Krása šitá na míru zlatými nitěmi

Autor:

Lifting zlatými nitěmi byl dlouhou dobu jakýmsi luxusním a exotickým mýtem. Slýchali jsme, že se v zahraničí provádí, ale nevěděli jsme přesně jak ani k čemu. To už je dnes minulostí, protože se tato unikátní procedura konečně dostává i do České republiky. Přináší ji klinika estetické medicíny Mediestetik a v portfoliu jejích služeb ji najdete pod názvem Gold Lift. A o co že přesně jde?

Lékař kliniky Mediestetik provádějící zákrok

Lékař kliniky Mediestetik provádějící zákrok 

Při korekci tohoto přirozeného leč nechtěného procesu je největší pozornost v moderní době věnována neinvazivním rejuvenačním technikám, a to protože přináší zcela minimalizované riziko a nevyžadují žádnou rekonvalescenci. Díky těmto vlastnostem se začala těšit velké oblibě zejména technologie niťového liftingu, při níž se do pokožky za různými účely aplikují biokompatibilní nitě různých délek, tloušťek a složení. Všelijakými typy nití a technikami jejich aplikace moderní estetická medicína doslova přetéká a jejich množství mate už nejen pacienta, ale často i samotného lékaře.

MUDr. Reisingerová

MUDr. Reisingerová

„Pro mnoho pacientů jsou nitě jako nitě, ačkoliv mezi nimi existují velmi důležité rozdíly,“ vysvětluje korektivní dermatoložka kliniky Mediestetik MUDr. Helena Reisingerová. „Mezi ty nejvyspělejší technologie patří mezonitě a zejména pak Art Filting. Při obou procedurách se do pokožky aplikují biokompatibilní nitě a v obou případech se tyto nitě začas přirozeně rozpustí. Postup, jakým se zavádějí, a zejména jejich funkce v pleti je ovšem zcela odlišná. Zatímco mezonitě slouží spíše ke zpevnění pokožky a jako prevence jejího chřadnutí, Art Filting je mírnější alternativou chirurgického faceliftu. Pokožce totiž dopřává velice výrazný liftingový efekt, zatímco zůstává pouze mini-invazivní technologií a kromě speciální elastické masky, kterou si dva týdny po ošetření nasazujete na noc, po ní není třeba žádná rekonvalescence. Zvolit si jej namísto operace je proto vždycky chytrým tahem.“

 

Pacientka před a po zákroku ArtFilting 2 Pacientka před a po zákroku ArtFilting

Pacientka před a po zákroku ArtFilting 

Omlaďte se zlatem!

Kromě těchto dvou nejznámějších metod nyní ovšem na trhu naleznete i Gold Lift, tedy niťový lifting s dvojím efektem, který nejen pleť výrazně zpevňuje, ale také ji omlazuje, a to právě díky unikátním vlastnostem zlata.

Omlazení zlatými nitěmi je technikou používanou napříč Evropou i Asií už po více než desetiletí. Doposud ovšem šlo o ryze chirurgickou proceduru, byla při ní tedy potřeba narkóza a zhruba dva týdny rekonvalescence. Tento postup se ovšem v posledních letech výrazně modernizoval a stala se z něj nenáročná mini-invazivní procedura, která netrvá déle než hodinu a vyžaduje pouze lokální anestezii.

Základem této metody jsou tenounké zlaté nitě o průměru menším než 0,1 mm, které se do pokožky aplikují do tvaru sítě, jež není běžným okem viditelná, a to pomocí speciálních netraumatických kanyl. V pokožce pak plní dvě funkce – celkově ji zpevňují a také ji omlazují.

Ze všech dostupných estetických procedur, které stimulují produkci kolagenu v pleti za účelem jejího zpevnění, a které redukují vrásky, má omlazení zlatými nitěmi nejdéle trvající efekt, a to až deset let. Alkalické ionty, které zlato v kůži vylučuje, totiž zrychlují metabolismus a čistí kapiláry, čímž celkově zlepšují kvalitu pleti jak v obličeji, na krku či v oblasti dekoltu, tak třeba i na spodní straně paží, vnitřní straně stehen či v oblasti břicha. Kromě toho zlato také zesiluje přítok krve k pojivovým tkáním a tím jim dodávají kyslík a výživné látky. Pokožka tak nejen vypadá krásně, ale je také zdravější a pomaleji stárne.

Nebojte se kombinací!

Trápí-li vás nejen zešedlá a povadající pokožka, ale také třeba tzv. „syslíky“, viditelnější podbradek nebo pytle pod očima, můžete zvolit kombinaci metody Gold Lift a už výše zmíněného Art Filtingu. Tato kombinace dosahuje nejefektivnějších komplexních výsledků – zatímco totiž zlaté nitě zpevňují a ozdravují pokožku, Art Filting zvládne pozvednout i skutečně výrazné kožní převisy, které se tvoří nejčastěji právě v dolní třetině obličeje a na krku.

Efekt Art Filtingu je okamžitě viditelný – to je největší výhodou procedury – a ačkoliv je skutečně výrazný, zůstává velmi přirozeným. V průběhu následujících týdnů pak kůže k nitím ještě zcela přilne, a proto je maximální možný výsledek viditelný až po třech měsících. Vydrží ovšem až čtyři roky. V kombinaci s příznivým vlivem zlatých nití na strukturu pokožky jde o jednu z nejkomplexnějších omlazovacích kúrdostupných na českém trhu. 

Pacientka před a po zákroku GoldLift v kombinaci s ArtFiltingem Pacientka před a po zákroku GoldLift v kombinaci s ArtFiltingem 2

Pacientka před a po zákroku GoldLift v kombinaci s ArtFiltingem

Aktualizováno: 1.10.2015

Facelift - zlaté nitě - Novinky

Krása šitá na míru zlatými nitěmi

Mediestetik, skupina klinik

Lifting zlatými nitěmi byl dlouhou dobu jakýmsi luxusním a exotickým mýtem. Slýchali jsme, že se v zahraničí provádí, ale...

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní