Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Frakční laser a stroupky

Anonymní
27. 2. 2022 · Poslední odpověď: 1. 3. 2022

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, ve středu jsem podstoupila resurfacing laserem Fotona Dynamis SP, jednalo se o korekční zákrok. Na poprvé nebyl efekt téměř žádný, byla použita malá intenzita. Podruhé byla vetší intenzita. Bylo mi doporučeno mazat se Cicaplast kremem SPF50 od La Roche Posay. Což jsem udělala.

Na čtvteční večer jsem se namazala tímto krémem a šla spát. Druhý den, když jsem se probudila, mi na bradě mast hodně ztvrdla. Udělaly se krustičky, šupinky. Omyla jsem bradu tamponkem, na kterém byla termální voda. Bohužel mi začaly odpadávat strupy a stroupky a také jsem si omylem pár nechtěně strhla při omýváni vodou. Poté jsem mazala již Bepanthenem nebo Framykoinem, případně opět Cicaplast a kombinovala s vazelínou, která měla v sobě konopí a poté přestříkala termalni vodou Uriage.

Dotaz zní, na bradě, jak se mi strhy strupy a omylem jsem jich pár strhla, tak jsou nyní červená místa a klasická kůže (kde se strupy neodtrhly nebo kde jsem je nestrhla já). Jde mi o to, zda bude mít brada poté jednotnou barvu. A také, zda se nevytvoří jizva či pigmentace a co pro to případně udělat více? Co ještě zakoupit v lékárně? Jsem pouze doma, nechodím na slunce a mažu se stále těmi stejnými produkty. Samozřejmě je mi jasné, že se poté musím chránit SPF 50+, což dělám celoročně již několik let. Hlavně mě tedy prosím zajímá, zda a kdy červenáni vymizí po strupech a kdy se pleť sjednotí na bradě do stejné barvy a zda je to tedy ještě možné.

Děkuji

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 1. 3. 2022
Dobrý den, ošetřování Cicalfate krémem po ošetření frakčním laserem by mělo být dostatečné, nemáčet, nanášet rukou důkladně omytou, kdyby i přes to mělo tendenci hnisat, tak framykoin určitě není špatná volba. Červená místa se barevně sjednotí po několika týdnech, nutno chránit před UV zářením a modrým světlem. S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Antiaging
1 odpověď, nejnovější odpověď: 14. 6. 2022
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 7. 2018
Odstranění tetování
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 5. 2010
Frakční laser
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 4. 2022
Korekce jizev
Žádné odpovědi
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 10. 2021
Frakční laser
1 odpověď, nejnovější odpověď: 1. 11. 2022
Frakční laser
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 2. 2011
Frakční laser
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 1. 2014
Frakční laser
1 odpověď, nejnovější odpověď: 4. 10. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi