Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otoky 8 týdnů po abdominoplastice

Gia
29. 5. 2011 · Poslední odpověď: 4. 8. 2011

Dobrý den,

jsem osm týdnů po abdominoplastice a stále mi břicho otéká. Otoky začínají zhruba 1 cm nad pupkem a vedou až dolů, přes celý pod břišek. Je to i dost nepříjemné, nemůžu nazvat přímo bolestivé, ale hodně nepříjemné. Pás nosím nadále, protože jakmile si ho sundám, otoky se během chvilky razantně zvětší. Měla jsem po operaci jisté komplikace, pár dní po operaci mi začal z jizvy vytékat serom a po pár dnech se mi v těch místech jizva rozpadla. Takže cca po třech týdnech po operaci jsem musela podstoupit ještě jeden zákrok, kdy byla rána důkladně vyčištěna a opět zašita. Měla jsem tam nějaké kapsy a celé tři týdny před druhým zákrokem mi to každý den čistili a proplachovali. Je možné, že se ty otoky objevují kvůli tomu, že jsem měla komplikace a tím se prodloužila doba rekonvalescence? Předem děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 3. 8. 2011
Nejlepší odpověď
Dobrý den, nekdy jsou příčinou otoky, ale může to být i silnější vrstva tuku pod kůží. Ale buďte trpělivá, během 6 týdnů by měly odeznít, po¨kud se jedná o otoky. Noste elastické prádlo a začněte i s pohybem, s cvičením. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 4. 8. 2011
Noste kompresivní bbandáž, eventuelně berte Wobenzym. Mělo by to ustoupit. Někdo reaguje déle. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 1. 6. 2011
Mějte trpělivost. Měla-li jste pooperační komplikace, které uvádíte, nemůže být krajina ještě ani náhodou zhojená a ještě dlouho může otékat. Zkuste teké Wobenzym 7-0-7, alespoň po dobu 2-3 měsíců. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 31. 5. 2011
Dobrý den, 8 týdnů není krátká doba, ale pokud bylo hojení komplikováno, byla nutná reoperace a odsávání seromu, bude jistě prodloužena i délka rekonvalescence. Jinak může ale zvětšení podbřišku být způsobeno i přítomností další tekutiny, tedy seromu. Ten se může tvořit i delší dobu. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 31. 5. 2011
Vážená paní,

pokud dojde po abdominoplasatika ke kompliovanému hojení, vždy pak rekonvalescence jak celého organizmu, tak operované oblasti přtrvává mnohem déle. V oblasti přední stěny břišní jsou dvě základní možnosti, co je příčinou Vašich současných potíží: 1/ tvorba velkého množství vaziva v operačním poli a k tomu ještě zbytkový otok. 2/ nelze jednoznačně také vyloučit ještě přítomnost tekutiny /seromu/ v hloubce ve vrstvě těsně nad svalem. Tuto věc by Vám měl potvrdit či vyvrátit Váš operatér. Poměrně jednoduché je vyšetření přední stěny břišní ultrazvukem. Dokud se stav nevyjasní a nezlepší, měla byste dále pokračovat v kompresi předn&iacut e; stěny břišní.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Hradec Králové . 29. 5. 2011
Dobrý den,
komplikované hojení zcela jistě dobu rekonvalescence prodlouží. Počítejte s tím, že stabilizace stavu může trvat i několik měsíců. Na druhou stranu není třeba ztrácet hlavu. Pravděpodobnost, že by Vás podobné otoky trápily chronicky, je prakticky nulová. Se srdečným pozdravem Martin Kloud
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 29. 5. 2011
Dobrý den. Ano, otoky po prodlouženém hojení přetrvávají podstatně déle. Můžete zkusit lymfodrenáže, masáže, wobwnzym a určitě delší dobu elast. prádlo. Nashledanou, dr. Remeš

Související dotazy

Otoky nebo tuk - 6 měsíců po abdominoplastice

Mcourtney
Mcourtney
10. 11. 2019 · Poslední odpověď: 18. 11. 2019

Dobrý den jsem 6 měsíců po operaci a nevím zda ti vypadá stále na otoky nebo tuk děkuji za odp.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 18. 11. 2019
Dobrý den,
takto na dálku nelze jednoznačně diagnostikovat, doporučuji vyšetření.

S pozdravem
Prim. MUDr. Martin Molitor, Ph.D.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 9. 2012
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 9. 2016
Abdominoplastika
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 11. 2018
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 5. 2019
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 6. 2009
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 12. 2023
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 9. 2017
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 11. 2014
Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 6. 2015
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi