Vrásky na čele

Vrásky na čele

Vrásky jsou prvním příznakem stárnutí pleti obličeje a objevují se především z důsledku mimiky. Nejčastěji používanými zákroky k nápravě tohoto nepříjemného problému jsou ty, které nabízí estetická medicína. Všechny mají společné to, že jsou neinvazivní a velmi účinné.

Vrásky na čele

Vrásky na čele

Vrásky na čele

Mračící vrásky jsou nevzhledné brázdy, které se táhnou vodorovně přes celé čelo. Ve skutečnosti se nejedná o trvalé vrásky, protože vznikají stahováním obličejových svalů, ale po jejich uvolnění mizí. S přibývajícím věkem však kůže ztrácí pružnost a tonus, a proto se výrazové vrásky stávají nápadnějšími.

Vrásky začínají být zřetelnější po 30. roce věku, ale v některých případech jejich vznik předjímá více faktorů než pouze přibývající věk.

Jak je lze odstranit?

Existují různé přírodní prostředky založené na látkách produkovaných naším vlastním tělem, jako je například kyselina hyaluronová, nebo inovativní ošetření navržená estetickou medicínou.

Stárnutí a vrásky na čele

Odstranění vrásek

Odstranění vrásek

Příčin vrásek na čele je hned několik a mezi hlavní patří:

 • výrazy obličeje neboli mimika
 • věk
 • kouření a špatný životní styl
 • nedostatek spánku
 • stres
 • vystavení slunečnímu záření

  Výše uvedené příčiny jsou ve skutečnosti vzájemně propojené a souvisejí se stárnutím pokožky obličeje. Stárnutí způsobuje ochabování kůže, které má za následek ztrátu pružnosti a tonusu v důsledku snížení produkce kolagenu. Kouření a vystavování se slunci bez nezbytných opatření vedou k předčasnému stárnutí pokožky, a tedy k předčasnému vzniku vrásek na čele. Protože není možné zabránit kontrakci obličejových svalů, vrásky na čele se postupně zvýrazňují.

  Bibliografie

  (2015) Médecine esthétique du visage et traitement des rides. Available at: https://www.afme.org/actes-me/... (Accessed: 2023).

  (2023) RUGHE DELLA FRONTE. Available at: https://www.alessiabuscarini.i... (Accessed: 2023).

  "Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."