Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vrásky po botoxu přetrvávají

BBara
19. 5. 2022 · Poslední odpověď: 25. 5. 2022

Dobrý den, včera jsem byla na kontrole u paní doktoky po aplikaci botoxu do čela a mračivky, který mi byl píchnut před 3 týdny. Čelo je vyhlazenější, ale vrásky zůstaly. Zamračit se nemohu, ale obočí zvednout dokážu. Dle paní doktorky je to v pořádku, sdělila mi, že vrásky byly už hluboké a tudíž nezmizí. Pokud by mi udělala dopich, údajně bych byla zcela bez mimiky, ale na vrásky by to efekt nemělo. Prosím o Vaši radu, paní doktorka je zkušená, tak jsem dala na ní, protože to byla moje první zkušenost, ale nevím, zda jsem neudělala chybu. Původně jsem si myslela, že dopich uděláme, ale tohle mě odradilo. Je mi 33 let.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
Ano paní doktorka měla pravdu. Pokud jsou vrásky hluboké, mohou po aplikaci Botulotoxinu přetrvávat. Pokud se ale bude pravidelně injekce aplikovat (3-4x do roka), tak se vrásky stanou méně vyrázné. Je zde možnost i použití laseru.

MUDr. Olha Sydoriak
Tým Aether Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 24. 5. 2022
dobrý den, principem metody je udržovat celou oblast dlouhodobě nehybnou anebo alespoň významně snížit hybnost oblasti. Při fixovaných vráskách se dá očekávat jejich postupné zlepšování po dobu mnoha měsíců. doporučil bych po druhé dávce botulotoxinu zbytky vrásek ošetřit vyplní kyselinou hyaluronovou anebo mezonitěmi, případně jinou metodou, jako je laser, mezoterapie a podobně. V každém případě je však potřeba ošetřované oblasti udržovat dlouhodobě nehybné nebo s velmi sníženou hybnosti aby byl efekt ošetření zachován. S pozdravem MUDr. Radek Poláček
MUDr. Milada Staudová
Žádné recenze
Praha . 24. 5. 2022
Dobrý den, Báro. Jsou-li vrásky příliš výrazné, pak na kůži zůstanou. Botox vypne mimiku, takže jenmé vrasky ve zrelaxované kůži se vyhladí- mizí, ale ty hluboké už ne. Přínos BTX je i ten, že si časem “odvyknete” dělat grimasy, které za Vaše vrásky mohou. Vrásky se pak netvoří tak rychle. Takže dopich, jak svůj případ popisujete, zde zřejmě skutečně nemá smysl. Jedinou možností je zkusit vrásky zjemnit aplikací výplně. Ale i to je na posouzení paní doktorkou. Přeju hezký den
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Botulotoxin
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 6. 2008
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 6. 2023
Injekční výplně
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 1. 8. 2016
Botulotoxin
10 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 4. 2014
Botulotoxin
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 6. 2008
Injekční výplně
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 2. 2013
Mezoterapie
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 3. 2020
Injekční výplně
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 10. 2019
Botulotoxin
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 6. 2020
Botulotoxin
12 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 5. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi