Nejsem těhotná, a přesto tak vypadám

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

  1. Step 24
  2. Step 25
  3. Step 26
  4. Step 27
  5. Step 28
  6. Step 29
  7. Step 30
  8. Step 31

Co vás na vašem břichu nejvíce trápí?

Jak k tomu došlo?

Chtěl/a byste podstoupit i jiný zákrok? Zajímá mě:

Jak dlouho uvažujete o abdominoplastice?

Kdy chcete operaci podstoupit?

Jste…

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Autor:

Povislé bříško s nadbytkem uvolněné kůže trápí velmi často ženy po porodu. Byl by však omyl domnívat se, že se jedná pouze o ty, kterým miminko zanechalo pár kilogramů navíc. Vyklenuté povislé břicho se objevuje často i u žen s jinak optimální postavou. Může se jednat jen o uvolněnou kůži, v závažnějším případě i o rozestup břišních svalů, který je nejen estetickým, ale i funkčním problémem. Plastická chirurgie nabízí hned několik řešení, jak se s popraskaným uvolněným bříškem po porodu vypořádat.

Pokud těhotenství vaše bříško poznamenalo nejen kožními nadbytky ale i rozestupem přímých břišních svalů (diastázou), může vás trápit celá řada problémů.  Nejčastěji se objevuje vadné držení těla, porucha břišního lisu s následnou zácpou, může se objevit také pupeční kýla.  V některých případech dokonce bříško může vyvolat až dojem těhotného vzhledu.  Jediným řešením, jak se problémů zbavit bývá některý z operačních zákroků. Jedním z nich je tzv. abdominoplastika při níž se provádí plastika břišní stěny, kdy je odstraněna nejen podkožní část, ale i nadbytek kůže z podbřišku a  oblasti nad pupkem. Řez se vede v podbřišku a okolo pupku, ten se obřízne, kůže se stáhne dolů, přebytek odstraní a pupek se vyšije do správné polohy.  V případě rozestupu povoleného břišního svalstva, je během operace provedeno jeho sešití k sobě. Pokud se vlivem rozestupu svalů objeví také pupeční kýla, což je střevní klička, která prostupuje skrze uvolněné svaly nejčastěji právě v oblasti pupku, operatér přiblížením a sešitím svalů k sobě vystupující kličku zasune opět za břišní stěnu.

Méně radikálním výkonem je miniabdominoplastika, při níž je odstraněn kožní nadbytek v podbřišku. I při miniabdominoplastice je možné provést úpravu rozestouplých břišních svalů.  Tento typ zákroku se často využívá u žen po císařském řezu, kdy v podbřišku bezprostředně nad jizvou vzniká kožní přebytek, který je při této operaci odstraněn. Rozhodnutí, zda je třeba provést abdominoplastiku nebo postačuje pouze miniabdominoplastika, záleží na posouzení operatérem. Ten hodnotí rozsah a lokalizaci kožních a podkožních přebytků a přítomnost diastázy.

yesvisage

Další z metod, které se v estetické chirurgii využívají pro úpravu bříška po porodu, je liposukce. Samostatně se provádí tam, kde nejsou kožní nadbytky a je třeba odstranit nahromaděnou podkožní tkáň břišní stěny. Pro dobrý estetický výsledek liposukce je důležité, aby byla kůže ještě dostatečně elastická a nebyla v nadbytku. V současnosti existuje řada technik liposukce, počínaje klasickým mechanickým odsátím tuku kanylou až po jeden z nejnovějších postupů, jakým je ultrazvuková liposukce. Ke kombinacím liposukce s miniabdominoplastikou se přistupuje například při nadbytku kůže v podbřišku, přičemž v oblasti nad pupkem není kůže volná, ale pouze zvýšené množství tukové tkáně. Stejně tak lze liposukci kombinovat s klasickou abdominoplastikou.

Stav bříška po porodu bývá jednou z nejčastějších příčin, proč ženy vyhledávají pomoc estetického chirurga. Často mají za sebou úporná cvičení a pocit zklamání, že jinak štíhlou postavu nedokáží v oblasti břicha zformovat. Teprve estetický chirurg jim objasní příčinu, proč jejich bříško vypadá jako těhotné, ačkoliv těhotné nejsou. Proto, aby se váš problém po porodu vyřešil ke spokojenosti, je důležité věnovat pozornost výběru pracoviště, zjistit si technické možnosti zařízení a samozřejmě získat reference na operatéra. Po každé operaci břicha je třeba dodržovat po určitou dobu doporučený pooperační režim, nosit elastické prádlo a zachovávat fyzické šetření. Jen tak se operační rána dobře zhojí a bříško bude i po porodu pevné a krásné.

Aktualizováno: 4.12.2018

Abdominoplastika (Operace břicha) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní