Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Bolest jizvy hráze 8 měsíců po porodu

Nika817879
Nika817879
8. 7. 2019 · Poslední odpověď: 5. 4. 2020

Dobrý den, jak dlouho je prosím možné hojení poporodního poranění, kdy je to ještě normální? Jsem 16m po druhém porodu, syn měl +4kg, malinké natržení ne přímo na hrázi (tu mám zjizvenou po prvním porodu 2013, vex, velký nástřih), ale bokem ve spodní části (vnější i vnitřní šití na pár stehů), vše v pořádku. Avšak 5m po porodu mě jizva začala bolet, nemohla jsem ani chodit, sedět. Gynekolog mě poslal před 8m na vytnutí jizvy (8m po porodu), je to malinko lepší - mažu denně měsíčkovým olejem, ale stále je místo hodně citlivé, nemohu dlouho sedět nebo stát, nošení spodního prádla jizvu dráždí. Jsem z toho už nešťastná, potřebuji normálně fungovat, nemluvě o tom, že se zachvíli vracím do práce a v tomto stavu je to nereálné. Jak dlouho můžu prosím doufat, že se to samostatně zpraví, přestane být citlivé, bolestivé? Přijde mi, že ta strana, kde je jizva, je celá napnutá a celé to tam táhne směrem nahoru a proto to tam pálí, druhá strana je krásně volná. Zvažuji plastiku. Děkuji

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 10. 7. 2019
Nejlepší odpověď
Perineoplastika není vůbec jednoduchý výkon. Představte si, že se to operuje cca 2-3 cm od konečníku (zdroj neskutečné infekce) a cca 1 cm od tlustého střeva. Zvláště jste-li již jednou operovaná jizevnaté prostředí může způsobit nečekané komplikace. Následná perineoplastika bude vlastně třetí výkon v této krajině. Bolestivé jizvy jsou zvláště proto, že v jizvách je vrostlé nervové zakončení a to pak bolí. Výkon Vám provede zkušené gynekologické pracoviště. Já jako plastický chirurg toto provádím léta. Určitě bych tento výkon provedl ne dříve než jeden rok po předchozím výkonu a neměla byste kojit.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Zoja Čurilová Roháčová
Žádné recenze
Praha . 5. 4. 2020
Dobry den, muzete mi poslat fotku na wats up ********. S pozdravem Dr. Rohacova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Zoja Čurilová Roháčová
Žádné recenze
Praha . 9. 7. 2019
Dobrý den, jizva se hojí půl roku. Když to bolí , tak je tam problém. Buď se jizva zhojila sekundárně a vznikl keloid , nebo je tá tkáň pod tahem. Musela by jsem to vidět. Když chcete, pošlete mi fotku. S pozdravem Dr.Roháčová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 9. 7. 2019
dobrý den, je možné, že bude potřeba například aplikace botulotoxinu. Ke mě do Kladna to máte daleko, ale na Moravě se tím zabývá MUDr. Šimetka v Ostravě (pokud byste chtěla odborníka). S pozdravem MUDr. Poláček
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Vaginoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 2. 2021
Facelift
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 5. 2022
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 11. 2012
Vaginoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 9. 2014
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 6. 2020
Korekce jizev
17 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 11. 2011
Syndrom karpálního tunelu
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 8. 2015
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 7. 2015
Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2023
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 8. 2012

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi