Nějaké novinky? Podělte se s naší komunitou o svůj pokrok

20. 7. 2011

Mladší o pár let - Epizoda 5 - Nový nos jako nový začátek v životě paní Ivany

Stojí to za to
84964
84965
84966

O lékaři

Praha
Hodnocení:
Mladší o pár let - Epizoda 5 - Nový nos jako nový začátek v životě paní Ivany
Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Paní Ivana Končelíková (44) měla vrozený rozštěp nosu a tato vada se v jejím životě stala doslova prokletím – nikdo z lékařů, které navštívila, jí nedokázal pomoci, navíc byla vystavena posměchu, který ji obzvlášť bolel od kamarádů její nejmladší dcerky. Cítila se v životě diskvalifikovaná. Své vadě připisovala i další životní neúspěchy: ve vztazích s muži a v oblasti pracovních příležitostí.

Nos paní Ivany stál tak v centru velké proměny páté epizody pořadu Mladší o pár let 2. Sami plastičtí chirurgové přiznávají, že operace nosu patří v jejich oboru k těm nejtěžším a v případě vrozené vady paní Ivany to platí dvojnásob. Náročné a ojedinělé operace na Klinice GHC se tedy ujala specialistka z nejpovolanějších, kapacita ve světovém měřítku: profesorka MUDr. Markéta Dušková, CSc. Profesorka Dušková, která se specializuje právě na operace obličeje a nosu, dokonce vnesla do světa medicíny nový postup operace nemocných s rozštěpem. „U paní Končelíkové jde jednak o vrozenou vadu obličejové kostry a deformace je způsobená rovněž procesem stárnutí," uvádí profesorka MUDr. Markéta Dušková, CSc. „Staří plastičtí chirurgové říkali, že se nos nemá operovat po 35 roku věku, dokonce někteří posouvali tuto hranici až pod 30 let. Já si to nemyslím," uzavírá. A to je pro paní Ivanu, jejíž vada se úměrně věku stále zhoršuje, moc dobře.

Náročná rhinoplastika a další chirurgické zákroky v oblasti obličeje splnily očekávání jak paní profesorky, tak její klientky, pro kterou byla operace nosu zásadním stavebním kamenem celé proměny. Pooperační jizvy se ještě ani nezhojily, ale paní Ivana přiznala, že její sebevědomí stouplo.

Kromě plastické chirurgie čekalo paní Ivanu také důležité setkání se stomatoložkou MUDr. Janou Ugrenovičovou z Kliniky GHC . Paní Ivana měla totiž totální ztrátu chrupu a paní MUDr. Ugrenovičová pro ni připravila kompletní zubní protézy. Je to komplikovanější než obvykle, protože skus paní Končelíkové byl původně obrácený a na nové zuby si bude muset o to víc zvykat. I když až dosud měla paní Ivana ze zubařského křesla trauma, sezení v ordinaci paní doktorky Ugrenovičové na Klinice GHC zvládala bez problémů. Nové zuby nakonec krásně zvýraznily obličej s novým nosem a paní Ivana nemyslela v tu chvíli jenom na krásu, ale i na funkčnost. „Dneska si dám k obědu po dlouhé době řízek," těšila se.

Od klinické genetičky MUDr. Moniky Koudové z Kliniky GHC se paní Ivana dozvěděla více o své vrozené vadě. I o vyšetřeních a zákrocích, na které, aniž to tušila, měla nárok. K zdravotním problémům paní Ivany patří vyšší hladina cholesterolu a má-li být mladší nejen navenek, ale i uvnitř, měla by zlepšit svůj životní styl a řídit se radami lékařů.

Největší problém paní Ivany byl po první plastické operaci odstraněn a sama říká, že už v tuto chvíli by byla spokojena. Ale proměna z rukou odborníků Kliniky GHC musí být kompletní a zdaleka nekončí. A tak následuje další návštěva u paní profesorky Duškové a tentokrát už „rutinní" zákroky jako je operace očních víček nebo zvětšení rtů pomocí trvalých implantátů.

A proměna nebere konce: na kosmetice Kliniky GHC dostane paní Ivana kromě kosmetických procedur i unikátní kosmetiku od Laboratoires William Didden Paris vyvinutou na bázi analýzy DNA speciálně pro její pleť.

Kadeřník Tomáš Arsov z Kliniky GHC provedl permanentní narovnání vlasů a ty poté paní Ivaně ještě prodloužil. Vizážistka Kateřina Kornová doplnila „nový obličej" vhodným make upem a stylistka Helena Bedrnová připravila trendové oblečení.

A výsledek? Stojí za to! Úsměvy i slzy radosti. „Jsem spokojená sama se sebou. Proměnu jsem dělala hlavně kvůli dětem a kvůli práci. Rodině se líbím a i práce se už rýsuje," usmívá se mladší a krásnější paní Ivana.

Celou proměnu si můžete připomenouz zde:

http://www.iprima.cz/mladsioparlet

0

Komentářů (0)

Opravdu chcete odstranit tento obrázek?

Zaujal Vás tento příběh? Podělte se s námi o ten svůj!

Reklama
Plastika nosu - měkké i tvrdé části

Podstoupila jsem operaci nosu měkké i tvrdé části. Operoval mě pan doktor Urban. Od prvního setkání nebyly žádné pochybnosti, tuto kliniku jsem si vybrala na základě doporučení. Pan doktor byl velmi milý, ihned jsme si domluvili termín a jak...

Číst dál
Recenze operace nosu Yes Visage MUDr. Borský

Byla to moje vůbec první hospitalizace s jsem s klinikou maximálně spokojená. Se setřičkou byla skvélá komunikace. Můj anesteziolog mě taky nadchl pro svou starost a ochotu a zájem o můj stav. Preciznost doktora je taky zřejmá, vzhledem k minimálním...

Číst dál

Veškeré informace na této stránce pocházejí od uživatelů portálu, nikoli od lékařů nebo specialistů.

Obsah zveřejněný na portálu Estheticon.cz nemůže v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.