Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vložení implantátu po zánětům

Missdnb
25. 2. 2023 · Poslední odpověď: 9. 3. 2023

Dobrý den. Předem bych chtěla poděkovat všem lékařům za jejich odpovědi na dotazy, moc mi tato sekce pomáhá. Teď k mému problemu. Za tři měsíce mne čeká modelace prsou s augmentací. Před šesti lety jsem během kojení dostala zánět, který se projevil zarudlou zatvrdlinou pod bradavkou. Zánět nebyl nijak dramatický, podařilo se mi jej odsát a přeléčit antibiotiky. Může tato skutečnost negativně ovlivnit vložený implantát umístěný pod sval? Děkuji.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 9. 3. 2023
Dobrý den,
před operací prsou byste měla mít vyšetření, a to mamogram nebo ultrazvuk. Pokud vyšetření bude v pořádku, bez malignity a známek zánětu, nic nebude operaci bránit. Zánět 6 let starý by měl být již dávno zahojen.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 9. 3. 2023
Dobrý den,
před operací prsou byste měla mít vyšetření, a to mamogram nebo ultrazvuk. Pokud vyšetření bude v pořádku, bez malignity a známek zánětu, nic nebude operaci bránit. Zánět 6 let starý by měl být již dávno zahojen.
S pozdravem
MUDr. Helena Singeová
Premium
Dobrý den,
toto je velmi těžká otázka. Čistě hypoteticky byste mohla být tzv. "nosič" bakterií, které mohou být opouzdřené hluboko v prsní tkáni a za normálních obtíží nečiní obtíže. V případě, když je přes takové místo veden řez, mohou se z nich stát tzv. "potenciální patogeny", které mohou být příčinou vzniku zánětu. Pokud by tento bakteriální zánět byl přítomen kolem implantátu, jednalo by se o závažnou komplikací s nutností dočasného odstranění implantátu.
ALE! Nelze říct, zda jste nebo nejste nosičem, nelze dopředu říct, že operační řezy půjdou právě přes inkriminované místo, atd., atd. Celkově bych riziko hodnotil jako velmi malé.

S pozdravem
Ivo Menšík
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 3. 2023
Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 5. 2015
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 5. 2022
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 2. 2017
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 12. 2020
Zvětšení prsou
21 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 4. 2019
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 12. 2021
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 10. 2010
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 1. 2010

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi