Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Operace bez doporučení praktického lékaře?

Jeff
13. 7. 2011 · Poslední odpověď: 14. 7. 2011

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné podstoupit chirurgický zákrok hrazený pojišťovnou bez vědomí mého praktického lékaře. Pokud jsem to správně pochopil, aby zákrok hradila pojišťovna, musím mít doporučení od endokrinologa. Sestra na endokrinologii mi však řekla, že k vyšetření u nich potřebuji doporučení od mého praktického lékaře. Problém je, že můj praktický lékař je rodinný přítel a vzhledem k choulostivosti tohoto problému nechci, aby se o tom kdokoli z rodiny dozvěděl. Existuje v této situaci nějaká jiná možnost, než změna praktického lékaře? Předem děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 14. 7. 2011
Dobrý den, pacient je zdroj bodů a tedy i peněz od zdravotní pojišťovny. Tak nerozumím neochotě endokrinooga provést vyšetření. Žádné takové nařízení není. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 13. 7. 2011
Určitě je, když Vám doporučí vyšetření jiný smluvní lékař pojišťovny. Problém je jen v tom, že takového praktického lékaře, který nemůže z jakýchkoliv důvodů vědět řešení jakéhokoliv zdravotního stavu je na nic. Je to vůči němu nefér a sám si škodíte, protože může nastat jakákoliv situace a pak Vám Váš praktický lékař může při své nevědomosti situace nějak uškodit. Sežeňte si praktického lékaře, kterému můžete věřit. Zdraví Dr. Tomášek 607990077
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Odstranění gynekomastie Ústí nad Labem nebo Praha

Frosti
Frosti
4. 6. 2018 · Poslední odpověď: 5. 6. 2018

Dobrý den, už od mala trpím velkými prsy a prakticky denně mě to psychicky ničí. Občas v nich cítím i jakousi tupou bolest, prsa jsou opravdu velká a neschovám je ani pod tlustou mikinou. Když mi bylo 16, tak jsem kvůli bolestem navštívil svou dětskou doktorku, která mě se zděšením ihned objednala na endokrinologii, kde mi pak doktor vzal krev a řekl, že to nic není. Neproběhlo absolutně žádné vyšetření, ani si mě neprohlédl. Bolesti pokračovaly dále a trvají vlastně až doposud, každopádně nejhůř na tom je psychika, zejména v letních měsících, kdy odmítám chodit k vodě a jezdit na dovolenou, popř. nosit trička, díky tomuto handicapu odmítám chodit do společnosti, seznamovat se s lidmi a už jsem opravdu naprosto na dně.

Chci se tedy zeptat, zda je možné mi operativně pomoci, a to tak, že žlázy i přebytečný tuk budou odstraněny? Popř. kolik by jen tak orientačně operace stála a zda je nějaká možnost úhrady, alespoň částečné, od zdravotní pojišťovny? Popř. doporučení nějaké spolehlivé kliniky, buď v Ústí nad Labem nebo v Praze? Předem mnohokrát děkuji.

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
vážený pane, jistě máte gynekomastii, chirurgickou léčbu hradí ZP na základě endokrinologického doporučení, z hlediska plastické chirurgie doporučuji rozhodně před operací normalizovat tělesnou váhu, bohužel zvětšené žlázy vám I tak zůstanou, ale docílíte podstatně lepšího výsledku.. přeji hezký den prof dušková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Gynekomastie na pojišťovnu - jak postupovat?

MarekK
MarekK
4. 2. 2020 · Poslední odpověď: 25. 4. 2020

Dobrý den, zhruba již od 14 let mě trápí problém zvaný Gynekomastie. Letos v srpnu mi bude 20 let a rád bych s tím nadobro skoncoval a zbavil se trápení. Loni mi endokrinologem zákrok doporučen nebyl s tím, že se stav může ještě do dovršení 20 let zlepšit. Nestalo se tak a letos bych si tedy chtěl vyřídit doporučení a v zimě podstoupit operaci. Chtěl bych se zeptat, které kliniky (ideálně v Olomouckém kraji, či někde poblíž, ale může se jednat i o vzdálenější) mají smlouvu s pojišťovnou 205 a tudíž by operaci hradila pojišťovna. Děkuji za ochotu, s pozdravem MP

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 10. 2. 2020
Dobrý den
přesně jak uvedl kolega.

S pozdravem
MUDr. Jiří Borský, Ph.D.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Křečové žíly
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 6. 2017
Operace očních víček
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 10. 2011
Gynekomastie
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 2. 2017
Operace očních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 4. 2007
Zvětšení penisu
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 11. 2013
Odstranění znamének
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 2. 2013
Odstranění xantelazmat
1 odpověď, nejnovější odpověď: 25. 6. 2015
Zmenšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 6. 2018
Křečové žíly
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 9. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi