Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Redony stále odvádějí tekutinu

silvie_145681
25. 8. 2010 · Poslední odpověď: 2. 9. 2010

Dobrý den obracím se na Vás s tímto dotazem.Jsem 4 týden po abdominoplastice+diastáze bř.svalů+odstranění kýly a mám stále zavedené redony,které odvádí cca 50 až 70ml za 24 hod.Od svého operatéra a všech lékařů kolem se stále jen při otázce,kdy to přestane téct dozvídám nevíme,musíte být trpělivá.Podotýkám,že celkový odvod za 4 týdny je již přes 4l,kdy první dny po operaci oba redony odváděly 450ml za 24hod.Prosím zda jste se už někdy s tímto setkaly a zda opravdu mám být pouze trpělivá a čekat zda se to někdy zastaví?Jsem z toho již nešťastná....Dále jsem se ještě chtěla zeptat zda musím být stále v polosedu s nohama podloženýma anebo mohu sedět již trochu normálně?Břišní pás stále nosím 24hod.denně mohu ho odložit aspoň na pár chvil?Velmi děkuji za odpovědi s přáním hezkého dne S.

Reklama

odpovědí (14)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 2. 9. 2010
Vážená slečno,

snad Vás alespoň potěším sdělením, že Vaše problémy se netýkají dutiny břišní. Potíže máte s hojením podkoží, tedy prostoru nad svalovou tkání. Co se týče léčby, čím dál více jsem přesvědčený, že by měla být provedena operační revize. Komprese, velké fyzické šetření a "ulevování" oblasti polohováním jak se ptáte, má v této chvíli také své opodstatnění. Jestli to takhle půjde dál, obraťte se i na jiného plastického chirurga, víc hlav-více rozumu. Pravdou je, že na jiném pracovišti byste musela hradit veškeré náklady na reoperaci.

Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc.
MUDr. David Tomášek
Praha . 1. 9. 2010
Spíše bych doporučil si jen zobjektivisovat situaci u jiného atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 1. 9. 2010
Dobrý den, paní Silvie, vidíte, že názor Vašeho operatéra a skupiny lékařů, kteří se účastnili diskuse se naprosto liší. Všechny Vaše obavy, které jste zde zmínila jsou oprávněné. Navrhuji tedy buď situaci řešit reoperací u Vašeho operatéra, nebo, když odmítne, podstoupit reoperaci na jiném pracovišti, kde přistují k délce drenáže standardně. Tedy v řádu dnů a ne týdnů. Během našich odpovědí jste určitě poznala, že čtyřtýdenní drenáž nepovažujeme za smysluplnou. Nashledanou, dr. Remeš
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 1. 9. 2010
Pokud se společně s \vaším ošetřujícím lékařem spoléháte na to, že se to po tak dlouhé době ještě vyřeší "samo", pak je nutno dodržovat režim s naprosto rovným, nepokrčeným břichem a to pak ještě lépe s tlakem na břicho ( nejlepší jsou pytlíky třeba s pískem, aby se dutina v podkoží tlakem zvenku uzavírala a snad slepila. Tím může dojít i ke snížení sekrece. Ale jak jsem již psal, nemyslím si, že by k tomu ještě mohlo dojít. Zdravím MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 31. 8. 2010
Zdravím Vás. Budu držet palce, i když upřímně řečeno si Nemyslím,jak již jsem jednou psal,že se to vyřeší samo. Důvodem mého přesvědčení je fakt, že po tak dlouhé době se dutina, ve které se tvořila a byla krev a další sekret, opouzdří z obou stran - tím vznká dutina, jejž oba opouzdřené listy se k sobě nikdy nepřihojí, a pak samy jsou pak příčinou vzniku další tekutiny - výpotku, i když ten už sám o sobě nebude krvavý. Přesto Vám přeji, abych se pro Vaše dobro mýlil. Budu rád, pokud mi dáte vědět jak to vše dopadlo.
Držím palce Dr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 30. 8. 2010
Vážená slečno,

jak jsem již dříve napsal, Vaše pooperační problémy tak dlouho po operaci jsou velmi neobvyklé. Pokud byste byla mojí pacientkou, v této situaci bych nechal provést ještě jednou kompletní laboratorní vyšetření krve a pravděpodobně bych se rozhodl pro operační revizi. S trochou nadsázky se dá říct : "když chirurg neví, tak se podívá". Přeji Vám, aby Váš ošetřující lékař co nejdříve našel optimální řešení Vašich potíží.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc.

Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 27. 8. 2010
Vážená slečno,

velká sekrece, kvůli které musí být do operované oblasti zavedena Redonova drenáž, je po 4 týdnech od operace neobvyklý problém. Většinou se tyto dreny odstraňují po několika dnech, nejdéle do konce prvého pooperačního týdne, podle rozsahu sekrece. Domnívám se, že pokud během několika dnů, snad během týdne, nedojde k minimalizaci sekrece a tedy možnosti odstranit drenáž, měl by Váš operatér zvážit chirurgickou revizi oblasti.
Po abdominoplastice a při bezproblémovém hojení, doporučuji svým pacientkám nosit elastický kompresivní pás po dobu 4 týdnů. Samozřejmě, pro potřeby osobní hygieny je možno ho na pár minut sejmout.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 27. 8. 2010
Celou dobu sleduji tuto diskuzi. Sám vidím v tuto chvíli jediné možné řešení, a tím je operační revize. Tedy znovu bříško otevřít,vyčistit dutinu od krevních usazenin a fibrinosních náletů ,zstavit případný zdroj krvácení a znovu vše řádně zašít.Domnívám se, že po tak dlouhé době se stav již sám od sebe neupraví.Je dobře, že vše řešíte nadále se svým operatérem a důvěřujete mu. To je tím nejlepším základem pro dořešení této situace.Přeji ať to máte co nejrychleji úspěšně za sebou.S pozdravem MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 27. 8. 2010
Ta drenáž je punkce sama o sobě, ale ta doba drenování je nezvykle veliká. Víte, ono to takto přez interbnet nelze probírat. Nemohu se vyjádřit prakticky k ničemu, když nemám dokumentaci, nevidím to, nemohu to vyšetřit. Rozhodně bych nechtěl kritizovat práci jiného kolegy, jen se mi zdá čtyřtýdenní drenáž moc dlouhá. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 26. 8. 2010
To je velice zajímavý nález. Bohužel takto se k tomu nemohu vyjádřit. Držím palce. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 25. 8. 2010
Jedná se o atypicky dlouhou dobu. Takto dlouho zavedené drény tak jak již píše MUDr.Tomášelk mohou být jak zdrojem infekce, ale také samy mohou provokovat vznik sekrece. Nenapsala jste ale, o jakou sekreci se jedná. Je to ještě červená krev, nebo je to již jen taková svvětležlutá tekutina ? To je velmi důležitá informace.Zdravím MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 25. 8. 2010
To je opravdu zajímavé. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 25. 8. 2010
Dobrý den, odjel bych ihned za operatérem. To se jedná určitě o omyl. Takhle dlouhá drenáž škodí. Nashledanou, dr. Remeš
MUDr. David Tomášek
Praha . 25. 8. 2010
Napsala jste čtvrtý týden, nebo den? Pokud 4 den pak je to hraniční termín k extrakci drenů. Pokud 4 týden, pak jsem se s tím ještě nesetkal. Pokud se drenáž nechává dlouho pak dren sám o sobě preovokuje sekreci. Já běžně při bezkomplikovaném průběhu odstraňuji drey den po operaci. Při déletrvající drenáži se též zvyšuje risiko infekce. Určitě dejte vědět třeba na mou mailovou adresu pracoviště, kde jste léčená. Profesně by mne zajímal důvod k tak dlouhodobé drenáži. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 2. 2016
Kyselina hyaluronová
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 5. 2018
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 3. 2017
Abdominoplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 3. 2013
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 11. 2021
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 11. 2014
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 2. 2022
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 6. 2020
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 9. 2012
Liposukce
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 6. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi