Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vystouplá chrupavka na špičce nosu no rhinoplastice

Ellone
6. 11. 2014 · Poslední odpověď: 10. 11. 2014

Dobrý den, jsem měsíc po celkové rhinoplastice. 23 dní po operaci se na špičce nosu, spíše na levé straně, objevila boulička. Dnes - přesně měsíc po operaci, jsem byla na kontrole a můj chirurg mi řekl, že jde o chrupavku, ale dál se k tomu nechtěl moc vyjadřovat. Ptala jsem se, jestli se mám snažit jí zatlačovat, na čež mi odpověděl, že jí můžu občas promasírovat, ale neřekl mi, jestli to bude k něčemu dobré. Můžu očekávat nějakou změnu? Dříve jsem se dočetla, že by mohlo jít o odštěpek, který se se odstraňuje pod lokální anestezií.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Petr Jan Vašek
Praha . 7. 11. 2014
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
objevení se "bouličky" na špičce nosu měsíc po operaci ( rhinoplastice) může znamenat abnormální lokální vývoj hojícího procesu. Jestli je boulička měkká, mohla by se ovlivnit lokální aplikací(injekcí) kortikoidu - depomedrolu, po které by boulička mohla úplně vymizet.Pakliže je bouličky tvrdá, jen operatér vám může říct co by to mohlo být.Čili musíte dát na svého operatéra.Rozhodně měsíc po operaci bych neřešil nic chirurgicky.Pakliže by to bylo nutné tak nejdříve za 3 - 6 měsíců.

Se srdečným pozdravem
MUDr.Petr J.Vasek
primář
FORME Clinic
Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Petr Jan Vašek
Praha . 10. 11. 2014
Dobrý den
aplikace Depomedrolu je jednoduchá. Je to jen malá injekce aplikovaná tenkou jehlou a to velice malého množství látky ( 0,2-0,5 ml). Pakliže byste byla moje pacientka,nestála by Vás ta injekce nic.Jinak můžete očekávat cenu 200-300Kč.
Se srdečným podravem

MUDr P.J.Vašek
Forme Clinic
Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 7. 11. 2014
Dobrý den,
Jste velice krátkou dobu po operaci nosu. Doporučuji začít s tlakovými masážemi nosu asi 4 týdny po operaci. Měkké části nosu tj. špičku nosu stlačte a podržte po dobu 5 sekund, oblasti, kde je kost nosu, jenom kůži od spodiny uvolňujte krouživým pohybem.
Rada je jednoduchá, jak byste chtěla, aby nos vypadal, takovým způsobem provádějte tlakové masáže. Provádějte masáže před zrcadlem. Většinou je potřeba provádět masáže 2-3 měsíce po operaci. Zvu pravidelně na kontroly, abych kontrolovala výsledek a včas doporučila, kdy s masážemi přestat. Pokud by se prováděly příliš dlouho, nos by mohl získat nepěkný bambulový tvar.
S pozdravem
Dr. Helena Singerová
MUDr. David Tomášek
Praha . 6. 11. 2014
Nyní bych tuto situaci neřešil operační cestou. Spíše bych řešil komunikaci s lékařem. Nezdá se mi, že by to kolega mohl řešit takto, neboť netypické uložení hrotové chrupavky takto těsně po výkonu může vést k nepříjemným estetickým komplikacím. Na druhé straně je však možné, že nález je minimální a opravdu se může spontánně pořešit a Vy jak se říká "zbytečně oplašíte". To nemohu posoudit.
Já osobně bych se řádně nechjal vyšetřit operaterem, řádně nechal poučit co s tím a závěrem bych se dožádal písemné zprávy ve stejném duchu - čili nález, návrh řešení komplikace, následující kontrola a podobně.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg ( mimo jiné i soudní znalec v oboru estetické chirurgie) 607990077
vedoucí lékař Centra estetické plastické chirurgie DaTOM


Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 4. 2013
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 7. 2022
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 3. 2013
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 10. 2022
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 6. 2022
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 1. 1. 2020
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 25. 11. 2017
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 1. 2015
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 2. 2010
Rhinoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 1. 2. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi