Kuřácké vrásky

Kuřácké vrásky

Vrásky se začínají objevovat, když kůže ztrácí kolagen. V průběhu let je normální, že dochází k úbytku kolagenu. Ukázalo se však, že k tomu může přispět i špatná životospráva. Vrásky jsou obvykle výraznější v oblastech obličeje s tenkou pokožkou, zejména v okolí úst.

Co jsou kuřácké vrásky?

Kuřácké vrásky

Kuřácké vrásky se tvoří nad horním rtem

Kuřácké vrásky jsou ty, které se tvoří kolem úst, konkrétně se jedná o ty, které se nacházejí nad horním rtem. Jejich název však může být trochu zavádějící, nemusíte kouřit, aby se u vás objevily tyto vrásky.

Vráskám se nevyhnete, pokožka postupem času ztrácí kolagen a tím ztrácí svou pružnost. Přestože jim nemůžeme uniknout, existují řešení, jak je omezit nebo oddálit jejich vznik. Estetická medicína nabízí ošetření k prevenci předčasného vzniku vrásek nebo k odstranění již existujících.

Příčiny kuřáckých vrásek

Vrásky nad ústy

Kůže v oblasti úst je náchylná k tvorbě vrásek, obsahuje méně kolagenu

Oblast kolem úst je daleko více náchylná k tvorbě vrásek, kůže v této části obličeje je velmi tenká a obsahuje méně kolagenu.

Stárnutí pokožky je způsobeno sníženou tvorbou kolagenu, ale také úbytkem elastinu. Existují další faktory, které ovlivňují výskyt kuřáckých vrásek:

  • Genetika
  • Nedostatek hydratace
  • Nezdravý životní styl
  • Kouření
  • Opalování se a nedostatečná ochrana před sluncem
  • Stres

Bibliografie

R. Todd Plott, M. and R. Todd Plott, M., 2022. How to Get Rid of Embarrassing Lip Lines Around the Mouth. [online] Epiphany Dermatology. Available at: <https://www.epiphanydermatology.com/cosmetic-dermatology/get-rid-of-lip-lines-around-the-mouth/> [Accessed 12 May 2022].

hims. 2022. How to Get Rid of Wrinkles Around Mouth | hims. [online] Available at: <https://www.forhims.com/blog/how-to-get-rid-of-wrinkles-around-mouth> [Accessed 12 May 2022].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."