Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstraneni tamponady po operaci nosu

anonymous286086
anonymous286086
18. 1. 2016 · Poslední odpověď: 20. 1. 2016

Dobry den, jsem druhy den po plastice nosu. Zitra bych si mela vytahovat tamponadu - vubec netusim jak (mam obavy, abych si nejak neuskodila). Jeste by me zajimalo, zda si muzu rovnou prelepit naplasti, pac jsou od krve a nerada bych dostala nejakou infekci. Dekuji

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,

k této otázce se nejlépe může vyjádřit pouze Váš operatér. Všeobecně ale se tamponáda po běžné rinoplastice vytahuje většinou druhý den po operaci. Tamponáda je napuštěná mastí, takže téměř vždy ji lze jednoduše zachytit pinzetou a pomalu šetrně z nosu vytáhnout - pozor může být dost dlouhá, nelekněte se.
Pokud někde drží a nelze jí jemným tahem a kroužením uvolnit, pak je vhodné tohle místo i celou nozdru bohatě promazat nejlépe framykoinovou mastí (nebo jiný mastný krém) a zkusit znova za půl hodiny.
Pokud je všechno v pořádku, nemusíte se bát, nemáte co poškodit i když trochu zatáhnete.

Přeji šťastnou ruku

MM
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 20. 1. 2016
Dobrý den,
pooperační převazy by měl dělat Váš lékař, který jediný ví, co za operaci prováděl. Nikdo z nás Vám po emailu přeci nemůže radit, jak máte postupovat. Obraťte se prosím na Vaše pracoviště, kde Vás operovali. Zdraví Dr. Vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Úprava nosu po úrazu

Vk96
30. 11. 2020 · Poslední odpověď: 8. 12. 2020

Dobry den, 4 roky zpatky jsem utrpela uraz nosu, kdy jsem spadla z vysky. Nos mam cely sesity a zjizveny,coz by mi problem nedelalo. Problemem je spise sirka nosu, jelikoz jsem pred urazem mela nos docela uzky a hlavne nosni dirky, jelikoz jsou opravdu velke. Hlavne na vice pohmozdene leve strane. Nad malou estetickou upravou premyslim uz dlouho, tak bych se rada trochu informovala. Celkovou plastiku nosu bych ale nechtela, stejne jak bych nechtela zcela prijit o jizvu, jelikoz jsem si na ni zvykla a jsem to s ni, proste ja :-) mockrat dekuji

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 9. 12. 2020
Dobrý den,
pokud byste chtěla nos zúžit, pak je nutné nosní kůstky uvolnit na bazi kostry nosu a v oblasti hřbetu nosu a v tom případě se by se nejednalo jen o malou estetickou úpravu nosu, ale je nezbytné provést rhinoplastiku kompletní. Úměrně ke kostnímu skeletu se upravují i křídlové a laterální chrupavky, nosní sliznice atd..
Blíže vám vše mohu vysvětlit na konzultaci nebo po zaslání fotek.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
UEM-Emazy
Vyšehradská 49, Praha 2
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 3. 2009
Odstranění kožních výrůstků
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 3. 2021
Odstranění znamének
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 9. 2. 2014
Rhinoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 4. 2009
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2008
Rhinoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 7. 2015
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 6. 2009
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 8. 5. 2013
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 2. 2012
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 3. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi