Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zesvětlení čtyři roky starých jizev laserem

Lena44
23. 7. 2014 · Poslední odpověď: 3. 8. 2014

Dobrý den, mám na levé ruce asi čtyři roky osm širších jizev a chtěla jsem se Vás zeptat, zda by po laseru nebyly tak vidět, když je mám už čtvrtým rokem, Děkuji za odpověď.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
čtyři roky ještě nejsou zas až tak dlouhá doba, i když řešení čerstvých jizev je samozřejmě efektivnější. Všeobecně je korekce jizev běh na dlouhou trať. Velmi záleží na povaze jizev, ale jestli Vás jizvy trápí, tak má určitě smysl je řešit. U nás pracujeme s frakčním neablačním laserem a výsledky jsou i u starších jizev velmi hezké. Většinou je nutné podstoupit min. 3-5 ošetření k dosažení viditelného zlepšení a poté je samozřejmě možné s ošetřeními pokračovat.S pozdravem Alena Tichá
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 24. 7. 2014
Laserem lze snížit nadbytečnou hmotu jizev, nebo někdy trochu snížit okolí jizev propadlých, ale nic víc. Jizva je porušení anatomické kontinuity kůže a většinou probíhá ve všech vrstvách. Spojení původní rány (jizvy) je vytvořeno chaoticky uspořádanou (nebo chcete-li, neuspořádanou) změtí vazivových vláken a jizva bude vždy více či méně patrná. Máte-li jizvy špatně zhojené, třeba široké, pak jediná možnost zmenšení následků špatného zhojení je vytětí jizvy a nové kontrolované zahojení. Nikdo Vám však dopředu nemůže slíbit, že se dobře zahojíte a kromě toho čekejte déletrvající tuhost jizev a barevné změny. Jizva zraje cca 1 rok. 
Zdraví MUDr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,
velmi záleží na stavu jizev, zdali jsou vystouplé, propadlé, na barevnosti apod. V zásadě pokud není jizva hypertrofická a červeně zbarvená postačí ošetřením frakčním neablačním laserem, který sjednocuje relief i barevnost pokožky. V případě hypertrofické jizvy by ji předtím bylo možné korigovat ablačním laserem. Nejlepší je řešit jizvy tzv. čerstvé kdy je korekce snazší, avšak 4 roky nebude činit žádný zásadní problém. MUDr. Helena Reisingerová
Klinika Mediestetik, 
WhatsApp
Praha . 24. 7. 2014
Dobrý den, záleží na tom, jak jizvy vypadají, kde přesně jsou umístěny, jak byly hluboké rány, po kterých vznikly. Může se dobře uplatnit karboxyterapie (injekční aplikace oxidu uhličitého), ohledně laseru, jistě to můžete zkusit, ale vše je individuální, navíc takto delší dobu po vzniku jizev...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Tmavá jizva po abdominoplastice

Anonymní
Zdenka
26. 2. 2015 · Poslední odpověď: 27. 2. 2015

Dobrý den, mám tmavou jizvu z roku 2008 po abdominoplastice. Jakým laserem by se dala zesvětlit - vylepšit . Děkuji .

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Praha . 27. 2. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý den, na takto zpigmentovanou jizvu lze použít depigmentační laser, nejideálnější Q spínaný NdYAG laser, dále lze vzhled jizvy korigovat radiofrekvenčním ošetřením, počítejte u obou typů ošetření s opakovanými návštěvami, ideální osobní konzultace s lékařem, který na tuto problematiku specializuje a pracuje s uvedeným přístrojovým vybavením.

S pozdravem
MUDR. Simona Bedřichová
dermatolog Kliniky Laser Esthetic

Odstranění jizvy na obličeji po odstranění znaménka

Lcky
6. 12. 2020

Dobrý den, v 11/2018 jsem podstoupila chirurg.odstranění znaménka na obličeji. Na podzim 2019 jsem s jizvou byla na konzultaci v dermacentrum, bylo mi doporučeno - frakční laser, dále plasma - to jsem podstoupila v 01/2020 a ještě jednou v 10/2020, avšak dolík na obličeji stále mám a mít asi budu, jizva je také stejná. Už opravdu nevím, co by mi pomohlo, zdali mám navštívit plastického chirurga, který mi znaménko znamenitě odstranil. Předem děkuji za jakékoliv doporučení a možnost odstranění vpadlé jizvy do dolíku na obličeji. L.K.

Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Korekce jizev
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 12. 2017
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 2. 2021
Odstranění jizev laserem
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 10. 8. 2011
Laserová dermatologie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 7. 2022
Korekce jizev
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 12. 2022
Korekce jizev
17 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 11. 2011
Laserová dermatologie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 1. 2024
Korekce jizev
1 odpověď, nejnovější odpověď: 7. 4. 2022
Laserová dermatologie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 11. 2022
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 12. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi