Informace o ceně: Gynekomastie

21.948 Kč
průměr
75
odborníků

Operace gynekomastie je chirurgický zákrok, při kterém dochází k odstranění prsní žlázy u mužů. K nechtěnému zvětšení prsních žláz u mužů dochází v důsledku hormonální nerovnováhy a často bývá spojována i s obezitou – kdy se ke zbytnělé prsní žláze přidává ještě tuk. Během operace gynekomastie se odstraňuje celá prsní žláza a zákrok je v některých případech nutno kombinovat s liposukcí – odsátím tuku v okolí prsní žlázy. Průměrná cena gynekomastie je 21.948 Kč.

Gynekomastie Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Brno 14.000 Kč 32.950 Kč 51.900 Kč
Ceny ve městě Ústí nad Labem 35.000 Kč 35.000 Kč 35.000 Kč
Ceny ve městě Karlovy Vary 30.000 Kč 30.000 Kč 30.000 Kč
Ceny ve městě Praha 14.000 Kč 17.000 Kč 20.000 Kč
Ceny ve městě Chotoviny 35.000 Kč 35.000 Kč 35.000 Kč
Ceny ve městě Chrudim 9.000 Kč 11.000 Kč 13.000 Kč
Ceny ve městě Havířov 26.000 Kč 26.000 Kč 26.000 Kč
Ceny ve městě Hradec Králové 9.500 Kč 9.500 Kč 9.500 Kč
Ceny ve městě Jihlava 9.500 Kč 9.500 Kč 9.500 Kč
Ceny ve městě Liberec 29.000 Kč 29.000 Kč 29.000 Kč
Ceny ve městě Mladá Boleslav 18.500 Kč 18.500 Kč 18.500 Kč
Ceny ve městě Olomouc 16.000 Kč 19.000 Kč 22.000 Kč
Ceny ve městě Ostrava 18.000 Kč 19.000 Kč 20.000 Kč
Ceny ve městě Planá u M.Lázní 38.000 Kč 38.000 Kč 38.000 Kč
Ceny ve městě Plzeň 25.000 Kč 32.500 Kč 40.000 Kč
Ceny ve městě Vysoké nad Jizerou 20.000 Kč 20.000 Kč 20.000 Kč
Ceny ve městě Trutnov 35.000 Kč 35.000 Kč 35.000 Kč
Ceny ve městě Poděbrady 25.000 Kč 25.000 Kč 25.000 Kč
Ceny ve městě Ostrov 35.000 Kč 35.000 Kč 35.000 Kč
Ceny ve městě Prostějov 35.000 Kč 35.000 Kč 35.000 Kč

Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Nejnižší cena 9000 - 16.460 Kč
6 Příběhů
Průměrná cena 16.461 Kč - 27.435 Kč
9 Příběhů
Nejvyšší cena 27.436 Kč - 30.000 Kč
9 Příběhů

Co je zahrnuto v ceně gynekomastie?

Cena zákroku se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s plastickým chirurgem: každé operaci gynekomastie předchází úvodní konzultace s lékařem. Během této konzultace plastický chirurg vyhodnotí zdravotní stav pacienta, vhodnost chirurgického odstranění gynekomastie, složitost a rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Předoperační vyšetření: samotnému zákroku předchází komplexní předoperační vyšetření.
 • Anestezie: operace gynekomastie se provádí v celkové anestezii.
 • Samotný zákrok: operace trvá přibližně 1 až 2 hodiny v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: po operaci v celkové anestezii je vyžadována hospitalizace do druhého dne.
 • Pooperační péče: druhý den po operaci se odstraňují drény a pacient je propuštěn do domácího ošetřování. Nevstřebatelné stehy se většinou odstraňují 7 až 10 dní po operaci gynekomastie.

Co může zvýšit cenu gynekomastie?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg provádějící operaci, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které operace probíhá.
 • Pacient, jeho celkový zdravotní stav a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku – například zda je operace gynekomastie doprovázena také liposukcí apod.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě operace gynekomastie, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 28 000 Kč, existují i jiné estetické zákroky v oblasti hrudníku.
Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků prsou:

 • Zmenšení prsních dvorců: cca 19 000 Kč
 • Zmenšení prsou: cca 45 000 Kč

Hradí operaci gynekomastie pojišťovna?

Ano, v některých případech je operace gynekomastie hrazena ze zdravotního pojištění. Pacient má na zákrok nárok, pokud je operace doporučena endokrinologem, tedy specialistou na onemocnění žláz s vnitřní sekrecí. V případě ryze estetických důvodů si zákrok pacient plně hradí sám. V případě nejasností je vhodné kontaktovat přímo zdravotní pojišťovnu a vyžádat si bližší informace.

Existuje možnost financování operace gynekomastie?

Ano, nicméně vždy závisí na konkrétní klinice, zda možnost financování svým klientům poskytuje. V případě zájmu financování operace gynekomastie by se pacient měl obrátit na danou kliniku, která tento operační výkon provádí.

