Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vyboulené otoky po faceliftu

Janina7269
9. 7. 2021 · Poslední odpověď: 19. 11. 2021

Dobrý den, prosím o názor. Jsem 4 týdny po faceliftu. Kromě obvazu po zákroku, který byl sejmut 4 den po operaci jsem nedostala žádnou kompresní ohlávku, stehy byly vyjmuty 10 dní po operaci s tím, že si mám promazávat a masírovat jizvy. Mírné otoky a necitlivost po stranách obličeje považuji za normální v této fázi hojení. Mám ale vyboulené otoky za ušima, které se táhnou od horizontální jizvy za uchem dolů ke krku, zároveň na stejném místě mírné modřiny. Tyto otoky jsou 3 týdny víceméně beze změny. Otoky také tlačí na jizvy za uchem, které se podle mě zpomaleně hojí. Doktor otoky při vyndavání stehů zaznamenal s tím, že se vstřebají. Po 3 týdnech jsou ale stále stejné. Můj dotaz je - dalo se tomuto předejít nošením kompresního návleku, je to jen otázka času hojení a normální projev po operaci a mohu nějak napomoci rychlejšímu vstřebávání?

Moc děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 19. 11. 2021
Dobrý den,
pokud stehy byly vyjmuty tak brzy, většina stehů je pravděpodobně vstřebatelných, ty pak v době vstřebávání mohu vytvářet mírný otok v jejich místě, ale na kontrolu byste měla jít k svému operatérovi, aby to posoudil. Kompresivní návleky nejsou již potřeba a obvykle stačí po dobu 4-5 dní obvaz nebo elastická ohlávka.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Vážená paní, 4 týdny po face /příp. neck/ liftu je dostatečně dlouhá doba na celkem slušné zhojení. Asi Vám nenapíši nic nového, operatér po preparaci tkání zpevňuje a liftuje svalový a fasciální systém tváře a krku a nakonec šetrně vypne kožní kryt. Vzhledem k rozsahu preparace, může v dutině vzniknout hematom, příp. v okolí edém. Aby se odklopené tkáně dobře přihojily, používáme fibrinové lepidlo a po operaci, já osobně, doporučuji aplikovat kompresivní masku nejméně 2 týdny /snímá se pouze na osobní hygienu/.V situaci, která je ve Vašem případě spíše neobvyklá /nikoli teoreticky nemožná/, Vám doporučuji problém prodiskutovat s Vaším operatérem. Nebude-li nutno něco chirurgicky lehce korigovat, pravděpodobně vše skončí tlakovými masážemi a radou - obrnit se trpělivostí. Po větších operacích jsou tkáně stabilizovány až po několika měsících.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Petr Jan Vašek
Praha . 16. 7. 2021
Dobrý den.
Otoky je potřeba vidět. Zkuste konzultovat s operatérem. Je vhodné nosit pooperační kompresní prádlo, užívat Aescin, nebo Wobenzym.

S pozdravem, MUDr. Petr Jan Vašek, FORMÉ clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 14. 7. 2021
Dobrý den,
otoky je nutné vidět, doporučuji se obrátit na Vašeho operatéra a nechat vyšetřit.

S pozdravem
MUDr. Andrea Musilová
Klinika YES VISAGE
Dobrý den přeji,

Velmi rád bych vám odpověděl na Váš dotaz, ale je potřeba toto zkonzultovat s vašim operatérem a je třeba vidět otoky naživo. Nemohu takto posoudit dle zprávy. Určitě dodržujte pooperační péči, doporučení od Vašeho operatéra, to je jediné co Vám mohu doporučit.
Děkuji
Al Awa
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 3. 2012
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 7. 2017
Facelift
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 1. 2020
Facelift
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 10. 2023
Facelift
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 5. 2015
Facelift
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 6. 2017
Facelift
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 6. 2020
Facelift
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 2. 2021
Facelift
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 3. 2021
Facelift
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 7. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi