dovolím promítnout své 20ti leté zkušenosti s prsními implantáty. Už od doby Ústavu lékařské kosmetiky jsem používal implantáty McGhan a Mentor. Cca po 8 letech aplikace a extrakcích implantátů jsem zjistil, že povrch tehdejším McGhanů se mi fixuje k pouzdru implantátu zatímco Mentory si v prostoru plavou. McGhany se mi častěji překládaly a vznikaly citlivé \"rohy\", protože v místě překladu se přeložený implantát přehojil a bez chirurg. zákroku se to neobešlo. Zacímco implantáty Mentor extrahované i po dlouhé době byly jako nové, McGhany se obtížněji extrahovaly, protože bylo pouzdro implantátu fixované k pouzdru vazivovému (tzv kapsula - větší, či menší). Výrobce Mentor si patrně cení těchto vlastností a proto tyto implantáty jsou ve vyšší cenové kategorii. Pravda je, že vývoj povrchů implantátů jde stále dopředu a nemusí platit to co bylo před deseti lety. Dnes používám implantáty Polytech - Silimed ve větší míře, protože má pacientka lepší cenové relace, nebo Mentor, chce li zaplatit vyšší cenu implantátu. Toto rozhodně není reklama ne značky, které používám, jen předávám své zkušenosti. S velkým rozvojem nových pracovišť a honbou pacientů za nižšími cenami si nyní netroufám hodnotit jednotlivé výrobce, neboť se počet operovaných pacientek rozptýlených do více pracovišť u mne snížil stejně jako počet extrahovaných implantátů. To jsou právě ty zkušenosti operatera a použil jsem opravdu relativně dost výrobců. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 14. 12. 2011
Dobrý den. nelze než souhlasit s předchozími příspěvky. Podrobné informace o výrobní technologii či kvalitě silikonu Vám zde nikdo z lékařů nepodá. Nabídka trhu je obsáhlá a nelze mít k okamžité dispozici všechny typy nabízených implantátů. Většina lékařů si prostě zvykně na určitý typ a ten preferuje. Možná jsou drobné rozdíly ve frekvenci výskytu kapsulární kontraktury, ale toto bude asi nevýznamné. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 14. 12. 2011
Dobrý den,odpověď by měla být komlexní, upřímně si myslím, že nikdo z nás lékařů nezná do podrobna složení a technologický postup výroby implantátů, rozhodně však všechny mají přísné certifikace, bez nich by nebylo možné tyto implantáty používat..jistě je nutné připustit a do jisté míry zohlednit \"ruku trhu\" i v tomto odvětví a nebudeme si nalhávat, že každá firma prezentuje svůj výrobek jako nejlepší...vhodné je pak zkusit kontaktovat výrobce jednotlivých implantátů s přímo konkrétními otázkami. Lékaři mají firmy, které jim implantáty dodávají a většinou každý z nás dává 1-2 výrobky daných firem. Naše klinika používá masově implantáty Natrelle(dříve Mc Ghan)a dále fa. Mentor Obecně si myslím, že na finální výsledek i riziko případných komplikací nemá toto vliv ....S pozdravem Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 8. 2008
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 4. 2015
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 2. 2014
Zvětšení prsou
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 12. 2012
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 11. 2015
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 5. 2019
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 8. 2021
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 8. 2021
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 8. 2022
Modelace prsou
14 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 5. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi