Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Křivý nos po rhinoplastice (3 týdny po operaci)

Dina285701
4. 5. 2015 · Poslední odpověď: 14. 5. 2015

Dobry den, jsem 3 tydny a 2dny po celkove rhinoplastice nosu a musim rict, ze jsem velmi nestastna a zklamana :( Nos mi po sundani sadry (kterou jsem mela 14dni) uhyba do strany, z kazde strany ma jiny tvar a kdyz se na sebe podivam ze predu, vypada jak bambule. Take mam pocit, ze vypadam tak trochu, jak prasatko. Bohuzel mi zarostl steh na te strane kam mi nos uhyba. Muze to byt zpusobeno tim, ze tam mam zarostly steh? Bude se mi nos jeste nejak menit a hubnout? Muzu to ja nejak ovlivnit? Zatim mam nos velmi citlivy na dotek. Meho operatora (velmi zkuseny chirurg) jsem o tom vsem informovala, zadnou masaz mi nedoporucil, ale bavili jsme se o oprave, coz me desi. Mrzi me to, ale jsem z toho velmi nestastna. Splnila jsem si sen a takto to dopadlo! Zajimal by me nazor i jinych chirurgu co si o tom mysli a co s tim mam delat ?Dekuji

Reklama

odpovědí (7)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Nejlepší odpověď
Vážená,
doporučuji se obrátit stran rinoplastiky na Doc.MUD Jan . Válka, CSc. – Brno

S pozdravem, prim. MUDr. B. Vřeský
MUDr. David Tomášek
Praha . 7. 5. 2015
Tak za ním zajděte a řekněte si o ně, nebo si situaci zobjektivizujte u jiného kolegy. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den
Výsledky operace nosu nelze zhodnotit po 3-4 týdnech
Doporučuji pokračovat s vašim chirurgem dle jeho doporučení a nejdřív za 6 měsíců zhodnotit výsledek .
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 5. 5. 2015
Opravdu to hodnotíte brzo. Souhlasím s kolegy. Operater Vám určitě doporučí tlakové masáže a ostatní servis o Váš nos. Věřte mu...

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 4. 5. 2015
Dobry vecer, nebudte smutna, jste velmi kratce po operaci a nos je jeste hodne otekly. uzivejte Wobenzym v davce 3x5 tbl pul hod pred jidlem a otoky budou opadavat, 14 dni po sundani sadry zacnete s masazemi dle rady Vaseho operatera, uvidite ,ze se stav lepsi.Hodne stesti dr Vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno,z obecného pohledu se tkáně Vašeho nosu budou ještě projizvovat a pak mnoho měsíců se toto jizevnaté vazivo bude přestavovat. V této chvíli výsledek operace určitě není definitivní. Na druhou stranu, pokud je deviace způsobena nesprávnou pozicí kosti, tahle věc se již asi nezmění. Ta "bambule" v oblasti hrotu nosu může být způsobena právě tím jizevnatým vazivem, které s utvořilo v prostoru mezi sliznicí a kůží, tedy tam, kde byly, pravděpodobně, redukovány chrupavky. Steh asi deformitu způsobovat nebude, obvykle používáme vstřebatelný materiál a ten steh je jistě možno odstranit při další kontrole. Určitě bych Vám nyní doporučil obrnit se trpělivostí, s operatérem věc prodiskutovat a provádět tlakové masáže. O jakékoli revizi či reoperaci není možno uvažovat dříve, než za cca necelý jeden rok a to v době, kdy již bude výsledek nepochybně definitivní a všechny tkáně neměnné a stabilizované. Hlavní slovo by měl mít, samozřejmě, Váš operatér.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 4. 5. 2015
Dobrý den, nebuďte nešťastná, 3 týdny po operaci je velmi brzy na hodnocení celkového výsledku. Nyní je fáze největších otoků, je nutné nos masírovat. Nejdříve je možné hodnotit výsledek operace po 3 - 4 měsících, jistě se do té doby nos zlepší. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 12. 2012
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 12. 2009
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 10. 2022
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 8. 2019
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 3. 2022
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 8. 12. 2020
Septoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 12. 2013
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2023
Rhinoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 11. 2021
Rhinoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 1. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi