Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Výrazné žíly po porodu

jana_p708279
jana_p708279
4. 6. 2018 · Poslední odpověď: 6. 6. 2018

Dobrý den, ráda bych se zeptala na problematiku křečových žil po těhotenství. Ke konci těhotenství se mi pravém lýtku objevila vystouplá bolestivá žíla s modrými fleky okolo, obě nohy jsem měla těžké a bolavé. Ultrazvukovým vyšetřením byla vyloučena tromboza a problém hlubokého žilního systému. Dostala jsem Detralex a kompresní punčochy a bylo mi řečeno, že by problém mohl po těhotenství zmizet. Po porodu zmizely fleky kolem vystouplé žíly, nohy bolely méně, punčochy jsem již tedy nenosila stále. Nyní jsem 5 týdnů po porodu a potíže se znovu objevují. Vystupují mi žíly na více místech na nohou, nohy mám opět bolestivé. Beru Detralex, nosím punčochy. Zdá se mi, že mám výraznější žíly po celém těle, mohu to připisovat hormonům? Jak dlouho po porodu se potíže mohou objevovat? Mám ještě vyčkat, zda se stav zlepší, či věc nějak začít řešit? Je možné, že se obtíže zhoršily horkým počasím? Děkuji za odpověd, Jana P.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Karel Beneš
Hradec Králové . 5. 6. 2018
Nejlepší odpověď
Paní Jano P.,
plod v bříšku tlačí na pánevní žíly, tím je zpomalen žilní návrat k srdci, i normální žíly se zvětšují.
Po porodu se stav postupně upravuje, ale křečové žíly zůstávají. Plánujete-li ještě další těhotenství je dobré velké křečové žily odstranit, protože představují větší riziko žilního zánětu a trombózy. Operaci je lépe odložit až po ukončení kojení. Chcete-li nás navšětívit, napište prosím. Můžete také křečové žily vyfotit a posllat v příloze.
S pozdravem

MUDr. Karel Beneš
KB klinika
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Karel Beneš
Hradec Králové . 6. 6. 2018
Je nutné provést ultrazvukové vyšetření povrchových žilních kmenů a v příadě jejich poškození (reflux) je řešením operace. V opačném případě pěnová sklerotizace.
Chcete-li nás navšětívit, napište prosím.
MUDr. Karel Beneš
KB klinika
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
jak vám oba kolegové odpověděli, je potřeba vyčkat nejlépe po ukončení kojení, dříve by nebylo vhodné žíly řešit, podle fotek není situace tak tragická, i když posouzení varixů podle fotografií je zavádějící. Varixy i velké lze řešit sklerotizací, která je pro pacienta přijatelnější než operace (pokud není nutná). Můžete se o metodě informovat na mých stránkách sklerotizace.cz, najdete zde i příklady obrázků. Ideální by bylo přijít na konzultaci u vás asi nejlépe na podzim nebo ke konci plánovaného ukončení kojení.
S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
Bioplastica s.r.o.
1. klinika bioplastické chirurgie
bioplastica
sklerotizace
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Radek Vyšohlíd
3 adresy v Moravskoslezský kraj, Praha (kraj), Středočeský kraj... . 4. 6. 2018
Dobrý den,
tato situace je relativně běžná. Obecné doporučení je vyčkávat alespoň 3 až 6 měsíců po porodu. Poté je vhodné zopakovat ultrazvukové vyšetření. Pokud vám žíly beze změny přetrvávají, pak s největší pravděpodobností skončí nějakou formou zákroku. V letních obdobích žíly slouží k ochlazení těla a rozšiřují se, tudíž se situace může zhoršovat jak pocitově,tak esteticky.

S pozdravem Radek Vyšohlid
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 4. 6. 2018
Tuto problematiku řeší plastičtí chirurgové okrajově. Ideální je ve Vašem věku řešit situaci na chirurgickém cévním oddělení.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Křečové žíly
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 6. 2021
Labioplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 6. 2012
Mezonitě
1 odpověď, nejnovější odpověď: 18. 12. 2023
Laserová rejuvenace vagíny
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 11. 2018
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 6. 2023
Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 6. 2011
Labioplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 3. 2022
Profiloplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 2. 2021
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 6. 2022
Vaginoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 8. 2009

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi