Zvětšení rtů tukem (lipofilling)

Autor:

Jestliže je váš ret příliš úzký a nevýrazný, můžete se rozhodnout pro jeho zvětšení s použitím injekční výplně. Tyto injekční výplně vám mohou pomoci k dosažení plnějšího a smyslnějšího vzhledu vašich rtů.

V čem spočívá zvětšení rtů pomocí aplikace tuku?

Zvětšení rtů spočívá v injekční aplikaci tělu blízké látky do oblasti, jejíž objem si klient přeje zvětšit. Ve většině případů podstupují zvětšení rtů ženy, ale výjimečně i muži. Zvětšení rtů aplikací tuku může být spojeno s dalším zákrokem jako je vyhlazování vrásek či rýh obličeje, krku i hrudníku prostřednictvím kolagenových a tukových výplní.

Aplikace tuku

Transplantace tuku (autologní tukový štěp nebo mikrotuková injekce) znamená odsátí malého množství tuku z břicha, stehen, hýždí nebo i z jiných částí těla klienta a za sterilních podmínek jeho vstříknutí do rtu.

Jste vhodným kandidátem pro zvětšení rtů tukem nebo kolagenem?

Injekční výplně rtů kolagenem nebo tukem mohou zlepšit váš vzhled a zvýšit vaše sebevědomí, nicméně nezmění úplně vaši vizáž. Mohou dodat vašim rtům plnost a smyslnost. Je třeba rozlišit, zda jste skutečně nespokojeni s objemem rtů či pouze s úzkou plochou červeně. V tom případě vám může být doporučeno podstoupit jiný zákrok, například tetováž rtu. Vhodným kandidátem pro injekční výplně jsou psychicky stabilní zdraví jedinci, kteří jsou realističtí ve svých očekáváních.

Před zvětšením rtů

Při první konzultací chirurg zhodnotí stav vašich rtů i sliznice v dutině ústní. Bude s vámi také hovořit o vašich představách a očekáváních, zeptá vás na osobní anamnézu, alergii na léky a zkontroluje váš zdravotní stav, aby předešel možným problémům. Pokud proděláváte aktivní infekci rtů či dutiny ústní (opar, afty, nachlazení) či pokud máte nezhojené poranění rtů, lékař vám pravděpodobně doporučí zákrok odložit.

Anestézie

Anestetická látka lidocain je součástí směsi kolagenu a není proto obvykle používáno přídavné anestetikum. Nicméně, jestliže jste obzvláště citliví na bolest, může váš lékař použít znecitlivující krém nebo kombinaci místní anestézie a sedativ. Části těla, ze kterých je tuk odebírán a do kterých je aplikován jsou znecitlivěny pomocí lokálních anestetik. Anestézii lze taktéž doplnit sedativy. Pokud si zvolíte použití sedativ, zajistěte si po operaci odvoz domů.

Průběh zvětšení rtů

Celý zákrok zabere od 15 min až po 1 hodinu.

Kolagen

V minulosti se přistupovalo k ošetření kolagenem. Dnes se již volí realizace zákroku zvětšení rtů kožními implatnáty-kyselinou hyaluronovou či nebo tukovými injekcemi, z důvodu déle přetrvávajícího efektu. Kolagen byl vstřikován pomocí jehly koutkem rtů přesně na požadované místo. Protože část směsi byl slaný roztok, který byl tělem absorbován během několika dnů, musel lékař aplikovat směsi o něco více.

Tuk

Po očištění míst, ze kterých bude tuk odebírán a do kterých bude aplikován, proběhne aplikace zvoleného místního anestetika. Následně je tuk odebrán za pomoci stříkačky a tlusté jehly nebo kanyly (což je ten samý nástroj, který je používán při liposukci) a je odsát odsávacím zařízením. Tuk je poté upraven a vstříknut jehlou do rtu. Stejně jako u kolagenu je nutno aplikovat vzhledem k absorbci více tuku. Opakované aplikace tukových injekcí mohou vyvolat otok nebo svědění.

Po zvětšení rtů tukem

V místě odběru tuku se mohou objevit modřiny či otok. Ve rtu, kam byl tuk aplikován, můžete cítit pulzaci a ret může být oteklý. Měli byste se vyhýbat slunci dokud otok a modřiny nezmizí - obvykle 48 asi hodin.

Jak dlouho přetrvá výsledek zvětšení rtů tukem?

Trvání efektu tukových injekcí se významně liší od jednoho člověka k druhému, většinou je ale trvanlivost výsledku dlouhodobější než u kolagenu.

Aktualizováno: 21.10.2015

Zvětšení rtů tukem (lipofilling) - Novinky

Co je to lipofilling?

MUDr. Janka Točíková

Augmentace tukem, lipotransfer, transplantace tuku jsou synonyma pro výplň dané oblasti vlastním tukem. Jde o poměrně...

Související recenze a zkušenosti

Lowe Leticia 16.5.2017
Spokojený/á

Dr.Hyza je neskutocne dobry plasticky chirurg , s vynimocnou operacnou technikou a s humannym laskavym pristupom a ochotou vyjst v akomkolvek smere v ustrety pacientovi.Fantasticky personal,zohraty a laskavy team ,nadher... Více 

1 Like   9 Komentářů  
Anonymous 18.11.2011
Spokojený/á

pred tremi tydny jsem v Lauree podstoupila operaci nosu a zvetseni rtu vlastnim tukem, klinika opravdu moc hezka a prijemny kolektiv sestricek a lekaru taky, operoval me pan doc. Mudr. Valka rty se opravdu povedly vypada... Více 

Zvětšení rtů tukem (lipofilling) - Ceny

Ceny od 13 000 Kč
obvykle do 18 000 Kč
MUDr. Petr Hýža Ph.D.
MEDICOM Clinic
Praha, Brno, Ústí nad Labem
Ceny od 27 000 Kč
obvykle do 39 000 Kč
MEDICOM Clinic
Ceny od 27 000 Kč
obvykle do 39 000 Kč
MUDr. Petros Christodoulou - MEDICOM Clinic
Ceny od 9 500 Kč
Plastická a estetická chirurgie SANUS Hradec Králové
Ceny od 15 000 Kč
obvykle do 20 000 Kč
Klinika Laser Esthetic

Zvětšení rtů – lipofilling

92% spokojeno. 51 recenzí pacientů.

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní