Informace o ceně: Změna pohlaví

35.000 Kč
průměr

Operace transsexuálů je chirurgický zákrok prováděný v rámci celkové přeměny pohlaví. Při chirurgické přeměně muže v ženu bývá první prováděnou operací zvětšení prsů. Posléze následuje kastrace a rekonstrukce klitorisu, modelace vaginy a vytvoření stydkých pysků. V případě přeměny ženy v muže jsou nejprve amputovány prsy, následuje operace k odstranění dělohy a vaječníků. V posledním kroku je vytvořen penis, močová trubice a šourek. Celková přeměna je časově i fyzicky náročná.

Co je zahrnuto v ceně operace transsexuálů?

Cena se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od konkrétního typu operace a od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně operace transsexuálů je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s chirurgem: samotné operaci transsexuálů předchází počáteční odborná konzultace, během které chirurg s pacientem/pacientkou probere důvody operace a možná řešení, vyhodnotí celkový zdravotní stav, vhodnost provedení dané operace, rozsah zákroku a zodpoví všechny případné otázky.
 • Předoperační vyšetření: před samotnou operací je provedeno celkové vyšetření zjišťující zdravotní způsobilost k provedení zákroku.
 • Anestezie: operace transsexuálů se provádí v celkové anestezii.
 • Samotný zákrok: délka operačního zákroku závisí na konkrétní operaci.
 • Hospitalizace: po operaci provedené v celkové anestezii zůstává pacient(ka) hospitalizován(a) na klinice a do domácího ošetření bývá propuštěn(a) nejdříve druhý den po operaci. U některých operací je vyžadovaná delší doba hospitalizace, zde závisí na konkrétním operačním výkonu a individuálních okolnostech.

Pooperační péče: odstranění stehů, převazy apod.

Co může zvýšit cenu operace transsexuálů?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg, který operaci provádí, jeho odbornost, profesní zkušenosti a reputace.
 • Klinika, kde je operace podstoupena.
 • Pacient(ka), zdravotní stav a individuální potřeby.

Složitost a rozsah zákroku, atd.

Ceny jednotlivých zákroků prováděných v rámci chirurgické přeměny transsexuálů

Průměrná cena operace transsexuálů se pohybuje okolo 32 500 Kč. Operací vedoucích k přeměně pohlaví existuje několik a jejich ceny se pohybují v řádu desetitisíců.

Přeměna muže v ženu

 • Zvětšení prsů
 • Modelace vaginy
 • Rekonstrukce klitorisu

Přeměna ženy v muže

 • Odstranění prsou
 • Odstranění dělohy a vaječníků
 • Vytvoření penisu (faloplastika)

Hradí operace transsexuálů pojišťovna?

Ano, za předpokladu, že je pacient(ka) plnoletý/á a nejprve prodělal(a) minimálně 1 rok trvající hormonální léčbu. Následné kosmetické zákroky si pak pacient(ka) hradí sám/sama.

Existuje možnost financování operace transsexuálů?

Ano, existují kliniky, které tuto možnost svým klientům nabízí. Zájemci o možnost financování jednotlivých operací by se pro více informací měli obrátit přímo na konkrétní kliniku, která se na operace transsexuálů specializuje.

Obecná doporučení

Zájemci o chirurgickou změnu pohlaví by se při výběru vhodné kliniky, která odborně provede jednotlivé operační zákroky, měli kromě ceny řídit i odborností a profesními zkušenostmi operujícího chirurga. Dále je žádoucí přihlédnout k recenzím, názorům a pocitům těch, kteří na dané klinice stejný typ operace již prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
Zmena pohlavia op. zakroky Danka777 · 28. 7. 2020

Dobrý deň, Som 8 rokou po zmene pohlavia oficiálne mám ženské doklady. Mám už 49 rokov. Avšak stále mám penis, je možné u vás postúpiť operáciu a urobiť mi vagínu? Viem, blbo sa pitam, ale dlho som to neriešila, ale ak by to bolo možné, rada by som to podstúpila. Ak áno, aká je cca cena takého zákroku? Ďakujem Daniela Veselková.

Zatím žádné odpovědi
Rekonstrukce vagíny z penisu Jirka23 · 3. 8. 2020

Chtěl bych se zeptat, jestli je vůbec možné si nechat udělat plně funkční vagínu z penisu, i když nechci projít tranzicí MTF?

Zatím žádné odpovědi
jitka424290

Dobrý den zajímalo by mě kdyby jsem se chtěla předělat z ženy na muže jestli něco hradí pojišťovna? A jestli bych ho měla funkční co se týká sexu a co vše bych musela podstoupit?Hodně mě to zajímá.Už od dětství se cítím jak kluk a i se tak oblékám atd..cítím se ve svém těle uvězněná a vůbec se necítím jako žena.Spíš na opak se cítím jako kluk.Předem děkuji za odpověď Jitka

Dobrý den, pokud proběhne adekvátní schvalovací proces, tedy doporučení a schválení sexuologem , psychologem, pojišťovny takovéto operace hradí. Penis po případné rekonstrukci ale v žádném případě není funkční stejně jako normální penis muže, tedy schopnost erekce a ejakulace. dr.Paděra

2 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZMĚNA POHLAVÍ

Co bych měl@ vědět o změně pohlaví
Ahoj všem! Rád@ bych založil@ tuto skupinu abychom si mohli poradit, doporučit a hlavně podpořit v naší...
Martinaa6
Doporučený člen
Poslední komentář: 3. 2. 2021 ·
0

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Změna pohlaví. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!