Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zvětšující se perforace po septoplastice

SpaceCat
7. 3. 2023 · Poslední odpověď: 25. 5. 2023

Dobrý den,

před 4,5 lety jsem prodělala septoplastiku a mukotomii dolních nosních skořep, kdy jsem byla propouštěna s informací, že mám po operaci v přepážce malou dírku, která se sama zatáhne. Před půl rokem jsem byla při nemoci na ORL informována o 0,5 cm perforaci septa a nyní mám 2 perforace nad sebou (druhá je malinká, ale podle lékaře se počítají dohromady, tkáň mezi nimi neposkytuje oporu).

Vím, že se v zahraničí tyto případy řeší implantací chrupavky např. z ucha a překrytím zdravou nosní tkání. Daná rekonstuktivní operace vyžaduje velmi zručného operatéra.

Současný lékař mi operativní opravu nenabídnul, pokud nemám problémy, nemám dle jeho vyjádření perforaci řešit. Ovšem vzhledem ke zvětšující se tendenci perforace mám obavu z budoucího propadu nosu a ráda bych ji řešila zavčasu.

Můj dotaz je, zda v ČR někdo kdo takovou operaci provádí a pokud ano zda mám oslovit spíše plastickou chirurgii nebo ORL chirurga? Dále bych se dotázala na přibližnou cenu zákroku?

Děkuji za Váš čas.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
FORMÉ Clinic
Praha . 25. 5. 2023
Dobrý den. Zkuste se obrátit ještě na ORL chirurgii ve fakultní nemocnici. Pokud Vám tam taky operaci nedoporučí, nemějte obavy. Hezký den přejeme, Formé clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 9. 3. 2023
Dobrý den,
v těchto případech je nutná osobní konzultace k posouzení možnosti výkonu. Pokud se jedná o malou perforaci, pak se toto nemusí řešit operací, protože to nemá vliv na tvar nosu a ani ke zborcení hřbetu nosu nedochází. Mnohdy malá komunikace pomáhá i dýchání a proto vám lékař ani výkon nenabídl.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Septoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2010
Septoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 4. 2012
Rhinoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 11. 2021
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 4. 2022
Septoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 7. 2013
Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 9. 2019
Septoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 12. 2013
Laserová dermatologie
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 3. 2024
Septoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 10. 2015
Rhinoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 5. 2022

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi