Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Gynekomastie: ceny

18.875 Kč
průměr
54
podle
lékařů

Operace gynekomastie je chirurgický zákrok, při kterém dochází k odstranění prsní žlázy u mužů. K nechtěnému zvětšení prsních žláz u mužů dochází v důsledku hormonální nerovnováhy a často bývá spojována i s obezitou – kdy se ke zbytnělé prsní žláze přidává ještě tuk. Během operace gynekomastie se odstraňuje celá prsní žláza a zákrok je v některých případech nutno kombinovat s liposukcí – odsátím tuku v okolí prsní žlázy. Průměrná cena gynekomastie je 56.000 Kč.

Gynekomastie: ceny
Gynekomastie Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Praha 8.000 Kč 16.500 Kč 25.000 Kč
Ceny ve městě Brno 8.000 Kč 19.000 Kč 30.000 Kč
Ceny ve městě Ostrava 18.000 Kč 21.000 Kč 24.000 Kč
Ceny ve městě Olomouc 16.000 Kč 19.000 Kč 22.000 Kč

Cena tohoto ošetření je orientační. Jedná se o průměr cen, které kliniky zveřejnily na webu Estheticon.cz Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na popularitě a zkušenostech kliniky, charakteristice pacienta, složitosti zákroku, značkách, se kterými kliniky pracují, atd.

Co je zahrnuto v ceně gynekomastie?

Cena zákroku se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s plastickým chirurgem: každé operaci gynekomastie předchází úvodní konzultace s lékařem. Během této konzultace plastický chirurg vyhodnotí zdravotní stav pacienta, vhodnost chirurgického odstranění gynekomastie, složitost a rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Předoperační vyšetření: samotnému zákroku předchází komplexní předoperační vyšetření.
 • Anestezie: operace gynekomastie se provádí v celkové anestezii.
 • Samotný zákrok: operace trvá přibližně 1 až 2 hodiny v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: po operaci v celkové anestezii je vyžadována hospitalizace do druhého dne.
 • Pooperační péče: druhý den po operaci se odstraňují drény a pacient je propuštěn do domácího ošetřování. Nevstřebatelné stehy se většinou odstraňují 7 až 10 dní po operaci gynekomastie.

Co může zvýšit cenu gynekomastie?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg provádějící operaci, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které operace probíhá.
 • Pacient, jeho celkový zdravotní stav a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku – například zda je operace gynekomastie doprovázena také liposukcí apod.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě operace gynekomastie, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 28 000 Kč, existují i jiné estetické zákroky v oblasti hrudníku.
Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků prsou:

 • Zmenšení prsních dvorců: cca 19 000 Kč
 • Zmenšení prsou: cca 45 000 Kč

Hradí operaci gynekomastie pojišťovna?

Ano, v některých případech je operace gynekomastie hrazena ze zdravotního pojištění. Pacient má na zákrok nárok, pokud je operace doporučena endokrinologem, tedy specialistou na onemocnění žláz s vnitřní sekrecí. V případě ryze estetických důvodů si zákrok pacient plně hradí sám. V případě nejasností je vhodné kontaktovat přímo zdravotní pojišťovnu a vyžádat si bližší informace.

Existuje možnost financování operace gynekomastie?

Ano, nicméně vždy závisí na konkrétní klinice, zda možnost financování svým klientům poskytuje. V případě zájmu financování operace gynekomastie by se pacient měl obrátit na danou kliniku, která tento operační výkon provádí.

Obecná doporučení

Do výběru vhodného lékařského zařízení, které odborně provede operaci gynekomastie, by se kromě konečné ceny za zákrok měla promítnou i profesní zkušenost a reputace konkrétního chirurga a také recenze nebo pocity jednotlivých pacientů, kteří operaci prodělali.