Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vložení implantátu po zánětu

Dendulina182
26. 2. 2023 · Poslední odpověď: 4. 3. 2023

Dobrý den, Vzhledem k tomu,, že se mi můj původní dotaz nezobrazuje v sekci otázek, zkusím štěstí ještě jednou. Před šesti lety se mi během kojení objevily na bradavkách ragády. Jelikož byla má dcera nachlazená, do těla mi prostoupil zánět, který se projevil zarudlou zatvrdlinou pod bradavkou. Nakonec postačila léčba antibiotiky. Zajímalo by mne, zda tato skutečnost může po letech zvyšovat riziko komplikací při modelaci s augmentací (pod sval). Předem děkuji.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená paní, pokud se příznaky zánětu naposledy objevily před 6 roky, jak píšete, nemělo by nic bránit plánované operaci, samozřejmě pod antibiotickou clonou /pro jistotu/
Mějte se hezky,
prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 4. 3. 2023
Dobrý den,
po takové době by mělo být vše zahojeno a operaci by toto nemělo bránit.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Premium
Dobrý den,
toto je velmi těžká otázka. Čistě hypoteticky byste mohla být tzv. "nosič" bakterií, které mohou být opouzdřené hluboko v prsní tkáni a za normálních obtíží nečiní obtíže. V případě, když je přes takové místo veden řez, mohou se z nich stát tzv. "potenciální patogeny", které mohou být příčinou vzniku zánětu. Pokud by tento bakteriální zánět byl přítomen kolem implantátu, jednalo by se o závažnou komplikací s nutností dočasného odstranění implantátu.
ALE! Nelze říct, zda jste nebo nejste nosičem, nelze dopředu říct, že operační řezy půjdou právě přes inkriminované místo, atd., atd. Celkově bych riziko hodnotil jako velmi malé.

S pozdravem
Ivo Menšík
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 3. 2023
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 5. 2022
Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 5. 2015
Zmenšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2023
Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 3. 2013
Nadměrné pocení
1 odpověď, nejnovější odpověď: 28. 2. 2017
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 5. 2022
Chirurgie ruky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 5. 2023
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 2. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi