Vital Injektor: Nejdokonalejší cesta hydratace kůže

Autor:

Potřebujete omladit pokožku a především ji důkladně hydratovat a přemýšlíte, která metoda aplikace kyseliny hyaluronové je pro vás vhodná? Touto metodou může být právě Vital Injector (materiál Skinbooster).

omlazeni a hydratace pokožky

Vital injektor je přístroj technicky vymyšlený, aby umožnil téměř ideální plošné rozložení mikrokapiček kyseliny hyaluronové. Do aplikační pistole se upne stříkačka (materiál na bázi kyseliny hyaluronové), dále se připojí jednorázová aplikační hlavice s pěti jehličkam velkými 31G (jehla silná jako vlas).

Po spuštění přístroje se aplikační hlavice vakuově přisaje k povrchu kůže. Tím je zaručena naprosto přesná možnost aplikace do vrstev kožních. Následně dojde k vstříknutí do přesně zvolené hloubky, a to v rozmezí 0,2-5 mm, a také lze navolit velikost jedné aplikační dávky v rozmezí 5-30 mikrolitrů.

Právě díky této technické podobě, je možné všechny parametry dokonale upravit a to přesně podle individuální potřeby jakékoli kožní zóny. Je zde eliminována chybovost lidské ruky. Tak lze dosáhnout celoplošné perfektní hydratace a to bez jakýchkoli nežádoucích tvarových změn. Pro vaši představu podle nastavení parametrů se počet vpichů při použití Vital injektoru pohybuje mezi 500-900 na jeden mililitr aplikovaného materiálu. To logicky umožní neporovnatelně preciznější rozložení materiálu a tak i neporovnatelně dokonalejší efekt.

Současně vůbec nevznikají nerovnoměrné bouličky, které vznikají při vpichování ručně, právě pro to, že není takřka možné pří desítkách vpichů rukou zvolit naprosto ideálně stejnou hloubku i dávku materiálu.

Na kterých místech se vám osvědčila aplikace kyseliny hyaluronové s přístrojem Injector Vital nejvíce? Je vhodný třeba jen, když chci vyhladit nosolabiální vrásky?

Aplikace je možná všude, kde je žádoucí dosáhnout rovnoměrné plošné hydratace kůže. Samozřejmě největší úspěch sklízí tam, kde je kůže tenčí a při aplikaci pouze rukou vždy vznikají nerovnoměrné a pomalu se rozplývající papuly.

Typicky jsou to krky a dekolty, ale velmi efektní je i ošetření lící a okolí očí nebo těsně perorálně. Samozřejmě to není míněno jako náhrada síťované kyseliny hyaluronové do hlubokých vrásek. Zde je na místě aplikace jehlou nebo kanylou, ale je ideální kombinace těchto ošetření. Nejprve modelace a vyplnění propadů a hlubokých vrásek, a potom celoplošná hydratace, pro omlazení, zhuštění a vypnutí kůže, ale už bez tvarových změn.

omlazení pokožky kyselinou hyaluronovou
Po ošetření přístrojem Injector Vital je omlazení pokožky viditelné okamžitě.

Postačí jedno ošetření, nebo je potřeba návštěvy opakovat, aby se dostavil požadovaný efekt?

Již po prvním ošetření vidíte v aplikované oblasti hezký hydratační efekt. Ale pozor, délka efektu je ovlivněna stavem pleti. To znamená, že i tady je třeba konstatovat, že bude třeba individuálně doporučit opakovanou aplikaci. To ovšem platí o veškerých výkonech estetiky, počínaje aplikací botulotoxinu typu A, přes výplňové materiály až po ošetření polydioxanovými nítěmi.

Vznikají modřiny nebo podlitiny, když se do pokožky udělá tolik vpichů? Je možné použít hned po ošetření make-up, aby se modřinky zakryly a mohla jsem jít na další den do práce?

Před vlastním výkonem aplikujeme nejméně na půl hodiny anestezii krémem s lidocainem na povrch kůže. Pak již samo ošetření opravdu není bolestivé. Těsně po ošetření mohou být patrné drobné začervenalé tečky. Více je třeba s tím počítat v oblastech tenké kůže, to je na krku a dekoltu nebo těsně u očí. Výhodou je, že lze použít krytí make-upem. Vše odezní během cca 2-5 dní. Po tomto ošetření nebývají otoky.

Jak se mají pacientky na aplikaci kyseliny hayluronové Vital Injectorem připravit? Co je dovolené a co není? Je potřeba dodržovat nějaký režim také po aplikaci, aby byl výsledek co nejdelší?

Musí počítat s přibližně hodinovou lokální anestezií v masti, po té následuje vlastní ošetření. Lze použít jemného kosmetického krytí, není žádné omezení na sporty a pohyb. Návštěvu bazénu a sauny doporučuji až po zhruba třech dnech. Mytí, líčení a odličování je ale od počátku bez omezení.

Publikováno: 13.2.2018

Diskuze k tématu

Skinbooster – Vital Injector - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní