Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jaká jsou hlavní rizika plastické operace nosu?

FAQ
FAQ
12. 4. 2011 · Poslední odpověď: 31. 8. 2011

Vím, že každá operace má svoje rizika. Bojím se, že by mohlo dojít k neprůchodnosti nosu nebo jizvení a deformaci nosu. Jaké jsou nejčastější komplikace při operaci nosu a jak jsou časté?

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Největším rizikem je chybně zvolený plastický chirurg, který nadělá největší zlo, často je velmi obtížně řešitelné ve smyslu reoperace. Dlouhodobá praxe v oboru plastické chirurgie ještě neznamená úspěšnost operací nosu. Dobrý plastický chirurg musí provést přesnou rozvahu rozsahu operace, protože každý nos je individualitou sám pro sebe a tím by se měla operace řídit. Jen tak může se může předejít velkým komplikacím – z velkého nosu lze udělat nos středně velký, ze středně velkého malý. Každý kdo dobře operuje nosy musí být nadán manuální zručností, dobrou představivostí, estetickým cítěním, zkušeností, dostatečným sebevědomím a vysokým stupněm pokory.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Akné jako komplikace při operaci nosu?

Lucka263070
9. 11. 2015 · Poslední odpověď: 11. 11. 2015

Dobrý den, stává se zhoršení akné v podobě například několika červených pupínků na čele, na bradě či nad rtem komplikací při výkonu operace nosu? Děkuji.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 11. 11. 2015
Nejlepší odpověď
Rozhodně.
Akné samo o sobě je chronické zánětlivé, tedy infekční onemocnění kůže a bůže vést jednak k akutním zánětlivým komplikacím na uvolněné kůži nosu. Druhý a velmi významný fakt je ten, že tyto nemocné kůže vedou ke zbytnění podkoží, tedy projizvení míst pod kůži, která se nutně uvolňovala. Jizva časem nabývá, což vede k estetickým problémům, tedy bambulovatění např. hrotu, či nad hrotem a pozdeji to vede k doměnce, že chirurg neodvedl svou práci dobře.
Vyjádřil bych se asi tak, že tato kůže je riziko a chirug by se měl takovýmto stavům vyhýbat, nebo alespoň řádně poučit klienta,m že se to stát může, ale hlavně, že je to velmi PRAVDĚPODOBNÉ.
To jsou mé více než dvacetileté zkušenosti s operováním nosů, včetně získaných zkušeností od mého učitele prim. MUDr. K. Fahouna DrSc, který tyto operace prováděl celý život.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
www.precizia.cz, davidtomasek@precizia.cz

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

rekonstrukce nosu měkké a tvrdé části

L32
L32
18. 9. 2020

Dobrý den, jsem 5 měsíců po operaci tvrdé a měkké části nosu. Původně jsem chtěla drobnou milimetrovou změnu jen kulaté špičky nosu. Měla jsem delší nos s rovným hřbetem. Chirurg mi vzal i kostěnou část a snížil sklon nosu o 3 mm u již tak nízko posazeného nosu, že prý byl moc vystrčený, zúžil kostěnou i měkkou část razantně a vytvořil mi propadlinu v nose na jedné straně hřbetu cca 1 mm. Nos je z každé strany jiný a vykouslý ze všech stran. Má podobu vykrojené střechy ze všech stran. Vytvořil se mi tak nesouměrný obličej, který vypadá z každé strany jinak, jak došlo ke zúžení nosu ze všech stran. Zepředu je nos promáčklý do obličeje a zahnutý na stranu o pár mm. Toto jsem si s doktorem nedomluvila před operací, že bude hodně zužovat. Hřbet nosu je v podobě skokanského můstku. Redukcí špičky nosu mi vystouply více křídla nosu a když dýchám, tak se pohybuje kůže v místech, kde končí kost a navazuje chrupavka. Je prosím možná rekonstrukce nosu, která by se co nejblíže podobala mému původnímu, tzn. zvýšit a rozšířit hřbet, doplnit propadlinu a doplnit postranní chrupavky a zvýšit sklon nosu o 3 mm, aby nebyl zaražený do obličeje? Operatér mi sdělil, ať se obrátím na někoho jiného. Mám tenkou kůži, výplně by mi asi nepomohly na trvalé řešení. Doktor mě neupozornil na rizika, i když jsem se ho na konzultaci ptala, jaká jsou rizika. Najde se prosím nejlepší doktor/doktoři na rekonstrukci nosu? Šla bych za rok od první operace. Vyhýbám se a schovávám se před lidmi, nemůžu se podívat do zrcadla. Mám z toho deprese a jsem opravdu velmi nešťastná. Děkuji.

Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 10. 2011
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 3. 2021
Rhinoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 5. 2014
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 6. 2023
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 4. 2013
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 4. 2007
Rhinoplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 3. 2015
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 9. 2012
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 3. 2016
Facelift
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 11. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi