Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Cvičení po abdominoplastice

orisek
17. 1. 2009 · Poslední odpověď: 30. 8. 2012

Ráda bych znala i stanoviska jiných lékařů. Před 10 týdny sem podstoupila kompletní abdominoplastiku. Je mi přes padesát roků. Výsledek je velmi efektní, ale lékař mi stále doporučuje opatrnost a nesportovat. Já všek už vidím, že se kolem jizvy začíná hromadit tuk, roste zadek, povolují stehna. Čím mě může ohrozit např. běh, jízda na kole, joga, běžky...? Kdy mohu začít posilovat břicho? Jaké jsou nejvhodnější sportovní aktivity a od kdy. Kompresní pás už je vytahaný, jen mě dře a škrtí - kterou část břicha má vlastně chránit (podbřišek, horní břicho, kolem pupku), kde je břicho nejzranitelnější? Vím, že u každého pacienta je nutný individuální přístup a každý lékař postupuje jinak, ale moc bych stála o názory jiných odborníků. Děkuji.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
dobrý den, můžete pomalu začít s posilováním svalů,ale ten pás ev. váš cvičební pás nebo korzet noste. Jedná se o to, že pás vám pomůže nahrazovt břišní korzet než si ho vytvoříte cvičením. Když sedíte, doporučuji již nějakou variaci na pooperační pás, existuje v nabídkách sportovních potřeb. Joga opět jak říkám všechno pomalu - jako když jste začínala pod vedením trenéra. Jakmile se dostaví únava, přestat a odpočinek. Od 12 týdne lze považovat celou plochu jako plochu zcela zhojenou. Hodně úspěchů v cvičení a pěkné bříško přeje MUDr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Prim. MUDr. Alena Schmoranzová
Vysoké nad Jizerou . 30. 8. 2012
každá pacientka je jiná , ale biologicky jsou tkáně zahojené po třech měsících .
Pokud je provedena plastika břišní stěny s úpravou svalů - chováme se k ráně jako po operaci kýly - 6 neděl nezvedat těžší břemena , pak 6 neděl šetrné aktivity .
Při předčasné zátěži může povolit sešití svalů. objeví se serom v ráně , není hezká jizva ..
Pokud vás škrtí pásy, objednete si stahovací prádlo , jaké se nosí i po liposukcích . Váš lékař vám poradí jaké
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 18. 1. 2009
Dobrý den, zpevněná jizva je po 6-7 týdnech od operace. Poté je možná plná zátěž. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,´doba,kterou popisujete je dostatečná a nyní již budete moci začít pomalu zatěžovat organismus,ale postupně - jistě jogu, cykling můžete začít provozovat,ale znovu opakuji zátěž prosím postupnou.Břišní pás,který by bylo vhodné ještě měsíc nosit musíte mít upraven tak,že chrání celou přední břišní stěnu- jako korzet. Nejde říci,že jsou lokality,kde je břicho nejzranitelnější - operována je celá plocha , takže opravdu je třeba opatrnosti. Většinu dalších doporučení Vám jiště sdělí Váš operatér - ten vás nejlépe zná. MUDr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi