Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Co je výpotek na implantátu?

EvaEs
26. 11. 2021 · Poslední odpověď: 3. 12. 2021

Dobrý den Mám bolesti v prsu. Dneska jsem byla na ultrazvuku a ve zprávě mám napsané ,, podél okraje implantátu drobný výpotek ,, Prosím mám mít strach ? Co přesně to znamená? Je třeba operace ? Děkuji za odpověď

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená slečno, výpotek je nález tekutiny v dutině kolem implantátu. Drobný výpotek znamená celkem pozitivní zprávu. Ono jde o to, jak dlouho jste po operaci, za jakých okolností /např. úder, extrémní pohyby ap./ potíže vznikly a všechny další souvislosti. Problém by teoreticky mohl být vážnější, pokud by prso mělo větší objem než dříve. Tohle všechno musí posoudit váš původní operatér, resp., pokud není k dispozici, tak kvalifikovaný plastický chirurg. Nyní, do vyšetření, byste se měla fyzicky šetřit a nosit fixační podprsenku jako těsně po operaci.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 3. 12. 2021
Dobrý den,
doporučuji prsa nezatěžovat - nosit pevnou podprsenku. Souhlasím, jedná se o běžný nález. Zkonzultujte se svým operatérem.

S pozdravem
MUDr. Lubor Mrňa
Klinika YES VISAGE
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 2. 12. 2021
Dobrý den,
to, co uvádíte je zcela normální nález, záleží ale na tom, jak se to bude vyvíjet, doporučuji nosit pevnou elastickou podprsenku, aby nebyla prsa zatěžována a měla dostatečnou podporu.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi