Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otok po abdominoplastice?

Annvoj
Annvoj
11. 12. 2015 · Poslední odpověď: 17. 11. 2018

Dobry den, chtela bych se prosim zeptat na nazor - pokud lze dle fotky usoudit, jestli se jedna o otok nebo to takto jiz zustane? jsem 3 tydny po operaci. Zasilam foto i pred operaci Dekuji

Reklama

odpovědí (10)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 11. 12. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý den, záleží jak vypadalo břicho těsně po operaci. Na snímku je patrné vyklenutí břišní stěny, které může být způsoben i přítomností tekutiny pod kůží, tzv seromem. Doporučil bych kontrolu u Vašeho lékaře. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den.Doporučuji navštívit svého operatéra ,ale po abdominoplastice se břicho upravuje a hojí několik měsíců. Zdraví Mudr. Šulcová Hejnalová eleganz clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 15. 12. 2015
Špatně jste mně pochopila, já Vás neobviňoval, jen jsem obhajoval postup kolegyně a její zápal k profesi. Sprchování s návlekem objevily mé klientky, ne já a není to mé doporučení. Jinak návlek má rozeppínání dole, nemusí se vůbec stahovat, lze jej vysoko až k prsům i nad ně vytáhnout a provést toaletu.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 14. 12. 2015
Nevnímnul jsem proč diskuse začala, ale svým příspěvkem jsem chtěl apelovat na logické rozhořčení kolegyně. Máme, bohužel, zkušenosti s klienty, kteří se domnívají, že když si zaplatí, tak to musí být vše OK. To že jste šla do sprchy a fotila jste se před tím vylučuje Vaše chronické nošení kompresivní bandáže, neboť jste se vyfotila v oblečení a žádný návlek jste neměla. Návlek jsem tam neviděl. Za to jsem viděl okraj - gumičku kalhotek jejíž komprese vadí a dělá zářez a může zhoršovat prokrvení a podněcovat větší otoky. Tak kde je tedy pravda??
Já opravdu doporučuji sprchy velmi brzo. Některé klientky se sprchují i s návlekem a pak se fenují. To nemohu doporučit ale více než dvacetileté zkušenosti s klientkama, co toto dělají dokazuje, že to jde.Je nutné vidět situaci ze všech stran a nechat se osobně vyšetřit.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg

Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 13. 12. 2015
Kolem tohoto dotazu se rozvinula pěkná diskuse. Nutno přiznat že kolegyňě Schmoranzová má ve všem pravdu i v tom, že není žádná saň. Znám jí asi čtvrt století a vím, že je to zodpovědná kolegyně, kterou profesionálně znejistí zdánlivě nezodpovědný přístup klientky. Vlna kritiky od jiných čtenářek nebyla na místě. My, kteří provádíme estetické operace nemáme možnost účtovat estetické výkony pojišťovnám a musíme je účtovat klientům. Právě o to více se snažíme o dobrý výsledek, právě proto informujeme klienty dopředu co bude po výkonu, jaké mohou být komplikace, ale také se o klientky a klienty dlouhodobě staráme. Ani renomovaná klinika nemusí vždy splnit očekávání svých klientů stoprocentně, ale věřím, že my všichni, děláme co můžem...Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Prim. MUDr. Alena Schmoranzová
Vysoké nad Jizerou . 13. 12. 2015
Bylo by potřeba nechat udělat sonografické vyšetření stěny břišní , které ukáže, zda je rozestup - diastaza - pevně utažena .
Další problém pak je , že pacientky někdy podstupují operaci moc brzy , v době, kdy ještě neshodily nabytá kila . Tukový nadbytek UVNITŘ břicha pak dělá vyklenutí v horních dvou třetinách břicha a břicho připomíná čmeláka . Ale jako u všech zde presentovaných pacientek -musela bych vás vidět a osahat si vás . Jak jsem výše napsala - nemám s tím problém , pokud vy nemáte problém za mnou přijet . Přestože působím na severu země , mám pacientky z celé ČR , takže to asi jde .
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Prim. MUDr. Alena Schmoranzová
Vysoké nad Jizerou . 13. 12. 2015
Milá nešťastná paní Annvoj . Tato odpověď je určena také přispěvateli MATES z Královohradeckého kraje .
Děkuji vám za vaši odpověď , která leccos vysvětluje .
Plastika břicha je pojišťovnou hrazena jen ve dvou případech -- za prvé - pokud se jedná o mohutný kožní převis , pod kterým se vytváří zapáchající a infikující se ekzem ze zapaření a za druhé - pokud se jedná o rozestup přímých svalů břišních a z toho rezultující fyzické obtíže .
Operace hrazená ze zdravotního pojištění spočívá v sešití svalů a tím vytvoření pevnější stěny břišní . Po této operaci následuje dlouhé hojení rány -- základní hojení sešitých svalů trvá 3 měsíce . Pokud po tuto dobu pacientka není úzkostlivě opatrná , může dojít k prořezání stehů a povolení rozestupu , nebo roztažení hojící se jizvy . A pacientka je skoro zase tam kde byla . Já opravdu nedovoluji svým pacientkám, aby se takto brzo sprchovaly a sundavaly si pevné pásy.

Další problém je zde v tom, že pacientka paní Annvoj očekávala rovné břicho , tak jako po finančně náročné kosmetické operaci . Toto po pojišťovenské operaci tedy být nemusí . Cílem je zlepšit přece zdraví - a toho se suturou rozestupu dosahne.
Paní Annvoj , nemám žádný problém vás vyšetřit a ev vám nějak poradit . Pokud pro vás není Vysoké nad Jizerou nebo Vrchlabí moc z ruky , klidně mi zavolejte a ráda vám pomohu . Opravdu nejsem žádná saň .

K panu MATES - Většina lidí nemá na rozhazování . Tím spíše je potřeba si pohlídat , co za své pe
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 12. 12. 2015
Dobrý den, přesně tak, jak uvádí kolega níže v diskuzi, Může se jednat o serom, ale k tomu je nezbytná kontrola u vašeho operatéra, domluvte si co nejdřív termín.
S pozdravem
MUDr. Pavel Hlava
Prim. MUDr. Alena Schmoranzová
Vysoké nad Jizerou . 12. 12. 2015
Po jaké operaci jste ? Plastika břicha se sešitím rozestupu ? Plastika břicha s liposukcí ? Po jaké operaci přesně ? nejsme věštci . Vážená paní , absolutně nechápu to , že jste si vůbec mohla dovolit udělat podobnou fotografii . Jste tři týdny od operace břicha a tedy máte mít 24 hodin denně pevný stahovací pás nebo pevné stahovací kalhoty .
Postávat někde bez pevného utažení operované oblasti je absolutně vyloučeno .
Pokud se pohybujete bez pevného stahovacího oblečení , zaděláváte si velký problém - a to hromadění serosní tekutiny mezi kůží a stěnou břišní . , eventuelně povolí vyspravená stěna břišní .
Plastika břicha se hojí 3 - 6 měsíců . Po třech týdnech může celá oblast vypadat různě . Pokud jste byla zneklidněná a byla včera na kontrole u svého plastika , tak tam jste měla o svých pocitech mluvit .
Pokud váš lékař nebude nyní 6 neděl přítomen , tak vám snad dal na sebe nějaký kontakt , nebo vám řekl, na koho se obracet v případě potíží .
Pokud váš lékař odjel, vy jste 3 týdny po operaci ,máte potíže , nemáte na něj kontakt a nevíte , kam se obracet , tak jste si vybrala špatně . nejspíše podle zn. levně .
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 11. 12. 2015
Dobry den, tezko rici Dle fotky. Vyklenuti steny brisni Je pomerne velke. Stav Je nutne konzultovat s Vasim lékarem. Zdravi dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Abdominoplastika po 5 letech - chci reoperaci

Nofretete
Nofretete
5. 6. 2018 · Poslední odpověď: 6. 6. 2018

Reoperace břichaJsem pet let po abdominoplastice, bohuzel mam neustaly tah od stredu jizvy smerem nad pupik i otoky. Uz si nevim rady a z duvodu odstraneni nebo alespon zmirneni bolesti v tahu, bych rada konzultovala a slysela nazor odbornika, ktery by mi mohl pomoci. Sama jsem zoufala, jelikoz jsem byla sportovni typ a nyni mi pusobi potize i obycejna chuze, natoz cviceni. Dekuji za odpoved, rada se k Vam dostavim na konsultaci, prip. na doporucenou reoperaci. Hezky den vsem

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Klinika GHC Praha
Praha . 6. 6. 2018
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
doplňuji nejbližší termíny konzultace u profesorky Duškové:
11.6 17:20
18.6. 16:00
Pro rezervaci budu potřebovat vaše jméno, rodné číslo a telefonní kontakt. Můžete zaslat na i na email ghc@ghc.cz.
S pozdravem,
Adéla Dinis, klinika GHC, Client Care Manager
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 12. 2023
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 9. 2012
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 6. 2023
Abdominoplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 8. 2011
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 9. 2016
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2023
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2013
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2007
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 11. 2021
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 10. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi