Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Citlivost žaludu po obřízce

M3356
20. 12. 2009 · Poslední odpověď: 12. 2. 2013

Dobrý den,

Mám obřizku úplnou již od dětství, asi od 5 let.. nyní je mi 20 a přijde mi, že to s citlivostí na žaludu není zcela v pořádku, na to, že by to měla být nejcitlivější část těla.. Chtěl bych se proto zeptat, zda- li existuje nějaké speciální mazání, protože v současné době mám kůži na žaludu hodně vysušenou, hlavně z důvodu užívání léku Roaccutane, který obsahuje Isotretinoin a hodně vysouší sliznice a kůži.. Ale můj dotaz je spíše obecně ohledně mazání, jestli může, byť jen nepatrnou mírou ovlivnit pozitivně citlivost a hydrataci kůže na žaludu. Nějaký konkrétní krém, nebo vazelína? Děkuji za případné odpovědi.

Reklama

odpovědí (8)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 22. 7. 2011
Nejlepší odpověď
Vážený pane,

je celkem logické, že nyní trpíte zvýšenou citlivostí operované oblasti. Tento problém může trvat několik týdnů, snad i několik měsíců. Den ode dne se vše bude pomalu zlepšovat a normalizovat, konkrétní dobu však nelze předpovědět, je to také dosti individuální záležitost. Jistě docházíte na kontroly a převazy. Váš lékař by Vám v této situaci měl předepsat nějaký gel nebo mast, obsahující lokální anestetikum. Pak by mohlo dojít, alespoň částečně, k úlevě.

Srdečně Vás zdravím, prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 12. 2. 2013
Upřímně řečeno možné je vše. Isdeální je to probrat s operaterem...
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 26. 6. 2012
Bolestivost žaludu po této operaci je častá. Chlaďte si bolestivá místa přez obvaz chladivým gelem, nebo ledovými obklady s borovou vodou. Ustoupí to, chce to jen čas a ten je individuální a záleží na výše práhu snášení bolesti.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 25. 6. 2012
Dobrý den, ano to je po obřízce normální a bude nějaký čas trvat než dojde ke snížení citlivosti, udává se 2-3 měsíce, ale může to být i déle.....z počátku je možné lokálně aplikovat třeba EMLU, která sníží citlivost(lokální anestetikum).
S pozdravem
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 22. 7. 2011
Tato situace je někdy průvodní jev po takovéto operaci. Pravda je, že ještě nejste zdaleka zahojený a tak to řešte po dvou týdnech. Stejně dříve byste do práce chodit neměl. Citlivost lze řešit mesocainovým gelem, ale ne na dlouho. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 21. 7. 2011
Dobrý den, ano existují znecitlivující masti či spray - Emla krem, Lidoxain, Xyloxain spray k dostání v lékárně. dr. Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 25. 12. 2009
Musím souhlasit s Dr. Paděrou. Právě proto, že je sliznice Vašeho žaludu po obřízce bez původního krytu, je méně citlivá. Tělo se muselo přizpůsobit nové situaci. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 20. 12. 2009
Dobrý den, po obřízce a obnažení žaludu se jeho citlivost vždy zmenší. Vysušená sliznice může mít vliv na změnu citlivosti a pokud myslíte, že toto je po Roaccutanu, přeruště jeho aplikaci. Jinak na promaštění sliznice je možné použít jakýkoliv krém či vazelínu. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Odtržená uzdička od žaludu

Martin_ulik
26. 11. 2020

Dobrý den. Měl bych dotaz. Když jsem byl mladý, tak jsem si odtrhl uzdičku od žaludu penisu. Nechal jsem se kvůli tomu obřezat a stejně při stopoření to vypadá strašně. Šlo by nějak obnovit přetrženou a srostlou kůži do normálního stavu? Kolik by to stálo? Děkuji. Šulík

Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Obřízka
Žádné odpovědi
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 11. 8. 2014
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 4. 1. 2018
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 11. 2014
Labioplastika
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 18. 2. 2015
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 1. 2012
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 3. 2012
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 11. 2007
Obřízka
Žádné odpovědi
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 28. 12. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi