Otevřená rhinoplastika je trendem v operacích nosu

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

  1. Step 45
  2. Step 46
  3. Step 47
  4. Step 48
  5. Step 49
  6. Step 50
  7. Step 51

Jaký problém chcete zákrokem konkrétně vyřešit?

Rád/a byste operací vyřešil/a problémy způsobené úrazem

Podstoupil/a jste již někdy nějakou operaci nosu? Jakou?

Kdy byste chtěl/a operaci podstoupit?

Pomohla by vám v rozhodování 3D vizualizace výsledku po zákroku?

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Autor:

K největší dominantě obličeje patří nos. Určuje do značné míry naši podobu a podtrhuje individualitu. Každá odchylka od jeho "ideálního" tvaru je proto patrná první pohled a rušivě vnímaná. Příliš velký nos, orlí nos, sedlovitý nos, příliš úzké nosní chřípí, bambulovitá špička nosu – to všechno jsou problémy, se kterými se řada lidí při pohledu do zrcadla trápí. Změna tvaru nosu může mnoha ženám a mužům dodat zpátky jednak ztracené sebevědomí, ale také, a to hlavně, pomoci zlepšit dýchání.

Zhoršené dýchání a další potíže

Estetické problémy nosu často provázejí i funkční potíže, například zhoršené dýchání a opakující se infekce způsobené vlivem vybočené nosní přepážky.

K plastice nosu je možné přistoupit až po ukončení růstu a puberty, obvykle po osmnáctém roce života. Horní hranice je pak obecně okolo 40 tého roku věku. S přibývajícími lety může být pro kůži těžší se přizpůsobit menšímu nosu. Ale vše je individuální. Výjimkou nejsou ani pacienti ve věku 60 let. Důležité je být v dobrém zdravotním stavu.

Operace nosu patří k velmi složitým chirurgickým zákrokům. Je proto dobré volit prověřeného lékaře, který tyto operace dělá často.

plastika nosu, rhinoplastika, fotky před a po plastice nosu
Fotky před a po plastice nosu (foto: soukromý archiv kliniky)

Otevřená rhinoplastika

"Velmi efektivní operací nosu je pak otevřená rhinoplastika. Otevřená rhinoplastika není úplná novinka, ale v naší republice neměla tradici. Většina plastických chirurgů se operace nosu učila zavřenou metodou a otevřená rhinoplastika se prováděla sporadicky," vysvětluje její objevení v plastické chirurgii vedoucí lékař Perfect Clinic MUDr. Roman Kufa, který se na tuto operaci specializuje.

Běžné deformity nosu lze korigovat zavřenu metodou, ale u těžkých deformit nosu, jako je třeba právě vybočení nosní přepážky (vede ke křivému nosu), kdy je nutný zásah i do nosního septa, nebo v případě, kdy je nutné použít štěpy ze žeberní chrupavky nebo z chrupavky ušního boltce, které se používají při korekci nosních struktur, většinou po nepovedené předchozí operaci nosu, kdy například chybí část hrotové chrupavky a špička nosu je proto oploštělá, nebo když je nízký či propadlý kořen nosu, je podle Kufy otevřený přístup nevyhnutelný.

Každý nos je jiný

Je důležité zdůraznit, že každý nos je jiný a nelze tudíž provádět pouze jeden a tentýž operační postup, ale je nutné vždy přistupovat individuálně. Před operací je velmi důležitá samotná konzultace, kdy pacient vysloví své představy a lékař zhodnotí, zda-li je jeho přání proveditelné. Důležité je se také podívat na fotografie před a po u podobných zákroků, abyste měli reálná očekávání. Výslednou podobu, resp. plánované změny linie může lékař dokonce nakreslit.

"Plastiku nosu můžeme rozdělit na operaci měkkého nosu, čímž rozumíme úpravu nosního hrotu, kdy špičku nosu můžeme zúžit, snížit, zvednout jeho projekci nebo zmenšit nozdry a na operaci tvrdého nosu, kterou rozumíme zásah do kosti. V tomto případě snášíme a upravujeme hrbol na kořeni nosu a zužujeme nosní kůstky. Obě operace můžeme provádět zavřeným nebo otevřeným způsobem. U zavřeného způsobu provádíme řez v nosní dírce a operujeme tzv. naslepo a bez viditelných jizev. U „otevřeného nosu“ provedeme řez v oblasti kolumelly (přepážka mezi nozdrami), kde zůstává tenká jizva," vysvětluje rozdíl v postupu operace plastický chirurg Kufa.

Více informací na www.perfectclinic.cz >>

 

Publikováno: 30.8.2019

Diskuze k tématu

Plastika nosu (Rhinoplastika) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní