Velké stydké pysky

Velké stydké pysky

Pokud jsou stydké pysky příliš velké nebo se od sebe liší, mohou způsobovat fyzické a estetické nepohodlí.

Stejně jako každá jiná část těla, žádné dva stydké pysky nejsou stejné. Mají různé velikosti a nemusí být ani symetrické. Pokud si však všimnete, že vaše stydké pysky jsou příliš velké, může se jednat o hypertrofii (zvětšení) malých stydkých pysků.

Hypertrofie stydkých pysků

Velké stydké pysky

Velké stydké pysky mohou způsobovat fyzické i psychické nepohodlí

Příliš velké stydké pysky se objevují u řady žen a jejich rozsah se může značně lišit. Nelze je specifikovat konkrétními hodnotami, spíše jde o záležitost, která je vnímána velmi individuálně.

O mírné hypertrofii stydkých pysků hovoříme tehdy, když je mezi malými a velkými stydkými pysky rozdíl velikosti 1-4 cm. Na druhou stranu o těžkou hypertrofii jde, když velikostní rozdíl přesáhne 4 cm.

Tento stav může u postižených žen způsobovat nepohodlí z psychologického a estetického hlediska, zejména při pohlavním styku, i když někdy může způsobit podráždění a fyzické nepohodlí, jako je bolest, svědění nebo zarudnutí, například když se oděv otírá o kůži nebo během pohlavního styku.

Příčiny velkých stydkých pysků

Velké stydké pysky

Jasná příčina velkých stydkých pysků není známá

Neexistuje jasná příčina hypertrofie pysků. Na rozdíl od toho, v co někteří lidé věří, to není způsobeno masturbací nebo sexuálně přenosnou infekcí. Mezi možné příčiny hypertrofie pysků patří:

Genetika
: Někteří lidé se rodí s velkými nebo nepravidelně tvarovanými stydkými pysky.

Hormonální změny: Z neznámých důvodů se mohou během puberty nebo po porodu abnormálně vyvinout nebo změnit stydké pysky.

Stárnutí: Změny v průběhu času mohou vést k hypertrofii pysků.

Příliš těsné oblečení: Pravidelné nošení oblečení, které těsně přiléhá ke stydkým pyskům, může vést k jejich změnám.

Bibliografie

American Society of Plastic Surgeons. 2022. What is a labiaplasty and what does it involve?. [online] Available at: <https://www.plasticsurgery.org/news/blog/what-is-a-labiaplasty-and-what-does-it-involve> [Accessed 12 May 2022].

Verywell Health. 2022. Reasons Why Your Labia May Look Enlarged. [online] Available at: <https://www.verywellhealth.com/common-causes-for-labia-enlargement-2709963> [Accessed 12 May 2022].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."