Obecná doporučení

Do výběru vhodného lékařského zařízení, které odborně provede operaci gynekomastie, by se kromě konečné ceny za zákrok měla promítnou i profesní zkušenost a reputace konkrétního chirurga a také recenze nebo pocity jednotlivých pacientů, kteří operaci prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše

Dobrý den, muž 23 let od 14 let mne trápí neobvykle velké prsní bradavky. Lékařka v pubertě apelovala, že se to časem ztratí, bohužel se doposud nic neděje. Rád bych svůj, jak psychický, tak estetický problém vyřešil. V příloze přikládám fotografii. Na levé straně bradavky v normě, např. v zimě na pravé straně je můj případ v klidovém stavu. Ps. byl jsem s tím na endokrinologii, lékařka mi řekla, že mám začít běhat, že to mám jen v mírném stavu.

MUDr. David Tomášek

MUDr. David Tomášek

Nejlepší odpověď

Nechápu, jak Vám toto mohl atestovaný endokrinolog říci. Dle fotky vlevo se jedná opravdu o gynekomastii, která je z 90% neléčitelná endokrinologicky a troufám si tvrdit, že už ani ne od endokrinologa, který Vás bude léčit běháním. To při vší úctě ke kolegyni, která Vám to řekla. Bude to nejspíše na operaci. Určitě se obraťte s takovýmto problémem ... číst dál

3 odpovědi číst dál

Dobrý den, je mi 23 let. Od své puberty mám gynekomastii, i když jen lehkou formu. V pubertě jsem dostal nějaké prášky a dál to již neřešil stím, že se to třeba srovná. Občas jsem si vyslechl pár posměšků, ale žít se s tím dalo. Přesto uvažuji o operaci jen pro svůj dobrý pocit. Chtěl bych se zeptat, zda-li se cena odvíjí od velikosti zákroku nebo se účtuje paušálně a zda mi při placení může pomoci zdravotní pojišťovna. Ještě mne napadlo, že jsem se dočtl i o hormonální léčbě, můžete mi říci, jaký tak má úspěch? A zda-li je pak nutné hormony užívat neustále? Předem díky za odpovědi.

Dobrý den. V případě kdy doložíte vyšetření z endokrimologie a urologie, je možno u mne provést zákrok za úhradu pojišťovnou. Nashledanou, dr. Remeš

8 odpovědí číst dál

Dobrý den, od puberty mám výrazně zvětšená prsa, již cca 20 let. Vyšetření na USG prokázalo jen malou prsní žlázu - okolo 10 mm a z tohoto důvodu mi nebylo endokrinologem indikováno odstranění žlázy s liposukcí. Osobně je mi jedno, jestli je prso tvořeno žlázou, tukem nebo čímkoliv jiným, protože potíže s tím spojené jsou stejné (psychické, mechanická překážka, hrbení se ap.). Jak velká prsní žláza již splňuje podmínky k tomu, aby se dalo uvažovat o jejím chirurgickém odstranění? Může mi pomoci i někdo jiný než endokrinolog?

MUDr. Issam Al Awa MD

MUDr. Issam Al Awa MD

Nejlepší odpověď

Dobrý den, zákrok se provádí buďto pomocí liposukce, nebo chirurgické odstranění žlázy. Je potřeba ale důkladné vyšetření. Nejprve bych doporučil konzultaci u plastického chirurga a ten podle výsledků vyšetření určí, jak se bude odstranění gynekomastie řešit. Děkuji, MUDr. Issam Al away

6 odpovědí číst dál

Dobrý den, Ptám se vás. Mám špičaté bradavky a předtím jsem je neměl. Byl jsem u dvou specialistů a ti mi řekli, že nemám gynekomastii - prý nemám vůbec zvětšenou mléčnou žlázu a není to operace. Údajně tam není ani žádný tuk. Řekli mi, abych to ani neřešil. Mám však špičaté bradavky a vadí mi to - je to vidět pod tričkem. Můžete mi prosím poradit, jakým zákrokem to lze napravit? Trápí mě to, protože vím, že jsem je takhle dříve neměl. Děkujeme vám za pomoc. *přeloženo ze slovenského jazyka

Vážený pane, pokud se jedná pouze o deformitu prsních bradavek, neměl by být problém menším ambulantním chirurgickým zákrokem to napravit. Zřejmě nejde o diagnózu gynekomastie, ta má odlišné příznaky, přikláním se k názoru kolegů, kteří Vás vyšetřovali. Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.

