Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Umístění implantátu u sportovkyňe

Lucie227749
9. 7. 2014 · Poslední odpověď: 13. 7. 2014

Dobrý den, měla bych zájem o augmentaci, jsem velice aktivní - pravidelně chodím do posilovny - 4krát týdně - cvičím s činkami, dost i prsní svaly. Zajímá mě, jaké uložení implantátů je pro mě vhodné. Ráda bych, aby vypadaly přirozeně, zároveň se ale nechci omezovat co se týče cvičení a veškerých pohybových aktivit. Měřím 171cm,váha 56kg, tenké podkoží, silně konturovaná svalovina.. Již jsem byla na několika konzultacích-někde mi bylo řečeno, že radši pod sval (aby to vypadalo přirozeně),někde pod fascii (kvůli cvičení).. Lze vůbec tyto varianty zkombinovat? Co metoda dual plane? Opotřebovává se implantát více když je pod svalem úplně než když je částečně pod svalem? Měla bych představu menších - do 300ml,kulaté.. Kam prosím dáváte fitnesskám implantáty? A jak zvládají zátěž? Chápu, že je to individuální záležitost, ale přece jen, jestli je nějaká metoda častější.. Nezdeformuje se implantát cvičením, když je pod svalem? Zvyšuje se pravděpodobnost jeho prasknutí? Jak často k tomu dochází? Kam dáváte implantáty u vrcholových sportovkyň? Začínám z toho být zoufalá. Děkuji za odpovědi.

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
reaguji s odstupem po dovolené, a tak mám možnost posoudit odpovědi kolegů. V podstatě se názorově řadím k nim. Extrémní cvičení a pozice pod sval nejdou příliš dohromady - 1. mechanické namáhání implantátu s nepěkným souhybem při zatnutí svalu (souhybem myslím pohyb implantátu směrem nahoru a k rameni při zatnutí prsního svalu - určitě vám některá žena ukáže, o čem mluvím). Pozice částečně pod sval řeší tento problém jen minimálně, ale přece jen obě negativa - mechanické namáhání a souhyb jsou vyjádřeny méně. V pozici pod fascii či pod žlázu budou prsa vypadat naprosto synteticky (nepřirozeně) a na velkém vycvičeném prsním svalu možná až bizarně.
Podle mého názoru nejde nalézt metodu, která by beze zbytku splňovala všechny vaše požadavky.

S pozdravem,
Ivo Menšík
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Prostějov . 11. 7. 2014
Dobrý večer.

Z vašich otázek vyplývá, že víte přesně, co chcete a nechcete.

Při tomto výkonu ve vašem případě nebude možné uspokojit vaše očekávání a budete se muset smířit s kompromisem a nebo budete muset udělat vlastní zkušenost s takto velkými implantáty k vaší postavě pod sval, protože máte jemné podkoží a vy sama budete muset zjistit, co s nimi fyzicky dokážete.

Obecně při zatnutí prsního svalu se Vám skrze jemnou vrstvu podkoží bude implantát rýsovat.
Každý máme nějaký dar a ten buď potlačíme, či zviditelníme.

Je třeba se rozhodnout a v případě špatné volby, lze velikost implantátů změnit.
Budou to peníze navíc, ale vy budete vědět, že jste udělala maximum.




MUDr. David Tomášek
Praha . 9. 7. 2014
Složitá odpověď. Mohu pouze vycházet ze své praxe. Operoval jsem aktivní kulturistku, přístup z podpaždí, pod sval implantáty asi 240 cc (možná více, méně určitě ne). Měla velmi pěkný výsledek. Potkal jsem jí i po roce, byla spokojená. Je to někdy opravdu věc pokusů a omylů, záleží na fysiognomii. Někdy, se sval nemusí odpojovat. Zdraví Dr. Tomášek
********  Na stránkách pacientka je zkuste si jí najít.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 9. 7. 2014
300g není malý implantát a na údaje,které uvádíte, tedy váha 56 kg to budou poměrně velká prsa. Samozřejmě adekvátně těžká. Nevím jestli Vaše kolegyně mají takto velká prsa a sportují stejně aktivně. Myslím, že neexistuje databáze vrcholových sportovkyň,které podstoupily stejný výkon. Prostě velká prsa jsou ve vrcholovém sportu omezující a to je fakt, který jistě uznáte. Zda se implantát vloží pod sval částečně, jako u dual plane, na tom vůbec nic nemění. Zda sval tlačí na 2/3 implantátu či pouze na 1/2 není rozdílné. Nevybavuji si vrcholovou sportovkyni s velkými prsy. Pokud přijde pacientka a chce zvětšit prsa, tak podstoupí operaci, protože chce. Asi bych považoval za netaktní dotazy typu ...nejste vrcholová sportovkyně? protože to Vás bude ve sportu omezovat... Jinak...malá prsa nejsou nepěkná... a velká nemusí být pěkná... dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 9. 7. 2014
Dobrý den, jistě při velmi malé prsní žláze, tenkém podkoží se většinou implantát umisťuje pod prsní sval. Jinak je více viditelný i hmatný. Ale prsní sval je také určitým způsobem poškozen, neboť je nutné jej při hrudní kosti na malém úseku odpojit.Což asi pro posilovnu a velké zatěžování prsních svalů není nejvhodnější. Také namáhání a tlak svalů na implantát může tento po určité době rychleji opotřebovat. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 11. 2023
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 5. 2021
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2022
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 10. 2008
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 12. 2020
Zvětšení prsou
21 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 4. 2019
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 12. 2021
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 10. 2010
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 1. 2010
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 9. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi