Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jizva po popálení horkým olejem

Niobe
6. 4. 2010 · Poslední odpověď: 13. 1. 2012

Krásný den, mám k Vám velikou prosbičku-dnes je to přesně týden, co jsem se popálila horkým olejem na levé ruce, jsem nyní ve fázi, kdy se mi svrchní vrstva pokožky nebolestivě olupuje, svědí, ale po oloupnutí je kůže pořád jiná, než-li ta okolní, resp. zdravá a původní...Bojím se, že budu mít jizvu, která by byla na viditelném místě(polovina levé ruky) a mám strach, abych, co se případného odstranění(korekce) případné jizvy týče, nereagovala pozdě. Ještě ke všemu jsem těhotná a po porodu bych se chtěla vdávat. Prosím poraďte, případně Vás prosím, kolik by takové ošetření stálo, jak dlouho trvá "odstranění", zda je nutná konzultace ohledně jizvy apod. . Kdy přijít k Vám? Ještě ve fázi hojení? Předem děkuji za Vaši odpověď. Michaela Tenková

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 12. 1. 2012
Popáíleniny často vedou k hojení hypertrofickými reakcemi. Je to věc imunitního systému. Bohužel, měla jste smůlu. Může se stát, že nyní již každé poranění kůže povede k hypertrofickým jizvám kdekoliv v případě jakéhokoliv poranění. Nemusí to být pravidlem. Jedná se o mé zkušenosti z doby, kdy jsem pracoval na velkém pražském popáleninovém pracovišti.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den, popáleniny na obličeji, tak jak to popisujete to vypadá na II.b stupeň, se většinou zahojí bez jizev, delší dobu může přetrvávat jiné zbarvení kůže, musíte po zhojení předcházet hyperpigmentaci vysokou fotoprotekcí, nejlépe Bioderma 50+ . Pokud by zůstaly nějaké následky, lze se je pokusit zmírnit třeba frakčním laserem. Postupujte dle rady lékaře popálenin. Za Body kliniku Brno Dr,Zimovčáková
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 2. 2011
Na Váš dotaz není zatím odpověď. Popálenina se může prohloubit a vzniknout jizva, přinejmenším barevná. V jiném případě se zahojíte bez následků snad jen s mírnou pigmentací. Zatím se lečte, jak Vám radí popálkeninář a po roce od úrazu se uvidí. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 6. 4. 2010
Dobrý den, léčení takovéhoto poranění je hrazeno ze zdravotního pojištění. Navštivte popáleninové centrum Brno nebo Olomouc. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 6. 4. 2010
Jeďte hned na nejbližší popáleninovou kliniku a neptejte se estetických chirurgů!!! Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
6. 4. 2010
Dobrý den, především z popisu pouz eusuzuji, že se jedná o popáleninu IIa nebo IIb stupně a léčíte se ambulantně. Váš ošetřující lékař by Vás měl informovat o způsobech a možnostech léčby. takto nehluboká popálenina, zahojí-li se rychle, pak nezanechá žádné jizvení a při letošním důsledném chránění před opálením krémem s UV filtrem 50 a promašťování po popálení suché a olupující se kůže se nemáte čeho obávat. Máte-li pochyby o správném vedení léčby, můžete i navštívit naši Kliniku popálenin a rekonstrukční chirurgie ve FN Brno Bohunice ke konzultaci. Mějte se hezky a hodě štěstí. Dr. PACHMAN, klinika Riva, Brno.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika GHC Praha
Praha . 6. 4. 2010
Dobrý den, během těhotenství a kojení se žádné estetické zákroky neprovádějí, jde o celosvětový konsensus. Podle Vašeho popisu je ale pravděpodobné, že i kdybyste nebyla těhotná, speciální terapie by nebyla třeba. Doporučovala bych pouze jemné promašťování a masáž zraněného místa neutrálními krémy, ideálně vepřovým sádlem. Až bude zhojená kůže odolnější (tak za týden), měla byste také denně používat přípravek se silným faktorem proti slunci, ideálně Daylong actinica, aby se pokud možno předešlo pigmentaci. Očekávala bych, že se místo zranění zcela zahojí a případné změny budou velmi diskrétní.
Pěkný den,
MUDr Nina Koutná, Klinika GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Vystouplá a zarudlá jizva na rameni

Evelin492938
Evelin492938
21. 4. 2017 · Poslední odpověď: 30. 4. 2017

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zdali by bylo možné odstranit jizvu, kterou mám již cca 10 let a kterou jsem si způsobila sama tehdy neuváženým jednáním. Býval to jen obyčejný pupínek, který jsem ale nesterilovanou jehlou rozryla do krve, kde následně „vyrostlo“ tohle (viz. foto). Postupem času jizva více zčervenala a zvětšila se. V současnosti má asi 2 cm. Řekla bych, že se jedná o keloidní jizvu, je hodně vystouplá a to mi na ní vadí asi nejvíce. Občas o ni zavadím při převlékání. Kdyby ji bylo možno celou odstranit (vyříznout?), byla bych asi nejspokojenější.

Ráda bych se tímto zeptala Vás, odborníků, jestli má vůbec cenu ji zkoušet odstranit a pokud ano, kolik zákroků by bylo zhruba potřeba? Dodávám, že jsem z Ostravy.

Mockrát děkuji za Vaše cenné odpovědi.

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Táňa Andreasová
MUDr. Táňa Andreasová
Žádné recenze
30. 4. 2017
Nejlepší odpověď
Dobrý den, s tou jizvou už sama nic nedělejte. Zkuste se zeptat na nějaké místní klinice estetické medicíny, tu jizvu by šlo možná odstranit laserem.
S pozdravem
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Odstranění jizev laserem
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 2. 2016
Odstranění jizev laserem
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 8. 2011
Odstranění jizev laserem
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 3. 2008
Odstranění jizev laserem
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 4. 2023
Biostimulační laser
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 2. 2018
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 7. 11. 2021
Vaginoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 4. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi