Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Stále odtéká tekutina do drenu po abdominoplastice

pacient342721
pacient342721
15. 2. 2016 · Poslední odpověď: 15. 2. 2016

Dobrý den, 1.2. jsem byl na operaci abdominoplatiky, již druhý den se objeviloo krvácení prosakující jizvou a velkým odvodem krve do drenu, po dvou dmech bylo přistoupenoo k revizi, "opravena"jedna céva, dutina vyčištěna od hematomu.Vrchní část břicha měkká, spodní malinko ztuhlá, ale postupně měkne.Dnes 12.2.odstraněn jeden ze dvou drenu, protože odvaděl pod 10ml/24h.Ovšem druhý drén, již párkrát byl na hodnotách 10, 20 ml/24h.Teď již druhý den odvání cca 50-60ml/24h, doktor říkal, že se jedná o běžně nahromaděnou tekutinu po zákroku, pomáhá tomu "stlačováním" vrchní části břicha-mám zlehka provádět i já.Nyní jsem 8 dní po revizním zákroku a co je horší 27.2. odlétám za novou prací do Arab.Emirátů, což nemohu odložit....Proto doktor preventivně ponechal antibiotika proti infekci, já beru Wobenzym, ale tekutina stále odtéká, mám být nervozní, je jisté , že se to do cca třeba 20.2. zastaví a dren půjde vyndat?A když ne, co dál?Jak mohu pomoci ustání tekutiny v dutině?Doktor říkal že se nejedná o nově vzniklou tekutinu, ta prý vypadá jinak...?Klidový režim, doktor spíše radí normálně chodit, ať se tkáň hýbe, snaží se preventivně provádět veškeré kroky s ohledem na odlet....Ale moje nervozita je neskutečná i když doktor říká, že není důvod k velké panice.

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 15. 2. 2016
Především, v prvém kole myslete positivně. Dále noste kompresivní návlek na břicho, ale věřím, že jej máte. Ve chvíli, kdy se Váš termín odletu bude křížit s jakousi pooperační péčí uvažte, co je důležitější, zda zdraví, nebo práce. Také lze i vygooglovat nějaké kolegy v této zemi co by to doléčili. Tak buďte klidná. Léky co berete pomohou, ale jsou podpůrnou léčbou a jsou na delší dobu..

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi