Jak nastartovat tvorbu kolagenu pomocí niťového liftingu

Jak nastartovat tvorbu kolagenu pomocí niťového liftingu
Uznávaná a kvalifikovaná lékařka se 40letou praxí v oboru korektivní dermatologie, estetické a plastické chirurgie v roce 1993 založila kliniku Dermaestet s cílem poskytovat profesionální a komplexní péči v oblasti dermatologie a estetické medicíny. Je mezinárodně uznávanou a vyhledávanou odbornicí.
Vytvořeno: 30. 4. 2020 · Aktualizace: 11. 11. 2020

Indikace niťového liftingu

Niťový lifting je vhodný pro muže i ženy všech věkových kategorií, které trápí ochablé kontury a vznik vrásek. Na rozdíl od klasického (chirurgického) faceliftu lze metodu niťového liftingu aplikovat i klientům nižší věkové kategorie (většinou od 35 let). V některých případech k ní lze přistoupit i u mladších klientů, u nichž se ve velké míře projevují předčasné známky stárnutí.

nite2
Jednou z indikací niťového liftingu jsou například povadlé kontury obličeje.
  • Povadlé kontury obličeje
  • Pokleslé obočí, víčka
  • Obličejové asymetrie (po provedení plastických operací)
  • Ochablá kůže se ztrátou elasticity v oblasti dekoltu a krku
  • Vrásky kolem rtů
  • Nazolabiální záhyby a vrásky
  • Obličejové asymetrie

Díky niťovému liftingu tak můžeme efektivně řešit zvednutí pokleslého obočí, obličejové asymetrie, vykonturování hran obličeje, propnutí kontur rtů, zjemnění nosoretních rýh pozvednutí kůže v oblasti tváří, propnutí ochablé kůže aj.

Druhy nití v niťovém liftingu

Na klinice Dermaestet odborníci používají nitě ze dvou druhů samovstřebatelných hypoalergenních biomateriálů – kyseliny polymléčné a z polydioxanu. Druh materiálu zvolí lékař podle typu pleti a stupni povadlosti kůže. Materiál, ze kterého jsou nitě vyrobeny, se do několika měsíců po aplikaci zcela vstřebá.

Jak probíhá ošetření prostřednictvím niťového liftingu?

Zákroku vždy předchází odborná konzultace. Během ní je klient důkladně poučen a personál zhotoví fotografie ošetřované partie. Poté lékař přistoupí k vykreslení vektorů pro aplikaci nití.

Pokud zvažujete niťový lifting, je vhodné kůži před aplikací zpevnit výživou. Můžeme tak učinit díky apliakci hydroliftingu či vital injectoru, případně užíváním kyseliny hyaluronové v nápojích. Zajistí se tak rychlejší rekonvalescence, delší doba trvání efektu a celkově hezčí efekt ošetření.

Před zákrokem se pleť vydezinfikuje a podá se lokální anestezie. V lokálním umrtvení se drobnými vpichy do podkoží zavedou vlákna, na kterých jsou drobné háčky. Těmi se zachytí v podkoží, díky čemuž je možné v ošetřované oblasti posunout kůži do potřebných míst. Vedlejším efektem při vytažení kůže je i částečné vyhlazení vrásek.

Délka a směr zavádění nití se vždy přizpůsobuje rozsahu ošetřované oblasti a velikosti a tvaru obličeje. Rovněž sílu nití a druh materiálu volí ošetřující lékař vždy s ohledem na typ podkoží a míru poklesu kůže.

Délka trvání zákroku je vždy individuální, ale obvykle se pohybuje od dvaceti minut do dvou hodin.

Kombinace niťového liftingu s dalšími metodami

Pro maximální podporu omlazujícího efektu je možné aplikaci nití kombinovat s velmi účinnou metodou SlimLipo či korekcí očních víček.

SlimLipo liposukce v oblasti podbradku

Pomocí této účinné laserové liposukce je možné klientům odstranit nežádoucí podkožní tuk v podbradku a poté aplikovat nitě pro perfektní vykonturování dané oblasti.

drvykutilovalift

Kombinace niťového liftingu s metodou SlimLipo. (foto: soukromý archiv lékaře)

Korekce očních víček a zvednutí obočí

Ještě svěžejší vzhled zajistí také kombinace niťového liftingu obočí (tzv. browlift či zvednutí obočí) s korekcí očních víček. Při této plastické operaci odstraňujeme nadbytečnou kůži z víček a zároveň dle potřeby redukujeme tukové váčky.

Rekonvalescence po niťovém liftingu

Bezprostředně po ošetření obličeje je nutné použít speciální fixovací masku, kterou klienti nosí 48 hodin po zákroku a další minimálně 2–3 týdny na noc. Kompresní maska zajistí fixaci, snižuje otoky a chrání ošetřené partie před případným nechtěným mechanickým poškozením.

Po zákroku musí klienti dodržovat klidový režim. V místě zavedení nití může vzniknout otok či modřinky, které zpravidla vymizí v průběhu 2 týdnů. Otoky je možno minimalizovat lokálně suchým chlazením (obklady), případně užíváním léků proti otokům a bolesti. Pomáhá také spaní hlavou ve zvýšené poloze. Pro urychlení hojení se doporučuje, aby se klienti po dobu minimálně 3 týdnů vyhnuli větší fyzické námaze (cvičení, apod.), vystavování slunečnímu záření, masážím obličeje, návštěvě sauny či koupaliště.

Možné komplikace po niťovém liftingu

Niťový lifting je miniinvazivní metoda, která představuje pro organismus pouze minimální zátěž.

Výjimečně může dojít také k mechanickému poškození ukotvení vláken způsobené například náhodným úrazem. Efekt je možné následným doplněním nití opět napravit.

Kontraindikace niťového liftingu

Kontraindikací tohoto zákroku je těhotenství, poruchy srážlivosti krve, nádorová a infekční onemocnění a také kožní onemocnění v místě aplikace.

Výsledný efekt niťového liftingu a jeho přetrvání

Po zavedení do podkoží se nitě postupně začnou vstřebávat a dochází okolo nich k tvorbě kolagenu a ke vzniku podkožní jizvičky, která není viditelná ani hmatná na povrchu, ale fixuje a následně drží kůži v místě, kde byla pozvednuta, a to i poté, co se nit kompletně vstřebá. K úplnému vstřebání niti dochází cca po ½ —¾ roce. Díky výstavbě kolagenu však efekt přetrvává dál.

Celková délka trvání efektu niťového liftingu je velmi individuální. Liftingový efekt obvykle přetrvá beze změn, v závislosti na zvolené metodě a druhu nití, minimálně 2 roky.

Kromě okamžitého vyhlazení pokožky s následným trvalým efektem, je velkou výhodou této metody také to, že se výborně kombinuje s dalšími estetickými zákroky jako je například chemický peeling či vyhlazení vrásek pomocí výplní.

MUDr. Zuzana Vykutilová, zkušená dermatoložka s mnohaletou praxí, se již řadu let zabývá niťovým liftingem. Zajímáte-li se o tento estetický zákrok, budete u paní doktorky v těch nejlepších rukou!

Získejte rozpočet jediným kliknutím
Poskytneme Vám informace zcela zdarma!

Informace zveřejňované na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit osobní konzultace mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty ani služby.