Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Lipofilling rtů

  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Dočasné výsledky

Co je to lipofilling rtů?

Jedná se o výplň rtů pomocí vlastního tuku. Tato revoluční metoda se využívá pro více estetických zákroků. Hlavní výhodou je, že se jedná o tělu vlastní látky, čímž se předejde komplikacím spojených s nepřijetím cizí látky.

Rty přitahují pozornost a výrazně ovlivňují vzhled celé tváře. Rty mohou odhalit řadu informací o člověku. Jsou navíc vnímány jako jeden z nejdůležitějších atributů ženskosti, silně spojený s její smyslností.

Plné rty s dokonalým tvarem bývají snem nejen mnoha žen. I muži touží po plnějších rtech. Estetická a plastická chirurgie vám nabízí více či méně invazivní metody pro docílení dokonalých rtů. Plnější rty navíc zvyšují sebevědomí dané osoby.

V čem spočívá zvětšení rtů pomocí aplikace tuku?

Zvětšení rtů tukem

Můžete mít plnější rty díky tuku

Pokud máte příliš úzké a nevýrazné rty, můžete podstoupit jejich zvětšení pomocí injekčních výplní. Tyto injekční výplně vám pomohou získat plnější vzhled vašich rtů. Lipofilling spočívá v injekční aplikaci vlastního tuku. Jedná se o jednoduchý zákrok, který se provádí ambulantně. Jeho nevýhodou je, že tuk se může po nějaké době zcela vstřebat a zákrok je potřeba znovu opakovat.

Zvětšení rtů spočívá v injekční aplikaci tělu blízké látky do oblasti, jejíž objem si klient přeje zvětšit. Ve většině případů podstupují zvětšení rtů ženy, ale výjimečně i muži. Zvětšení rtů aplikací tuku může být spojeno s dalším zákrokem jako je vyhlazování vrásek či rýh obličeje, krku i hrudníku prostřednictvím kolagenových a tukových výplní.

Tuk upraví velikost a tvar rtů. Jedná se o kvalitní výplňový materiál. Odebraná tuková tkáň se odstředí, vyčistí a injekčně aplikuje do rtů. Po aplikaci může být ošetřené místo oteklé až několik dní. Doporučujeme chladné obklady.

Ze kterých částí se tuk odebírá?

Transplantace tuku (autologní tukový štěp nebo mikrotuková injekce) znamená odsátí malého množství tuku z břicha, stehen, hýždí nebo i z jiných částí těla klienta a za sterilních podmínek jeho vstříknutí do rtu, říká MUDr. Tomáš Doležal, přední český plastický chirurg. Po zákroku nevznikají žádné jizvy.

Bibliografie

ISAPS. Fat transfer (facial). Enhances the face and body using fat collected from another area of the body [online]. Dostupné na:https://www.isaps.org/discover/patients-home/procedures/face-head-procedures/lip-lift/. [datum: 15.02.2023].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."