Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Obřízka: ceny

16.785 Kč
průměr
59
podle
lékařů
Obřízka je chirurgické odstranění předkožky, která překrývá žalud. Provádí se obřízka částečná nebo úplná, která snižuje nejen riziko přenosu chorob, ale například také předchází zánětům předkožkového vaku.
Obřízka: ceny
Obřízka Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Praha 7.000 Kč 18.500 Kč 30.000 Kč
Ceny ve městě Brno 10.000 Kč 20.000 Kč 30.000 Kč
Ceny ve městě Ostrava 11.000 Kč 12.500 Kč 14.000 Kč
Ceny ve městě Plzeň 25.000 Kč 27.500 Kč 30.000 Kč
Ceny ve městě Olomouc 9.000 Kč 10.500 Kč 12.000 Kč
Ceny ve městě Kolín 7.000 Kč 10.500 Kč 14.000 Kč
Ceny ve městě Kuřim 15.000 Kč 18.000 Kč 21.000 Kč

Cena tohoto ošetření je orientační, vychází z průměru zveřejněného specialisty na stránce Estheticon.cz. Může se lišit v závislosti na klinice, pacientovi a/nebo složitosti zákroku.

Co je zahrnuto v ceně obřízky?

Cena se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

  • Úvodní konzultace s odborníkem: samotné obřízce předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace lékař vyhodnotí zdravotní stav předkožky, rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné dotazy.
  • Anestezie: obřízka se nejčastěji provádí ambulantně v lokální anestezii. Nicméně lze ji provést i v celkové anestezii, zde závisí na konkrétních preferencích pacienta.
  • Samotný zákrok: obřízka spočívá v odstranění zevního i vnitřního listu předkožky a jejich sešití. Tento malý zákrok trvá přibližně 45 až 75 minut.
  • Hospitalizace: V případě celkové anestezie zůstává pacient hospitalizován na klinice do druhého dne, poté je propuštěn do domácího ošetření.

Co může zvýšit cenu obřízky?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

  • Chirurg provádějící obřízku, jeho odborné zkušenosti a reputace.
  • Klinika, na které obřízka probíhá.
  • Pacient, jeho zdravotní stav předkožky a individuální potřeby.
  • Složitost a rozsah zákroku, atd.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě obřízky, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 16.000 Kč, existují i jiné estetické zákroky – pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění, či korekci estetických i funkčních nedostatků:

  • Chirurgické zvětšení penisu: cca 33 000 Kč
  • Rozšíření penisu vlastním tukem: cca 60 000 Kč

Hradí obřízku pojišťovna?

Ano, v některých případech je obřízka hrazena ze zdravotního pojištění. Pacient má na obřízku nárok, pokud ji podstupuje ze zdravotních důvodů – nejčastěji kvůli fimóze, tedy zúžené předkožce. V takovém případě o jejím provedení rozhodne lékař. Je-li obřízka prováděna z estetického důvodu, platí si ji v plném rozsahu pacient sám. V případě nejasností je vhodné kontaktovat přímo zdravotní pojišťovnu.

Existuje možnost financování obřízky?

Ano, pokud má pacient o financování obřízky zájem, měl by kontaktovat konkrétní kliniku, která se na tento zákrok specializuje a vyžádat si informace ohledně možnosti financování.

Obecná doporučení

Při výběru vhodné kliniky, která odborně provede obřízku, hraje roli nejen cena, ale velmi důležitý je i konkrétní chirurg provádějící operaci, jeho profesní zkušenosti i výsledky. V neposlední řadě by se pacient měl rozhodovat i s přihlédnutím k recenzím jednotlivých pacientů, kteří operaci na dané klinice prodělali.