Laserový peeling a omlazení

Autor:

Jednou z nejúčinnějších metod omlazení a zlepšení vzhledu pokožky je ošetření erbiovým laserem. Klinika Asklepionu nyní začala pracovat s novým typem přístroje. Erbiový laser Fotona je mnohem šetrnější a komfortnější než jeho předchůdci. Odstraňuje různé druhy nezhoubných kožních výrůstků, znaménka a bradavice. Používá se k vyhlazení vrásek a ošetření některých typů jizev podobně jako chemický peeling, ovšem s výrazně lepším výsledkem.

 

Ošetření erbiovým laserem je radikální, ale vysoce účinný zákrok, který dokáže viditelně omladit obličej až o několik let. Erbiový laser odstraňuje zejména vrásky v obličeji, ale také různé povrchové nerovnosti, jizvičky, či drobné pigmentace. Oproti jiným typům laserových i nelaserových omlazujících ošetření je jeho výsledek skutečně bezkonkurenční,“ říká MUDr. Kateřina Klauzová, MBA, dermatoložka Asklepionu – Kliniky a institutu estetické medicíny.

V čem je Fotona XS Dynamis lepší?

Novým typem erbiového laseru Fotona XS Dynamis se nyní na oddělení laserové medicíny v Asklepionu provádí laserový peeling, termopeel, hloubkový resurfacing nebo neablační rejuvenace. Dřívější typy erbiových laserů vyžadovaly zákrok při celkové anestezii a poměrně dlouhou rekonvalescenci. Při ošetření novým laserem Fotona, na rozdíl od jeho předchůdců, není nutné provádět zákroky v celkové narkóze. Postačí analgosedace nebo lokální znecitlivění krémem EMLA. Poté je ošetření zcela bezbolestné. Na kůži v místě zákroku vznikne drobný strup, který za pár dnů sám odpadne. Oproti chemickému lze při laserovém peelingu přesněji nastavit intenzitu a hloubku ošetření, snížit riziko zjizvení a docílit tak mnohem kvalitnějších výsledků.

Omlazení obličeje – šetrný resurfacing

Při resurfacingu se postupně odstraňují jednotlivé vrstvičky tkáně. U hlubokých radiálních vrásek kolem úst je ošetření intenzivnější. Vyhlazují se také jizvy po akné. Hojení po zákroku záleží na hloubce zásahu a individuální schopnosti hojení. Po ošetření očních víček či krku, kde je pokožka tenčí, je hojení pomalejší. Pokožku je po zákroku nutné dlouhodobě chránit před sluncem přípravky s UV faktorem 50+ a vyhnout se delšímu pobytu na sluníčku.

Kdy na zákrok?

 

„Ideální dobou, kdy začít s ošetřením, je období pozdního podzimu, zimy, nebo brzkého jara. Kůže před laserovými procedurami nemá být opálená a po zákrocích se nesmí minimálně několik týdnů vystavovat slunci,“ doporučuje MUDr. Klauzová. Laserové zákroky je vhodné doplnit korekcí velkých mimických vrásek aplikacemi botulotoxinu a výplňovými materiály. „Efekty laserových zákroků a injekčního ošetření se navzájem doplňují a povzbuzují. Dosáhne se tak maximálního efektu omlazení,“ dodává dermatoložka MUDr. Klauzová z kliniky Asklepion.

Asklepion - Klinika a institut estetické medicíny

Londýnská 39
120 00 Praha 2
Tel: +420 234 716 527
GSM: +420 724 037 738
Fax: +420 234 716 521
A news -- jediný týdeník estetické medicíny!
Navštivte www.asklepion.cz

Aktualizováno: 21.2.2011

Diskuze k tématu

Laserové zákroky estetické dermatologie - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní