Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jizva po nesešité ráně

jdnksdb
10. 11. 2014 · Poslední odpověď: 11. 11. 2014

Dobrý den, v červnu tohoto roku jsem byla v Egyptě a o útes jsem si rozřízla koleno, rána byla hluboká, řez byl čistý, šikmý, jako od nože, ovšem tamní lékař mi ránu nezašil, koleno mi na dva dny zavázal a postříkal chladivou směsí, byla jsem v domnění, že rána se stáhla, ovšem po sundání vyšlo na jevo, že rána je rozšklebená a hnisala minimálně týden. Po uzdravení byla jizva fialová, teď už trošku bledne. Problém je, že rána jde hodně vidět, i lidem, kteří špatně vidí, stále ránu cítím, občas svědí, nejhorší je že jizva má výčnělek na dotek, který mi nejvíce vadí. Nejsem si jistá zda by nebylo nejlepší jizvu vyříznout a znovu zašít? Nebo si laser poradí i s tímto případem? ( je to defakto rána, která srostla sama bez zašití a taky tak vypadá)

Velice děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den, jizva podle fotky vypadá jako hypertrofická. Frakčni laser ji pomůže vyhladit, ale je zapotřebí ošetření mnohokrát zopakovat. Začala bych aplikací kortikoidu pro nastartováni vztřebávání nadbytečného vaziva spolu s ošetřením cévnim laserem (V-beam) na odčervenání. A pak dle efektu pokračovat s cévnim laserem spolu s laserem frakčním a jizvu dovyhladit. Srdečne zdravim, majerová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,
ideální kombinaci spatřuji v již zmíněných laserech. Tzn. použít frakční laser, na naší klinice používáme Palomar StarLux, ten sjednotí reliéf pokožky a částečně i barevnost. V případě odlišné barvy na podkladě cévní kresby jizvy je možné použít cévní laser V-Beam. Celkově lze předpokládat dosažení velmi dobrých výsledků za pomoci laserů.

S pozdravem MUDr. Helena Reisingerová

Klinika Mediestetik, ***********
WhatsApp
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 11. 11. 2014
Asi bude nejlepší kombinace frakčního laseru a pulzního barvivového- první jizvu zploští, druhý vybělí. Počítejte s opakovanými výkony a je šance na velké zlepšení (až cca o 75-85%). Úplné vymizení jizvy, bohužel, možné není.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 11. 11. 2014
Dobrý den,

podle fotky není stav tak kritický, jak podle popisu. Reexcize by byla až na posledním místě v řečení. Doporučuji konzervativní přístup: vybělení a zbroušení pomocí laseru, nosit silikonovou náplast a chránit před UV zářením. V další fázi případně injekční aplikace.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha
tel. recepce: ****** nebo ******
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 11. 11. 2014
Zkuste v první fázi laserové řešení v některém z laserových center a chirurgické řešení až v případě nedostatečného výsledku. Koleno je díky ohybu velmi specifické a chirurgická ošetření v této lokalitě bývají většinou neúspěšná. Zdravím MUDr. Otakar Lucák
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 2. 2008
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 4. 2009
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 6. 2011
Vaginoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 5. 3. 2024
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 5. 2020
Otoplastika
Žádné odpovědi
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 6. 2023
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 9. 2012
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 5. 2023
Laserová dermatologie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 7. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi