Pošlete tuk k ledu

Autor:

Bojovat s přebytečným tukem můžete různými způsoby. Můžete cvičit, držet dietu nebo polykat zázračné tabletky, můžete samozřejmě také navštívit plastického chirurga. V moderní době se ovšem trend plastických operací umírňuje a právě neinvazivní ošetření estetické dermatologie začínají přebírat vedení.

Každý chce vypadat skvěle, ne každý si kvůli tomu ovšem chce brát dva týdny dovolené a ještě měsíc poté nosit korekční prádlo. Čas jsou peníze a doba je rychlejší než kdy jindy. Pro neinvazivní ošetření žádné z těchto omezení neplatí a prim mezi nimi drží kryolipolýza, neboli modelace postavy cíleným zmrazováním tukových buněk.

Metoda funguje na principu cíleného mražení tukových buněk v problematické oblasti. Působením chladu je v nich nastartován proces rozpadu, načež je tělo během tří měsíců postupně přirozeně vyloučí. „Delší doba nástupu plného efektu má své opodstatnění. Kdyby štěpení a vyloučení tukových buněk z těla probíhalo rychleji, organismus by byl celým procesem velmi zatížen. Doba mezi jedním a třemi měsíci je tedy pro postupné a bezpečné odbourávání tuků ideální,“ říká dermatoložka kliniky estetické medicíny Mediestetik MUDr. Helena Reisingerová.Není kryolipolýza jako kryolipolýza, na to musíte vždy pamatovat. Ta jediná pravá, účinná a bezpečná se jmenuje CoolSculpting®, byla vyvinuta Harvardskými vědci, je držitelem certifikátu amerického úřadu pro kontrolu léčiv (FDA) i evropského certifikátu CE a v České republice ji provádí jen několik vybraných zdravotnických zařízení.

Výsedky ošetření Zeltiq CoolSculpting® 
zeltiq muž
kryolipoliza zena

Jak ošetření probíhá?

Celý proces je velmi jednoduchý. Přístroj Zeltiq CoolSculpting® vakuově uchopí problematickou oblast, která je chráněna speciální blánou, a zmrazí ji. Po hodině se hlavice odejme a tkáň se promasíruje. Proces rozpadu nežádoucích tukových buněk je tak úspěšně započat. Není třeba se ničeho bát, ošetření je bezbolestné, naopak pro pacienta komfortní – může si při něm číst, surfovat po internetu nebo se dívat na film a bezprostředně po něm se může zase vrátit do svého běžného režimu, ať už do práce nebo domů za rodinou. „Ošetření nevyžaduje žádnou rekonvalescenci ani korekční prádlo, což je například oproti klasické liposukci velikou výhodou,“ podotýká MUDr. Reisingerová.
Ošetření přístrojem Zeltiq CoolSculpting® je navíc bez rizika, a to díky speciální ochranné gelové membráně, která se na oblast klade před započetím chlazení, a také díky chytrému systému ochrany pacienta, který je v přístroji zabudován. Pokud by hrozily omrzliny nebo jakékoliv jiné nebezpečí, přístroj se okamžitě vypne. Důkazem může být fakt, že od jeho uvedení na trh bylo ve světě provedeno už přes milion ošetření Zeltiq CoolSculpting® a doposud nebyl zaznamenán jediný incident.

Skutečně to funguje?

„Je třeba si uvědomit, že nejde o žádné zázračné hubnutí bez námahy,“ podotýká dermatoložka. „Ano, ošetření pacientovi pomáhá zbavit se až 40 % podkožního tuku v oblastech, které jej trápí, a tyto tukové buňky jsou odstraněny navždy. Nebudete-li ovšem pacient dodržovat zásady správné životosprávy, zbylé tukové buňky v oblasti se mohou zvětšit a jeho problém se může do určité míry vrátit. Pro udržení výsledku je proto vždy třeba o sebe pečovat.“

Nekupujte zajíce v pytli

Při běžném surfování na internetu je možné narazit na nejrůznější nabídky více či méně známých salonů a studií, které mluví o jakémkoliv ošetření pro formování postavy jako o kryolipolýze. Ovšem není-li to CoolSculpting®, nejde o autentickou kryolipolýzu!

„V poslední době jsou pacienti naštěstí již obezřetnější než dříve a skutečně prověřují, kde se nechávají ošetřit. Zjišťují, zda má zařízení oprávnění k výkonu, autentický přístroj i patřičné certifikáty,“ uznává MUDr. Reisingerová.
Dosud totiž existuje velké množství alternativ přístroje Zeltiq CoolSculpting®, a to nejčastěji z asijských trhů. Při podstupování těchto ošetření je třeba mít na paměti, že ve velké většině nejsou testovaná ani schválená příslušnými úřady. Jejich efektivita a zejména jejich bezpečnost jsou proto otázkou, na kterou by pacient měl v každém případě znát odpověď předtím, než se rozhodne zákrok podstoupit.

Publikováno: 15.1.2015

Kryolipolýza Zeltiq Coolsculpting - Novinky

Pošlete tuk k ledu

Mediestetik, skupina klinik

Bojovat s přebytečným tukem můžete různými způsoby. Můžete cvičit, držet dietu nebo polykat zázračné tabletky, můžete...

Související recenze a zkušenosti

poppaea 12.3.2018
Nevím

Dobrý den, je to téměř 5 týdnů, co jsem absolvovala kryolipolýzu na přístroji Zeltiq coolsculpting, a prozatím nevidím žádné, ale opravdu vůbec žádné zlepšení. Je to normální? Můžu ještě očekávat, že se to změní? Díky

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní