Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zvětšující se hrb na nose

Monika886
20. 4. 2022 · Poslední odpověď: 27. 4. 2022

Dobrý den. Nosím velmi silné a těžké brýle. Bohužel to jinak nejde. Za léta nošení se mi na nose vytvořil menší hrb. Nějak jsem s ním byla smířená. Jenže před půl rokem jsem si pořídila nové brýle, které vůbec neseděly. Neustále mě tlačily na nose a působily otlaky. Několikrát jsem byla v optice, ale nic moc extra se nezměnilo. Neustále jsem si ulevovala tím že jsem nos mnula, mačkala a masírovala. Jenže zhruba před měsícem jsem si všimla, že hrb se zvětšil. Myslela jsem si že otekl. Začala jsem si ho tedy mazat různými krémy na otoky ale bohužel nos je pořád stejný po měsíci mazání..... Takže se zřejmě o otok nejedná. Napadaji mě jen dvě varianty. Buďto jsem nos takový měla, jen jsem si toho teď začala víc všímat. Anebo jsem si neustálým hnětením a mačkáním přetvořila hrb na ještě větší hrb. Moje otázka zní je to vůbec možné aby se chrupavka nosu dala takto přemačkat k horšímu nebo jak to nazvat?Jsem z toho dost nervózní. Děkuji za odpověď

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den,

v místě tlaku brýlí není už chrupavka ale kost a v podstatě je možné vše co jste vyjmenovala, tedy že tlakem a drážděním masážemi se zmnožily měkké tkáně nosu nad kostí, mohla ale hypertrofovat i kost a také je možné, že jste si začala hrb více všímat. Asi nejrozumnější by bylo pořídit si hodně lehké brýle ideálně tvarované tak, aby netlačily na popsané místo, při odlehčení by si tkáně odpočinuly a uvidíte zda to nebude lepší.

S pozdravem

M. Molitor, Art Ethic Clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 24. 4. 2022
Dobrý den,
v místě nosu, kde doléhají brýle, chrupavka není, jsou zde nosní kůstky, podkoží a kůže. Otlakem, ale i tlakem, jako je i nesprávné masírování se může podkožní tkáň změnit a zesílit, což může k této změně, jakou popisujete vést. Tkáně na různé změny, jako jsou změny tlaku, teploty takto mohou reagovat. Mohla byste si pod brýle dávat proužky speciální tenké náplasti tzv. stripy, které by mohly pomoci tkáň stabilizovat, aby se nezvětšoval objem tkáně. Lze stripy použít i na noc, kdy brýle na nose nemáte, aby se během noci podkožní tkáně "uklidnily" a tím nezvětšovaly svůj objem.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 11. 2021
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 1. 2016
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 3. 2016
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 4. 2020
Septoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 5. 2023
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 3. 2016
Laserová dermatologie
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 3. 2024
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 2. 2018
Zmenšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 29. 11. 2017
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 9. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi