Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Boule po rhinoplastice

rotra
rotra
29. 5. 2015 · Poslední odpověď: 19. 2. 2019

Dobrý den,

jsem 8 měsíců po rhinoplastice a stále mám mezi obočím takovou zvláštní bouli, která občas pobolívá. Myslím si, že už nezmizí, když nezmizela do teď. Zajímalo by mne, jestli se dá tato boule nějakým způsobem odstranit. Nos už mi neotéká, ale stále dělám tlakové masáže. Za svým plast. chirurgem jdu až za měsíc, proto mne zajímá i váš názor. Předem děkuji za odpověď.

Kateřina

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 29. 5. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý den,8 měsíců po operaci nosu by měl být již výsledek definitivní. Bohužel bez vyšetření se nelze vyjádřit k termínu zvláštní boule. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Doporučuji pokračovat v jemných tlakových masíží a po cca měsíci konsultovat stav s operatérem.

Zdraví prim. MUDr. B. Vřeský
MUDr. David Tomášek
Praha . 30. 5. 2015
Vypadá, to, že Vás to popudilo nicméně, když to chirurg nevidí, tak stejně ta odpověď není pomocí. Mrzí mne to, že jste to špatně pochopila... Zkuste, tedy zatím jít jinam.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 30. 5. 2015
Jestli Vás něco zlobí, nechodte za svým operaterem až za měsíc....
Předejděte komplikacím a zajdětet tam hned, je to VÁŠ nos. Nemá význam to diskutovat na portále...
Může to být cokoliv a jen operater to viděl "zevnitř" a je-li zkušený měl by vědět se se tam nejspíš děje.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, ganglion je něco zcela jiného, tam punkce může pomoci. Obal cysty, o které uvažujeme, dovnitř produkuje sekret, maz, který nelze vypunktovat. A navíc, schopnost produkce toho mazu by dále přetrvávala. Tedy, pokud tam tento typ buněk zůstane, problém se bude neustále opakovat. Cysta se musí odstranit kompletně i s obalem. Doba odstranění jizvy u Vás již přišla, termínově to záleží na Vaší dohodě s operatérem. Tady nehrozí nebezpečí z prodlení, obvykle rozhoduje fakt, do jaké míry cysta pacienta obtěžuje. Délka kožního řezu a tedy jizvy je dána obvykle průměrem útvaru. Ale nejdříve musí být stanovena správná diagnoza.
Mějte se hezky, Dr. V. Víšek, CSc.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 30. 5. 2015
Dobre den , zrejme se jedna o cystu, ktera se vynda ambulantne z maleho rezu. Zdraví dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, ve své mnohaleté praxi jsem se několikrát s Vámi popisovanou situací setkal. Teoreticky se mohlo stát, že se Vám do podkoží popisované oblasti dostala částka sliznice nebo kůže, stačí pár buněk. Ty se tam uchytí, přežijí a postupně vytvoří cystu. Popsané zanesení buněk do podkoží se může stát vpichem jehly při aplikaci anestetika a nebo při operaci, kdy se částka oddělí od okraje rány a preparací se na místo zanese. Je to náhoda, nikoli chyba lékaře. Vzniklá cysta se pak malým výkonem v lokální anestezii musí běžným způsobem odstranit. Nyní jsem napsal pár teoretických vět ze své zkušenosti. A protože Vás neznám, berte to jako o spekulaci, resp. pokus neobvyklou věc vysvětlit. V postižené oblasti již masáže neprovádějte a vyčkejte na kontrolu u svého lékaře.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Výstupek vedle oka po kompletní rhinoplastice

frydokar
11. 9. 2020

Dobrý den, jsem tři týdny po kompletní rhinoplastice, začala jsem provádět tlakové masáže, vše se začalo hezky hojit, modřiny už skoro vymizely, ale stále v okolí jednoho oka přetrvává “tmavý pruh” a nahmatám si zde drobný výstupek. Chtěla bych se tedy zeptat, co to může být a zda to zmizí. Děkuji za odpověď.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi