Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Gynekomastie nebo nadbytek tuku?

Oridon203
20. 4. 2009 · Poslední odpověď: 3. 6. 2013

Dobrý den chci se zeptat jak poznám zda mám opravdu gynekomastii nebo jde jen o predbytek tuku v prsou. Je mi 17 let a mám k okolí bradavek pod kůží takové kuličky a je to taková hmota, co jen vysí. Dále mám hodně rozplácnuté bradavky. Pouze např. v chladu se stahno a vypadají normálně, ale jinak jsou měkké a rozplácnuté. Má tohle něco společného s gynekomastii? Nebo je to tím, že je pod bradavkou jen hodně tuku? Děkuju moc za odpověď!

Reklama

odpovědí (12)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 3. 6. 2013
Bohužel zodpovědnost za Vás do 18 let mají rodiče. Včetně souhlasu s případnou operací. Jinak budete mít s vyšetřením i operací problém. Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 3. 6. 2013
Pokud je Vám 15let,určitě počkej do 18-20let,kd\ se ustálí hormonální vývoj.Pokud bude problém přetrvávat,potm lze uvažovat o řešení.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 1. 6. 2013
Myslím, že vzhledem k věku 15 let je nutné absolvovat vyšetření v doprovodu rodičů. V tom je asi Váš problém. Jinak vyšetření u dětí na účet zdravotní pojišťovny není zpoplatněno a ani jej bezdůvodně nelze odmítnout. Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
1. 6. 2013
neb prijdte na pohovor
Jana
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 1. 6. 2013
Dobrý den, myslím, že pokud navštívíte endokrinologa, zcela jistě Vás vyšetří i bez doporučení praktického lékaře. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,

musíte navštívit nějakého endokrinologa a ten napíše zda se jedná o gynekomastii nebo ne. Pokud Vám to napíše a doporučí operaci, tak jí hradí pojišťovna. Pokud toto nenapíše, tak operaci si musíte hradit sám.

S pozdravem
MUDr. Miroslava Průchová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
ve vašem věku dochází i u mužů z důvodu hormonálních změn ke zduření prsní žlázy i s možnou bolestivostí, většinou se stav časem zklidní a upraví. Pokud ale máte pochybnost, pak lze konzultovat endokrinologa, ten pak může indikovat-doporučit operaci s odstraněním prsní žlázy. Výkon pak lze provést za úhradu zdravotní pojišťovnou.

M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
7. 5. 2013
Dobrý den, navštivte endokrinologa, který Vás vyšetří. Jana
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 7. 5. 2013
Dobrý den, seriozní odpověď na Vaši otázku může dát lékař endokrinolog na základě vyšetření a ten by také měl doporučit případnou operaci. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 22. 4. 2009
Dobrý den,ideální je začít návštěvou endokrinologa. S výsledky se můžete objednat ke konzultačnímu vyšetření s plastickým chirurgem,kde problematiku podrobně proberete.
S pozdravem odd.plast.chir.LD
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 21. 4. 2009
Dobrý den,

prosím, nejlepší způsob bude, objednat se na osobní nezávaznou konzultaci k odborníkovi.

Pěkný den,
S pozdravem,
Ing. Monika Janáková
Marketingová managerka Medicom VIP

Související dotazy

Velké prsní dvorce i po gynekomastii - další operace?

regi6151452
9. 5. 2016 · Poslední odpověď: 12. 5. 2016

Dobrý den, jsem cco 4 měsíce po operaci gynekomastie. Byla mi výjmuta žláza a provedena liposukce. Prsní dvorce, ale i přesto zůstaly zvětšené a tim pádem se nic moc nezměnilo a zůstalo to jako pred operací, což mi vadí. Je možné s tím něco udělat? Zhubnutím nebo operativní úpravou?

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 12. 5. 2016
Dobrý den,
aniž bych viděla Vaše prsa a nebo alespoň fotografie před a po operaci je velmi těžko na tuto otázku odpovědět. Nevím, co myslíte tím, velké dvorce - pokud dvorce jako takové se nezmenší (myslím, tím do plochy) zůstanou stejné jak před operací. Jestli máte na mysli, že jsou prsní dvorce vypouklé (což způsobuje zbytnělá prsní žláza) tak bylo něco provedeno špatně. Zdraví Dr. Vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Gynekomastie nebo jen nadbytek tuku?

Jaroslav250548
12. 11. 2014 · Poslední odpověď: 13. 11. 2014

Dobrý den, prosím vás chtěl bych se zeptat je-li toto gynekomastie nebo ne trpím tím už od 13 let je mi nyní 15, už dlouho dobu mi to trápí stydím se jít na koupaliště i před rodinou se stydím prosím vás o radu.. Děkuji předem...

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 13. 11. 2014
Jedná se o gynekomastii. V indikovaných případech (doporučení endokronilogem) by měl výkon po schválení revisním lékařem být hrazen zdravotní pojišťovnou, zvláště u mladistvých.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Gynekomastie
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 6. 2022
Gynekomastie
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 7. 2016
Gynekomastie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 11. 2020
Gynekomastie
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 5. 2017
Gynekomastie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 2. 2016
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 2. 2010
Gynekomastie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 6. 2013
Gynekomastie
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 4. 2020
Gynekomastie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 10. 2022
Gynekomastie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 31. 7. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi