Jaké zákroky podstupují muži nejčastěji? I oni řeší velikost...

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

  1. Step 24
  2. Step 25
  3. Step 26
  4. Step 27
  5. Step 28
  6. Step 29
  7. Step 30
  8. Step 31

Co vás na vašem břichu nejvíce trápí?

Jak k tomu došlo?

Chtěl/a byste podstoupit i jiný zákrok? Zajímá mě:

Jak dlouho uvažujete o abdominoplastice?

Kdy chcete operaci podstoupit?

Jste…

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Plastická chirurgie a muži. O tom, proč a které zákroky si nejčastěji vybírají, jaké jsou výsledky a jak snáší modřiny či otoky po operaci? Na otázky nám odpověděl MUDr. Ján Pilka z kliniky Aesthevita.

Také zažíváte, že vás muži nechápou, když zatoužíte po vylepšení poprsí, liposukci, odstranění převisu kůže či jiném zákroku plastické chirurgie? Možná se blýská na lepší časy a muži konečně začínají rozumět ženským potřebám...

Jak často se muži svěřují do rukou plastických chirurgů?

Plastické operace byly pro muže dříve tabu, dnes už jsou běžnou záležitostí. Když se ohlédnu několik let nazpět, byly to většinou ženy, které přicházely s přáním změnit svůj vzhled k lepšímu. Muži byli v tomto tématu konzervativní. Když to srovnám s dnešní situací, musím konstatovat, že postoj mužů vůči plastické chirurgii už není takové tabu a na naši kliniku jich přichází stále vice.

O jaké zákroky mají muži zájem?

Nejžádanějším zákrokem, prováděným většinou v lokální anestezii, je blefaroplastika neboli operace očních víček. O blefaroplastiku mají zájem muži především v pozdějším věku. Estetický důvod nebývá tím hlavním. V tomto případě muži podstupují zákrok hlavně z důvodu zdravotního, kdy jim nadbytky kůže na očních víčkách způsobují zhoršené vidění, oči musí více namáhat, a tím často dochází k bolestem hlavy nebo i k slzení očí.

Fotolia 159231725 Subscription Monthly M
Muži mají nejčastěji zájem o liposukci, gynekomastii, abdominoplastiku a operaci víček.

Jak snáší muži modřinky a otoky?

Je nutné si uvědomit, že každý organismus reaguje a hojí se individuálně, proto nelze nikdy na sto procent určit, jak dlouho budou otoky viditelné. Co je ale důležité, aby všichni dbali pooperačních pokynů a důsledně je dodržovali, čímž hodně přispějí ke správnéhu hojení a jeho urychlení.

Ženám se příliš nelíbí muži s břichem. Právě proto vyhledávají pomoc plastického chirurga. Co jim nejčastěji doporučujete?

Muži s břichem jsou v některých destinacích naopak žádaní. Ale pro ty, které jejich větší břicho skutečně trápí a nemohou se zbavit nadbytečného tuku žádným přorizeným způsobem, umíme pomoci a také pomáháme. A to liposukcí. To znamená, že jim odsajeme potřebné množství tuku. Po operaci musí nosit kompresivní prádlo. I muži tak dnes vědí, co ženy pro krásu všechno podstupují.

Pak už stačí jen posilovna?

V mnoha případech ano, posilovna pomůže zpevnit mužské břicho po liposukci. V některých případěch však bylo tuku tolik, že po odsátí vznikly kožní převisy. Právě tento problém řeší plastická operace nesoucí název abdominoplastika. Jedna z nejčastěji prováděných operací u mužů, kteří potřebují odstranit převisy kůže.

A další metody oblíbené u mužů?

Nejen ženy řeší velikost svých prsou, i muži vyhledávají pomoc plastických chirurgů z důvodu nespokojenosti se svými prsy. Pro muže bývá tento problém choulostivý. Mluvím o gynekomastii neboli jednostranném či oboustranném zvětšení prsní žlázy u mužů.

S tímto problémem se můžeme u mužů setkat už od pubertálního věku až po dospělost. Někteří se s gynekomastií dokáží srovnat velmi dobře, ale mnohým působí značné komplexy. Sebevědomí je podstatnou stránkou naší osobností a na naší klinice umíme ke zdravému sebevědomí každému pomoci.

A přesně, jak na závěr rozhovoru říká MUDr. Pilka, plastická chirurgie odstraní řadu zdravotních problémů, ale také pomáhá po estetické stránce a hlavně zvedá zdravé sebevědomí, kterého se často nedostává nejen ženám, ale i mužům.

Publikováno: 11.10.2017

O kom se píše:

Majitel a šéflékař kliniky plastické chirurgie Aesthevita. Po studijích medicíny atestoval v roce 2011. Má za sebou více než 15 000 operačních výkonů a stále se vzdělává na zahraničních i domácích odborných kongresech. Je členem mnoha profesních lékařských sdružení.

Abdominoplastika (Operace břicha) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní