Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Labioplastika a strach z vpichu lokalní anestezie

Dunka
1. 12. 2014 · Poslední odpověď: 13. 12. 2014

Dobrý den, pročetla jsem zde několik příspěvků na toto téma, ale nikde jsem nenarazila na názor týkající se možnosti znecitlivit před lokálním anestetikem oblast labií napřed anestetikem povrchovým, např. mezocainem. Je takový postup vhodný? Jsem objednaná na zákrok a už se moc těším, až to bude dole podle mých představ, ale zároveň se čím dál tím více bojím vpichu při lokálce (nicméně mi to stále přijde jako lepší postup, než podstupovat celkovou anestezii, když to není potřeba). Máte s tímto někdo nějaké zkušenosti?

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 1. 12. 2014
Nejlepší odpověď
Labioplastiky provádím prakticky od počátku zájmu o tento výkon což je přez deset let zpět. Výkony provádím pouze v lokální anestesii a není to problém. Jediný vpich na každé straně pociťujete jako vyškubnutí chloupku a pak už jen tlak do okolí. S klientkou si povídám o všem možném, vždy je klidná a problémy s tím dosud nebyly. Výkon je u nás ambulantví.
Určitě se obraťte s takovýmto problémem na atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích.
Můžete se stavět také u nás.
Na konsultaci (500,-.).
Zdraví Dr. Tomášek,

Vyjádřete se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
MUDr. Petr Hýža Ph.D.
Brno . 7. 12. 2014
Lokální anestezii při labioplastice pacientky tolerují až překvapivě dobře. Při vedení vpichu postupuji z oblasti méně citlivé pomalu do oblasti citlivější. Pokud je přáním pacientky analgosedace nebo příprava topickým anestetikem, samozřejmě tomuto přání vyhovíme.
Dr. Hýža
Praha . 3. 12. 2014
Operaci v lokální anestesii provádím převážně ambulantně a nikdy nebyl problém.Bolestivost vpichu je srovnatelná s prvým vpichem při operaci víček.Oblast kolem očí je také zvýšeně citlivá.Mírný otok labií při lokální anestesii nemusí být překážkou.Na příklad při klínovité resekci labií může být i výhodný pro snadnější sešití vmezeřené vrstvy mezi listy labií.
s pozdravem Dr. Vrbický
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 2. 12. 2014
Pokud jste si jista, že chcete podstoupit labioplastiku v lokalni anestezii, je možné nejdříve labia znecitlivit sprejem Lidocain nebo mastičkou EMLA.

Výkon v celkové anestezii má však četné vžhody.
1. nedochází k infiltraci anestetikem a tim pádem ke změně anatomických poměrů vulvy.
2. při krvácení se toto lépe řeší bipolární koagulací než v LA, kdy stále cítíte, že se něco děje a odpadá stres
3. celková anestezie je pouze lehčí, bez nutnosti intubace.

Osobně dávám přednost celkové anestezii, je méně stresující pro pacientku a operatér má více "klidu" a tím pádem lepší výsledek.
Premium
Chrudim . 1. 12. 2014
Dobrý den. Riziko ohrožení života či zdraví při celkové anestézie je oproti lokálnímu umrtvení nesrovnatelné. Nechávám svým pacientkám vybrat, jaký druh anestézie chtějí. Naprostá většina, tedy daleko více než 90 % si vybralo lokální anestézii a všechny zákrok bez větších problémů zvládly. Rozdíl ve výsledku při lokální, či celkové anestézii jsem u svých pacientek nepozoroval. Nashledanou, dr. Remeš, Plasticare s.r.o.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 1. 12. 2014
Dobry den, výkon preferuji v analgosedaci, neboť partie je velice citlivá a kdyz chci dosáhnout precizní ho výsledku, je nutne , aby klientka byla v absolutním klidu a nic ji nebolelo. Věřte mi, mam s tim letité zkusenosti a mnoho klientek jsem po lokálních úpravách opravovala. Zdravi dr vraspirova B.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Labioplastika
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 7. 2020
Vpáčené bradavky
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 2. 2013
Labioplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 4. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi