Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

24 hodin po liposukci sundat a vyprat prádlo?

lzicka218540
16. 5. 2014 · Poslední odpověď: 11. 5. 2017

Dobrý den, jsem 24 hodin po liposukci, roztok s krví stále vytéká. Kompresní prádlo je celé špinavé a mokré a zapáchá, ráda bych ho sundala a přeprala a osprchovala se. Je to už možné? Lékař mi radil raději nesundavat a raději se omývat jen žínkou, že poté bude bolestivé opět ho nandavat, ale že je prádlo neustále špinavé a mokré a páchnoucí je nechutné.

Nebo lze se osprchovat s prádlem, aspoň rychle umýt sebe i prádlo mýdlem a vysušit fénem na těle? Děkuji za vaše rady

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Jaroslava Kačírková
MUDr. Jaroslava Kačírková
19. 5. 2014
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
odpovědí jste dostala mnoho ale trošku překvapivě rozdílných.
Věnuji se tumescentní liposukci 10 let.
Naši klienti po liposukci odkládají kompresivní prádlo poprvé po 24h, osprchují se ,zkontrolují ošetření ranek steristripy a oblečou si vyprané a usušené prádlo nebo druhé náhradní.
Po nošení a prosáknutí prádla roztokem s krví a teplotě těla 37st je opravdu odér nepříjemný .Prádlo, které používáme je šité na míru klienta, má rozpínací otvor mezi nohama pro jednoduché použití WC, podložené zipy, pro hladké svlečení a opětné bezbolestné oblečení.
Po dobu své aktivity v tomto oboru jsem nezaznamenala jedinou komplikaci s takovýmto použitím prádla. Toto prádlo používá řada mých kolegu k naprosté spokojenosti.
MUDr.J.Kačírková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Urcite bych odporucil osprchovat se a pradlo si dat preprat. Nema smysl, aby bylo cele nasakle vytekajicim tumescencnim roztokem smisenym s krvi. Jenom si pripadne mista drobnych ran po vstupech kanyly do sprchy prelepte Tegadermem, nebo jinou vodevzdornou naplasti.
S pozdravem
Dr. P.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 17. 5. 2014
Od roku 1993 provádím estetickou chirurgii, vyrábím i kompresivní bandáž pro plastickou chirurgii a troufám si tvrdit, že jsem jeden z prvních, kdo liposukce u nás začal provádět...
V odpovědích vidím mnohé rozporuplnosti, které se ze svého pohledu budu snažit uvést na správnou míru:
Nedovedu se představit, že by sekrece po 24 hodinách zapáchala, prosakování sekrece je běžné a já doporučuji obkladovat tato krví zbarvená místa obklady s peroxydem vodíku, jedná se jednak o desinficiens a také je odbarvena krev - erytrocyty se v peroxydu odbarví. Pak plochy vysušit čistým ručníkem, lze i lehce vyfenovat. V průběhu vývoje výroby elastické badnáže a získáváním zkušeností při provádění liposukcí jsem zjistil, že je ideální první měsíc nesundavat návlek, proto naše návleky DaTOM vyrábíme v zásadě bez zipů a háčky jen zřídka. Důvod je jednoduchý - při neodborném svlékání a navlékáním může docházet ke klouzání vrstev tkáně - kůže a spodiny a může dojít k sekundárnímu krvácení a vzniku později pomaleji se vstřebatelných zatvrdlin od vzniklých modřin. Někdy se stane, že zatuhnutí přetrvává. Já doporučuji sundat opatrně návlek až po 2 týdnech, vyprat, vysušit a zase zpět na tělo na 2 týdny. Po té stačí dva měsíce nosit návlek alespoň přez den. Pro operovanou je to příjemnější, nosit návlek přez den, cítí se pevněji.
Za 20 let se mnoho událo, i když se domnívám, že základ je stejný - odsaje se tuk a kůže má být přitlačena ke spodině. Proto dochází i k odlišným názorům v pooperační léčb
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 16. 5. 2014
Určitě v tomto případě prádlo vyměňte. Ale zatím se nesprchujte.
Zdravím MUDr. Otakar Lucák, Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 16. 5. 2014
Dobrý den, jistě to lze, opatrně sundat a opatrně si jej zpět navléknout. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 16. 5. 2014
Otvory po liposukci by jste měla mít sterilně zakryty a roztok by měl vytékat do gázy nebo baušů-vatových polštářů.Převaz za dvy dny a samozřejmě prádlo vyprat a mírně usušit.Po fenování Vám mohou popraskat elastická vlákna a nebude to elastické.Pokud Váš operater není jiného názoru,večer vyperte prádlo,v leže ho nejméně potřebujete,po uschnutí znovu obléct a nosit.Je lepší mít prádlo dvojmo.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi