Nejsem těhotná, a přesto tak vypadám

Nejsem těhotná, a přesto tak vypadám
Klinika sídlící v Praze se specializuje na širokou škálu estetických zákroků, mezi které patří například abdominoplastika, liposukce, zvětšení, zmenšení a modelace prsou, operace očních víček či nosu.
Vytvořeno: 23. 8. 2010 · Aktualizováno: 6. 9. 2021

Povislé bříško s nadbytkem uvolněné kůže trápí velmi často ženy po porodu. Byl by však omyl domnívat se, že se jedná pouze o ty, kterým miminko zanechalo pár kilogramů navíc. Vyklenuté povislé břicho se objevuje často i u žen s jinak optimální váhou. Řešení často nabízí operační zákrok.

Možné řešení nabízí abdominoplastika

Pokud těhotenství vaše bříško poznamenalo nejen kožními nadbytky ale i rozestupem přímých břišních svalů (diastázou), může vás trápit celá řada problémů. Nejčastěji se objevuje vadné držení těla, porucha břišního lisu s následnou zácpou, může se objevit také pupeční kýla. V některých případech dokonce bříško může vyvolat až dojem těhotného vzhledu. Jediným řešením, jak se problémů zbavit, bývá některý z operačních zákroků. Jedním z nich je tzv. abdominoplastika při níž se provádí plastika břišní stěny, kdy je odstraněna nejen podkožní část, ale i nadbytek kůže z podbřišku a  oblasti nad pupkem. Řez se vede v podbřišku a okolo pupku, ten se obřízne, kůže se stáhne dolů, přebytek odstraní a pupek se vyšije do správné polohy. V případě rozestupu povoleného břišního svalstva, je během operace provedeno jeho sešití k sobě. Pokud se vlivem rozestupu svalů objeví také pupeční kýla, což je střevní klička, která prostupuje skrze uvolněné svaly nejčastěji právě v oblasti pupku, operatér přiblížením a sešitím svalů k sobě vystupující kličku zasune opět za břišní stěnu.

abdominoplastika
Zbavte se povislého bříška a nadbytku kůže

Někdy stačí provést miniabdominoplastiku

Méně radikálním výkonem je miniabdominoplastika, při níž je odstraněn kožní nadbytek v podbřišku. I při miniabdominoplastice je možné provést úpravu rozestouplých břišních svalů. Tento typ zákroku se často využívá u žen po císařském řezu, kdy v podbřišku bezprostředně nad jizvou vzniká kožní přebytek, který je při této operaci odstraněn. Rozhodnutí, zda je třeba provést abdominoplastiku nebo postačuje pouze miniabdominoplastika, záleží na posouzení operatérem. Ten hodnotí rozsah a lokalizaci kožních a podkožních přebytků a přítomnost diastázy.

Dalším možným řešením je liposukce

Další z metod, které se v estetické chirurgii využívají pro úpravu bříška po porodu, je liposukce. Samostatně se provádí tam, kde nejsou kožní nadbytky a je třeba odstranit nahromaděnou podkožní tkáň břišní stěny. Pro dobrý estetický výsledek liposukce je důležité, aby byla kůže ještě dostatečně elastická a nebyla v nadbytku. V současnosti existuje řada technik liposukce, počínaje klasickým mechanickým odsátím tuku kanylou až po jeden z nejnovějších postupů, jakým je ultrazvuková liposukce. Ke kombinacím liposukce s miniabdominoplastikou se přistupuje například při nadbytku kůže v podbřišku, přičemž v oblasti nad pupkem není kůže volná, ale pouze zvýšené množství tukové tkáně. Stejně tak lze liposukci kombinovat s klasickou abdominoplastikou.

ploché bříško
Řešení existuje několik, poraďte se se svým lékařem

Ženy nejčastěji řeší své bříško po porodu

Stav bříška po porodu bývá jednou z nejčastějších příčin, proč ženy vyhledávají pomoc estetického chirurga. Často mají za sebou úporná cvičení a pocit zklamání, že jinak štíhlou postavu nedokáží v oblasti břicha zformovat. Teprve estetický chirurg jim objasní příčinu, proč jejich bříško vypadá jako těhotné, ačkoliv těhotné nejsou. Proto, aby se váš problém po porodu vyřešil ke spokojenosti, je důležité věnovat pozornost výběru pracoviště, zjistit si technické možnosti zařízení a samozřejmě získat reference na operatéra. Po každé operaci břicha je třeba dodržovat po určitou dobu doporučený pooperační režim, nosit elastické prádlo a zachovávat fyzické šetření. Jen tak se operační rána dobře zhojí a bříško bude i po porodu pevné a krásné.

Pokud vás trápí povislé bříško a cvičení ani diety vám nepomáhají, navštivte odborníka, který vám doporučí vhodné řešení. Vámi vybraný specialista vám může navrhnout klasickou abdominoplastiku, při které dochází k sešití rozestupu povoleného břišního svalstva a odstranění přebytečné kůže, miniabdominoplastiku či liposukci, během níž vám bude odstraněna nahromaděná podkožní tkáň břišní stěny.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Také by vás mohlo zajímat...