2 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU GYNEKOMASTIE

Sauna po operaci gynekomastie
Dobrý den, chtěl bych se zeptat po jaké době po operaci je možné začít se saunováním a podobnými...
jje
Poslední komentář: 11. 10. 2021 ·
2

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Gynekomastie. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Už dlouho mě trápila gynekomastie prsou. Nejprve jsem si myslel, že je to jen nějaký přebytečný tuk, který vycvičím v posilovně, do které chodím 7 let. Prsa byla hezká jen po cvičení, ale pak mě otravovaly zase ty špičky. Vyhledal jsem tedy pomoc od paní doktorky Šormové, která se mě ujala a můj problém, tedy i psychický, vyřešila. Operace trvala cca hodinku v plné anestezii. Po operaci jsem byl hospitalizován na jednu noc na pozorování. Sestřičky se o mě staraly velice dobře a byly velice příjemné. Druhý den mě zkontrolovala paní doktorka Šormová osobně a byl jsem propuštěn domů. Paní doktorka je velice příjemná a musím dodat, že v době, kdy jsem byl po operaci doma a měl jsem jakékoliv obavy, tak paní doktorka byla vždy na telefonu, a to i o VÍKENDECH. Celkem jsem byl po operaci na 3 kontrolách. Prsa se velice povedla a jizvy nemám téměř žádné. Díky paní doktorce mohu konečně žít normálně bez jakýchkoliv psychických problémů. Hodnocení od 1 do 10 jednoznačně 10. DOPORUČUJI. Děkuji za Vaší pomoc. Patrick B.

Cena 50.000 Kč

Jsem velmi spokojený s tím jak doktor Bayer operoval. Navíc kontakt s GHC a veškeré předoperační vyšetření i Endokrinologie proběhla v naprostém pořádku. Vůbec nejde poznat že jsem gynekomastii měl takže velmi spokojený - doporučuju pro někoho koho trápí gynekomastie.

Cena 60.000 Kč

Na zákroku jsem byl v nemocnici Na Bulovce, jelikož tam je zákrok hrazen pojišťovnou. Anestezie byla celková, takže den předem nástup, druhý den zákrok, který trvá tak hoďku a půl. Další den jsem už šel domů, do práce jsem se vrátil další týden, takže to chce ten týden být v klidu. V nemocnici jsem si koupil za 300,- stahovací ponožky a za 1200,- kompresní vestu, kterou je pak dobré nosit alespoň 3 týdny. Se zákrokem jsem spokojený, je to opravdu rozdíl a cítím se dobře. Doporučuji jít na zákrok přes zimní období, ta stahovací vesta je docela teplá :-D

Cena 1.500 Kč

Před necelými třemi týdny jsem absolvoval operaci gynekomastie na klinice ISCARE u MUDr. Alexandera Vatľaka. Už tak 10 let jsem věděl, že můj hrudník nevypadá jak by měl. Lékařka v mých 25 letech mi potvrdila gynekomastii a poradila mi ať začnu cvičit, že se to spraví. Opak byl pravdou. Prsní svaly se mi intenzivním cvičením ve fitku zvětšily, ale vypadaly ještě víc nepřirozeně. Celý svůj dospělý život jsem s tím bojoval. Nikdy jsem třeba na pláži neodložil triko, nebo tílko. Nikdy jsem kvůli tomu nešel do veřejné sauny nebo bazénu. Hodně mi to vadilo. Po dlouhém váhání jsem se rozhodl pro kliniku ISCARE a udělal jsem dobře. Od recepčních, přes pana primáře Vatľaka, sestry, lékařku která měla na starosti anestezii, všichni byli naprosto profesionální. Anestezii jsem nikdy předtím neabsolvoval a nikdy jsem nebyl ani v nemocnici. Takže i když jsem se těšil, že se konečně zbavím toho co mě tolik let trápilo, tak nějaký ten strach tam byl. Veškeré mé obavy však byly, díky neuvěřitelně milým a příjemným zaměstnancům, naprosto zbytečné. Každý mi vysvětlil co se bude dít, jak bude co probíhat. S úsměvem, mile a lidsky. Pokud bych měl opět někam jít, tak jedině do ISCARE. Všem tuto kliniku doporučuji. Konečně můžu žít naplno!

Cena 36.000 Kč

O operaci jsem uvažoval již od svých 19 let, kdy jsem na svém těle začal tento problém vnímat. V té době jsem však neznal pojmenování pro tuto poruchu. Postupem času jsem si hledal více a více informací a kvůli tomu, že se věnuji fitness ve svém volném čase, kdy tento problém stále nemizel a spíše se ještě více zdůrazňoval na mé postavě (prsní sval se neformoval správně a spíše v problematické oblasti vůbec), jsem se rozhodl podniknout potřebné kroky k jeho odstranění. Prošel jsem za několik měsíců všechny potřebné vyšetření, které potvrdili, to co jsem si celou dobu myslel - způsobeno hormony/není to pouze tuk. Kvůli pandemii a volbě vhodného plastického chirurga se datum operace protáhlo (chtěl jsem výhradně plastického chirurga - ne pouze chirurga). Ale pak to byla prakticky bezbolestná rychlovka, která mě pouze lehce po dobu dvou měsíců omezovala v pohybu (nosíte kompresní vestu, necvičíte a nesmíte zvedat ruce). Výsledek operace je takový, že ani nejde poznat, že se něco dělo. Krom dvou malých neviditelných jizev kolem dvorců… Jsem spokojen, bez komplexů, které mě provázely a hlavně už to tam není! Zákrok mi celý hradila pojišťovna.

Cena 1 Kč