Medizen - chirurgické centrum

Medizen - chirurgické centrum

Žádné recenze
Ohodnotit
Čechova 2641/44, Plzeň, Plzeňský kraj
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Medizen - chirurgické centrum
Medizen - chirurgické centrum
Žádné recenze
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace

Chirurgické centrum MEDIZEN, které se nachází v Plzni, nabízí širokou škálu zákroků hned z několika oborů. Mezi ty patří například proktologie (obor zaměřený na onemocnění konečníku), kosmetická chirurgie, akutní a úrazová chirurgie, dále také podologie či chirurgie ruky.

V zařízení se nachází hned několik ordinací, které jsou moderně vybaveny (včetně operačního sálu k realizaci ambulantních zákroků).

Vedoucím lékařem centra je MUDr. Zdeněk Zenkl. Ten vlastní specializovanou způsobilost v oboru chirurgie (bývalá atestace 2. stupně) a zároveň také licenci České lékařské komory pro vedení chirurgické praxe. V minulosti působil například v Nemocnici v Rokycanech, má za sebou také zahraniční zkušenost – od roku 2002 do roku 2005 působil v Chirurgische Abteilung KKH Vohenstrauss und Eschenbach (Německo).

Pro vyšetření není nutné mít doporučení praktického lékaře.

Proktologie

Lékařský obor s názvem proktologie se zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění konečníku. Mezi nejčastější nemoci pak patří hemoroidy či řitní trhliny. Tyto obtíže se dají léčit jak nechirurgickou, tak chirurgickou cestou.

Barronova ligatura je drobný operační zákrok, který je prováděn ambulantně. Jedná se o celosvětově nejrozšířenější metodu ošetření hemoroidů (konkrétně ve 2. a 3. stádiu nemoci). Principem metody je nasazení úzkého gumového kroužku na hemoroidální uzel, čímž dojde k jeho zaškrcení. Tento uzel následně odumře a během několika dní odejde z těla společně se stolicí.

Laserová operace hemoroidů (LHP) spočívá v zavedení laserového vlákna do hemoroidálního uzlu. Následně je provedeno ošetření za pomoci vysoké tepelné energie, čímž dojde ke zmenšení uzlu. Nutno zmínit, že tato metoda vyžaduje krátkodobou narkózu a hospitalizaci. Návrat do běžného života je však zpravidla možný během několika dní.

Jednodenní chirurgie

Centrum nabízí celou řadu zákroků v režimu tzv. jednodenní chirurgie. Během tohoto režimu dochází jen ke krátkodobé hospitalizaci (1-3 dny). Následně je pacient propuštěn do domácího léčení. Kromě vyššího komfortu je tento režim spojen i s nižším rizikem nakažením tzv. nemocničními nákazami.

První návštěva zdarma:

  • Ne

Lékaři z pracoviště

MUDr. Zdeněk Zenkl

MUDr. Zdeněk Zenkl

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.