Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Správná velikost prsního implantátu

Livia
12. 1. 2015 · Poslední odpověď: 13. 12. 2017

Dobry den. Chystam se podstoupit zvetseni prsou. Absolvovala jsem zatim jednu konzultaci. Pan doktor se me zeptal na vysku - 172cm, vek -36 let a zda jsem kojila, Ano, jedno dite. Rekla jsem, ze bych chtela mit pekne dvojky, ktere jsem mu naznacila dlanemi na prsou. Prsa by jsem chtela mit plnejsi spise v spodni casti, nelibi se mi prsa se "spadnutymi"bradavkami, rekla jsem asi tak 330ml. Zetal se, jestli mam pod prsy 70cm. To jsem ho poopravila, ze tak 77cm. Pan doktor mi navrhl kulate implantaty Nagor 390 ml. Rikala jsem, ze se mi to zda moc, ze nechci mit velike prsa. On ale tvrdil, ze je mit velike nebudu. Prosim o Vase nazory. Nebudou prsa spise plne trojky? Nemit prsa, je jak zly sen, ale probudit se po operaci s obrovskymi prsy, by byla nocni mura. Pro ilustraci prikladam svou fotografii. A taky foto, podle meho nazoru, po zvetseni, idealnich prs.Samozrejme vim, ze se prsa nedaji delat na zakazku, podle obrazku. A vysledek operace v mnohem zavisi uz od predispozici, ale zajimalo by me, jesti na plne dvojky, nebo velikostne neco podobne, jako na obrazku, neni tech 390ml v mem pripade az moc. Jen upresnuji, ze pan doktor foto idealnich prs nevidel. Predem Vam moc dekuji.

Reklama

odpovědí (9)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 12. 1. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý den, Osobně si myslím, že 390ml je na výslednou velikost B příliš velké. Ale je dobré si implantáty při konzultaci vyzkoušet. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, každá augmentace poprsí je svým způsobem originál, každý hrudník je jiný. Také je u každé ženy jiná představa o výsledku a také- každý operatér má nějaké zkušenosti a případně vkus. To všechno hraje roli při rozhodování jaký typ a jaká velikost by byla relativně optimální pro ženu. Ještě si dovolím poznamenat, že provádět kosmeticko-estetickou operaci podle nějaké fotografie či nějakého skenování, může skončit velkým zklamáním. Právě z toho důvodu, jak jsem napsal, že každá operace je vlastně originál.
Z obecného pohledu má být výsledek hezký a přirozený. Toho je možno dosáhnout, pokud je po operaci prso předsunuto asi o 3,5-4 cm, implantát svým průměrem vyplní přirozeně dekolt a vytvoří v zevní části hezký oblouček. Oba implantáty by pak měly uprostřed, v oblasti hrudní kosti, vytvořit něco jako "žlábek".
Ve Vašem případě bych se objemu 390 ml nebál, doporučil bych implantáty kulaté středního profilu, aplikované submammárně a submuskulárně.Výsledkem by měla být velikost cca 2,5. Tedy výsledek hezký a přirozený. První číslo při stanovení velikosti podprsenky určuje obvod hrudníku pod prsy, toto číslo po operaci bude stejné. Po zákroku si pak sama budete muset vyzkoušet optimální velikost podprsenky, každá firma to má jinak /ale to Vy, jako žena, nejlépe víte.../.
Samozřejmě jsem si vědom subjektivity svého názoru na Vaše poprsí.
Mějte se hezky, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den .Absolvujte více konzultací,doporučuji osobní kontakt při konzultaci. Zdraví Mudr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 13. 1. 2015
Potvrzuji názory Dr. Lucáka. Zkuste si vybrat až po konsultacích na více pracovištích. My zkoušíme odhad pomocí tzv. sizerů - různých velikostí fantomů prsů, které se vkládají do podprsenky a klientka si pak vybere přibližnou velikost. Scaning a počítačová simulace bude asi supr. Otázka je, zda po srovnání fotodokumentace a výsledku, to nebude zavádějící a také předmětem soudního sporu, když to takzvaně nevyjde. Viděl jsem podobné pokusy se simulací v USA už v r. 1991, tehdy jen ve 2D, možná že už technika tak postoupila, že to už opočítač na živé , pohyblivé tkáni dokáže nasimulavat přesně. Toť otázka. Já tomu svým citem nevěřil už tehdá.
Každé pracoviště upoutává na sebe pozornost něčím jiným a tak doporučuji právě investovat spíše do více konsultací a vybrat si pro sebe toho správného operatera a pracoviště.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 13. 1. 2015
Dobrý den, rovněž doporučuji další nezávislou konzultaci plastickým chirurgem. Je třeba vyzkoušet různé velikosti implantátů. Při prohlédnutí vaší fotografie , vaší konstituci se mi zdá velikost implantátu 390ml velká na výslednou velikost B.
S pozdravem Dr.Horyna Pavel
Premium
Brno . 13. 1. 2015
Dobry den,
Velikost a tvar implantatu je nutno vybrat pri osobni konzultaci pri detailnim promereni velikosti hrudniku a a rozmeru puvodnich prsou, nehraje zde roli pouze objem, jeto pouze jeden z parametru. Na nasi klinice je mozne provest simulaci, jak budou prsa vypadat podle "sablon". Doporucil bych Vam i dalsi konzultace a uvidite sama, ktery chirurg Vam nabidne optimalni reseni. Pekny den. MUDr. Pavel Kobzik
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 13. 1. 2015
U nas bychom Vás mohli nascanovat do počítače a přesně nasymulovat různé implantáty a jejich velikosti. Přijde mi to jako nejlepší možnost. Je tžké si jinak vybrat....Jsou na to přesné postupy výpočtu a měření, ale ze simulace si člověk vybere nejlépe. přístroj se jmenuje Vectra 3D a je na netu.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 12. 1. 2015
Zdravím Vás. Jako všechno na světě, i průměrná velikost vkládaných implantátů se průběžně mění. Když jsem před skoro již dvaceti lety se zvětšováním prsou začínal, byla průměrná velikost používaných implantátů pouze jen kolem 200 ml. A to jsme si tehdy mysleli, jak obrovské implantáty dáváme. Změnili se mnohé operační postupy, implantáty se již skoro definitivně přestávají, až na vzácné výjimky, vkládat pod žlázu a dávají se pod sval. Změnil se také názor na plastickou chirurgii a s tím i představa žen a mužů o správné velikosti prsou. V dnešní době se pohybuje standardně používaná velikost implantátů kolem 300-350 ml, ale ani daleko větší velikosti nejsou dnes úplnou výjimkou. A pokud je operatér šikovný a zkušený, pak i velké implantáty mohou udělat prsa velmi přirozeného tvaru. Osobně jsem již před mnoha lety došel k závěru, že daleko důležitější než samotná velikost implantátů, je vyhovět přáním a představám pacientek, než za každou cenu použít dopředu určenou velikost implantátů. Pokud si tedy pacientka přeje např. velikost prsou plné B přirozeného tvaru, tak aby to také tak dopadlo. To však v naprosté většině případů nelze provést tak, že se již dávno dopředu před operací určí velikost implantátu. Nikdo není věštec a neexistuje žádná technika či způsob, jak dopředu před operací opravdu spolehlivě a zodpovědně určit správnou velikost implantátů. Opravdu přesně to lze provést jen při operaci samotné. Je přeci daleko důležitější, aby pacientka měla prsa dle svých představ
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 12. 1. 2015
Dobry den, Pokud mate pochybnosti, radim si zajit jeste na dalsi konzultaci.Operaterovi musite duverovat a byt presvedcena, ze Cam radi dobre a Dle Vasich predstav.Mate krasna mala prsa a vysledek u Vas bude velmi pekny. Zdravi ️dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 11. 2015
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 11. 2023
Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 11. 2009
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 9. 2013
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 6. 2009
Zvětšení prsou
14 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 5. 2011
Zvětšení prsou
60 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 3. 2013
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 11. 2015
Zvětšení prsou
18 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 6. 2013
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 1. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi