Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Křivý nos po operaci

lucky_luk6049
8. 12. 2009 · Poslední odpověď: 16. 12. 2009

Dobrý den,bude to již čtvrtý měsís po plastické operaci nosu.Chci se zeptat zda je normální,že nos je křivý a čim více dnů ubývá od plastické operace tim více zabočuje do strany.Myslíte že se to ještě srovná?Vím že tvarování trvá kolem jednoho roku.Dost mě to mrzí.Děkuji za odpoveď

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 16. 12. 2009
Dobrý den,

celkový tvar nosu je dán operací a je jasný již po sejmutí sádrové fixace. Samozřejmě, chirurgické hojení operovaných tkání celkem trvá asi 1 měsíc, pak mnoho měsíců probíhá projizvování a přestavba jizevnatého vaziva všude tam, kde chirurg intervenoval. Asi Vás nepotěším, ale po rhinoplastice, pokud osa nosu je křivá po 4 měsících bude i po roce. Případnou reoperaci, právě z důvodu probíhajícího procesu jizvení, nedoporučuji provést dříve než 1 rok po předchozím zákroku. Poraďte se na toto tema se svým operatérem.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 10. 12. 2009
Správně, jak říká koplega - a co na to Váš operater ? Ten by Vás měl vyšetřit a nejspíše něco proto alespoň doporučit, třeba tlakové masáže, častější kontroly a podobně. Já si kontroluji nosy do roka od operace. Křiví-li se mi nos čím dál více doporučuji si intensivně překorigovávat nos tlakem na druhou stranu. Pokud to nejde a kosti pruží, nebyly pravděpodobně dost uvolněny a vrací se zpět. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
RIVA-PROMEDIX, s.r.o.
Žádné recenze
9. 12. 2009
Dobrý den, spíše bych Vám doporučil stav konzultovat s operatérem, Váš dotaz je jistě oprávněný a zasloužil by si kontrolu.Dr.PACHMAN, klinika Riva, Brno.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Široký nos s křivou špičkou

Merakli
Merakli
30. 4. 2018 · Poslední odpověď: 10. 5. 2018

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně plastiky nosu. Je mi 24 let a už několik let se trápím se svým nosem. Rozhodla jsem se, že plastiku chci podstoupit. Mám široký nos, který je na špičce zakřivený směrem doprava a špička zároveň vypadá jako velká "bambule". Na fotografiích zakřivení není tak patrné, ale je reálně viditelné. Z každé strany profilu pak nos díky zakřivení vypadá jinak. Pokud už mě neklame vlastní psychika, mám pocit, že rok od roku je zakřivení viditelnější a také mi nos v obličeji více vyniká. Vím, že je v plastice možné dosáhnout spousty věcí, ale bylo by možné celý nos operovat, celý ho zúžit a něco udělat s tou křivou a velkou špičkou? Zároveň se, prosím, chci zeptat i na finanční stránku věci. Jelikož jsem stále studentka, je pro mě otázka financí ohledně plánování "rozpočtu" zásadní. :) Předpokládám, že pokud by to bylo možné, bude zákrok dražší kvůli více úkonům. V jakém cenovém intervalu by se tato operace celkově pohybovala? Předem moc děkuji za Váš čas a odpověď.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Dobrý den,
ke stanovení přesné ceny operace a návrhu nejvhodnější operační techniky je samozřejmě nutná osobní konzultace. Dle vašich fotografií bude vhodná otevřená rinoplastika, která dovoluje přesné a precizní modelace chrupavčité části nosu, jelikož váš problém vidím právě tam. Cena za operaci by se u mne, resp. na naší privátní klinice RVmedCentrum v Olomouci pohybovala mezi 35 - 40 000,- Kč včetně celkové anestézie.
Dr. Vidura R.
RVmedCentrum Olomouc
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 5. 2015
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 5. 2007
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 1. 2023
Zvětšení rtů
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 12. 2009
Abdominoplastika
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 7. 2012
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 11. 2019
Zvětšení rtů
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 8. 2023
Rhinoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 4. 2009
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 10. 2017
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi